Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy stafford tènyleg nem...

Egy stafford tènyleg nem falkakutya? Lehet több kutyával együtt tartani?

Figyelt kérdés
Egyik ismerösöm külföldre megy dolgozni. A kutyáját nem tudja vinni, így megkèrdezte hogy 1 èvre nem e tudnám vállalni a kutyát. Mondtam hogy átgondolom. Olvasgattam kicsit ès egy helyen azt írták hogy nem falkakutya. Na mármost nekem van 3 másik kutyám. Beszokatható biztonságosan a falkába? A kutyák valamennyire ismerik egymást semleges területen találkoztak már.
2019. jan. 9. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Hát nálunk anya-lánya páros van. Nem bírnak meglenni egymás nélkül. De néha-néha képesek durván összeveszni.
2019. jan. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

8 éves szuka, 6 éves kan, ivartalanított mindkettő. Egymás árnyékai, mindent együtt csinálnak. Sosincs veszekedés, marakodás, egy morranás sem. Minden kutyát szeretnek, befogadóak, kedvesek.

Minden fajta kutya falkaállat, vágynak a társaságra. Sok helyen írnak marhaságokat a staffiról, démonizálják, misztifikálják. Ugyanolyan kutya, mint a többi.

Minden a gazdán múlik. Minden! Egyik kutya sem születik agresszívnak vagy gyávának. Az ember formálja a kutyát.

2019. jan. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Mikor találkoztak az enyèmek nyugodtak maradtak, a staffin látszott hogy ideges, ès belefeszült. Ezèrt nem mondtam rá rögtön igent. Akkor kicsit sűrűbben fognak találkozni, hátha oldódik a dolog.

2019. jan. 9. 11:19
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

Szocializációtól, és neveléstől függ.

Az enyém elég "egyke típus" ő nem lenne meg hosszútávon más kutyákkal, nélkülem (kan).


Ha a tieitek találkoztak és elvoltak, akkor nem hiszem hogy gond lesz később. Azért beszéld át vele, hogy mennyire van nevelve, illetve hagyja rád pl 1-2 órára. Akkor kiderül, hogy ha ő nincs ott, akkor is tudod-e kezelni a kutyát, mennyire hallgat rád.

Ha 1 napig elvannak, utána már nem lesz később gond.

Ha valami nem ok, az már az elején kiderül.

2019. jan. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Tényleg függ nagyban a nevelèstől és attól is, hogy te mennyire tudod kezelni. Ha vilàg életèben egyke volt és téged se fogad el, akkor lehet jobb lenne nem vállalni.

Én is azt ajánlom, hogy egy- kèt órát tölts a kutyával háttérfelügyelettel, próbáld ki, hogy a vezényszavakat ha tőled hallja teljesíti-e, tudod-e séta közben megfelelő kontroll alatt tartani.

De kérdezd meg az ismerősödet is, hogy van-e esetleg valaki, aki kicsi kortól foglalkozott a kutyával, mert ő lehet jobb választás lenne.


Nálam tesóm staffja vakàciózott, itt nem volt baj a cavalier és közte.

De. Én kölyök koràtól etettem és sétàltattam, mikor egyetemista voltam és két óra közt nem tudtam hazajàrni. Maximàlisan hallgat rám most is. És a lakásom se idegen hely számára. Emellett az én kutyàmmat is már kölyökkènt megismerte ( a staff idősebb 1,5 évvel), a kicsiben meg annyi a domináns hajlam mint egy szobanövènyben. Ezt csak azèrt mondom, mert nem biztos, hogy a staff lesz a bajkeverő, a te kutyàidat is megzavarhatja az új tag.

2019. jan. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
alapvetően nem falkakutya. Nekem 3 kutyám van, ebből 2 amstaff. 1-2 éves koruk körül elég harciasak voltak, de lenyugodtak. 3-an jól megvannak de a barát kutyákon kívül a többi nem tűrik meg.
2019. jan. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!