Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tudnám leszigetelni a...

Mivel tudnám leszigetelni a kutyaházat, hogy ne legyen olyan hideg benne?

Figyelt kérdés

Magyar vizsla kutyus és nem igazán szereti a hideget. Nyilván van kutyaháza és a teraszra, garázsba is bemehet, de azért ott sincs annyira jó idő, főleg most.. A kutyaházban takaró van alatta, így alulról nem éri hideg, viszont szeretném valamivel "leszigetelni" oldalról és felülről, hogy azért mégis picit melegebb legyen. Valami ötlet?

Nagyon köszönöm mindenkinek:)



2019. jan. 9. 09:19
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
hungarocell + usb
2019. jan. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Alá a takaró helyett inkább valami hővisszaverőt tegyél, mondjuk polifoamot.
2019. jan. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hungarocel tabla+osb. Alá pedig szalma rongy helyett!
2019. jan. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

A vizslának alig van szőre, télen nem alkalmas a kinti tartásra. Kb. olyan, mintha te egy szál pizsamában kint aludnál abban a bizonyos kutyaházban.

De hogy a kérdésedre is válaszoljak a mi kutyáinknak dupla falú kutyaháza van és a két "fal" között 5cm vastag hungarocell lapok vannak. Az ajtón hőszigetelő függöny van. Ilyen időben a textil nagyon hamar átázik, ezért szalmával lehet bélelni a házat. Az nem lesz nedves és el lehet benne bújni.

Nekem ilyen kutyaháza a két bundás kutyámnak van, de ilyen hidegben még így is van, hogy beengedem őket a lakásba éjszakára.

Szerintem engedd be te is, mert kutya hideg van éjszakánként. Nagyon fázik az a szegény kutya.

2019. jan. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Építs neki egy komplett új házat. Én úgy csináltam, hogy 2 OSB lap között nikecell, arra kívül lambéria, belül pedig szépen le van csiszolva, hogy ne legyenek benne szúrós, éles részek. A ház bejárata ipari szalagfüggönnyel van fedve (valamennyi rés marad, így szellőzik, de több hő marad bent).

A vizsla azért elég durván tud fázni, szóval ha nem akaod beengedni, akkor lehet érdemes lenne bele venni fűtést is neki, pl egy kis teljesítményű infrapanel kifejezetten jó kutyaház fűtésére, egy infra érzékelővel kombinálva meg lehet csinálni, hogy csak akkor kapcsoljon be, mikor bent van, így nem pazarol áramot.

2019. jan. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Húgom allergiás a kutyaszőrre, így a házba beengedés nem opcionális.

Azt kihagytam, hogy van neki betéve egy hősugárzó és ezért is szeretném valamivel szigetelni, hogy az a meleg bent maradjon.

Nagyon köszi a gyors válaszokat:)

2019. jan. 9. 11:35
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hungarocell-t szoktak, illetve rongy helyett szalmát. A rongy azért nem a legjobb, mert bemegy vizes manccsal, összevizezi a rongyot és az életben nem század meg, csak hűti.
2019. jan. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Veszel OSB lapokat. Két OSB lap közé legalább 15-20 centi vastag hungarocell. A ház alja, teteje és minden oldalát hőszigeteld. A ház ne legyen túl nagy, mert úgy nehezen fűti fel a kutya testhője. A ház ne közvetlenül a talajon legyen, hanem attól legalább 10 centi magasan, például téglákat, raklapot tehetsz alá így onnan sem kapja a hideget. Ahogy előttem szólók írták, szalmával célszerű bélelni belülről, mert az nem nedvesedik át mint egy takaró.

Ha normálisan meg van csinálva a ház, egy vizsla is simán bírni fogja a hideget.

2019. jan. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2019. jan. 10. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!