Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hányszor, mikor viszitek ki...

Hányszor, mikor viszitek ki idős, kistestű kutyáitokat eü sétára?

Figyelt kérdés

Eddig csak bejárós volt, a testvérével télen a kazánházban aludtak. Tesója meghalt 1 hónapja, ő azóta benn van. "Ivaros" kan, 12 éves, kicsit dundi, daganatos beteg, nagyot hall.

Udvar van, de ha csak ki van engedve, nem végzi a dolgát, csak vissza akar jönni a házba. Egy 5-10 perces sétával viszont pisil, néha kakil is. Az éjszakákat viszont nem bírja ki. Este 11kor vittem ki utoljára tegnap. Párom félálomban hallotta éjjel, hogy nyüszít az eb. Aztán már csak a pisi csurgását. Szóval szól, hogy kell neki...

Ha nem bírja ki reggelig, nem tudom mi lehet a megoldás... pelenka? Jelölni nem jelöl, de felemelt lábbal pisil, úgy is működik a kutyapelenka?

Vagy este nem adni neki inni?

Ja, az első két hétben nem pisilt be, azóta meg már kaki is volt 2x.

Köszönöm ha elolvastad és leírod az ezzel kapcsolatos tapasztalataidat



2019. jan. 8. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Van egy 14 éves bolognese fiú kutyusunk. Legalább 2 éve bepisil, hiába visszük le napi 4x. El kell fogadni, sajnos megöregedtek. Az utóbbi hónapokban néha már be is kakil. Ha szerencsénk van a fürdőszobát használja a pisilésre, mert ott kő van és fel tudjuk mosni. Nagy ritkán azonban a szőnyeg is játszik. Gerincsérves is valószínű az sem segít a vizelettartásban. Kakilni egyre sűrűbben szokott, gyakorlatilag mind a négy levitelnél kakil.


Sajnos el kell fogadni az öregség ezzel (is) járhat. Gyakorlatilag 2 éve folyamatosan kapja a Vetri DMG-t is.

2019. jan. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk a 3 éves kistestűnél minimum 5 kell, de van hogy hat. Különben simán bepisil ha nem vagyunk otthon.
2019. jan. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

14 évesem van, ő még éppen kibírja a nyolc órát, ha nagyon muszáj, de tény, hogy ritkán hagyjuk otthon annyi időre. Optimális esetben reggel 8 előtt pisil, dél körül, 16:30 magasságában sétál, aztán este 10-11 körül visszük ki pisilni. Vannak időszakai, amikor éjjel 1-2 körül felébred olyankor ki kell vele menni. A szobámban alszik, parkettám van, hallom, hogy ha elindul.

Szóval ha szól, hogy kell neki, akkor emeljétek fel a valagatokat és induljatok vele kifelé!


Nem tudom, ha eddig a kazánházban aludtak, és nem volt vele gond, simán lehet szoktatási hiba is. Ilyenkor érdemes ugyanúgy, mint a kölyköknél sűrűn kivinni, szénné dicsérni, jutalomfalatoztatni, hogy megértse, hogy a házban is ugyanazok a játékszabályok vannak, mint a kazánházban. Azt is meg lehet próbálni, hogy amikor kiengeditek az udvarra, kint maradtok vele - ha eddig nem tettétek. Egyedül nem izgi kint maradni.


A pelenka pedig nyilván csak félmegoldás. Lerakjátok oda, ahová a legtöbbször szokott, ha rámegy, örültök, ha nem, abból sem csináltok gondot.

2019. jan. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jutifali nem játszik, mert túlsúlyos, diétázik.

Végülis szerintem megoldódott, egy pisibaleset volt azóta.

Reggel fél órás séta, délelőtt egy rövid kör csak az utcában, délután mégegy legalább félórás séta, estefele egy rövid és éjjel 12 körül mégegy rövid.

Meg az estefele (6-7) körüli séta után vacsi és utána már nem kap vizet.


Kicsi korában benti kutyus volt, aztán ahogy ivarért és jelölt mindent, került ki. Akkor én még nem voltam a család része, nem tudom, miért nem ivartalanították.

2019. jan. 14. 18:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Off. Jutifalatnak vegyéln neki szárított ló/marhatüdőt. Alig van tápértéke de nagyon szeretik.
2019. jan. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!