Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám bepisil ha haza jon...

A kutyám bepisil ha haza jon az egyik itt lako, de csak attol az egy személyel csinálja ezt, miért?

Figyelt kérdés

Már pár honapja észleltem hogy akárhányszor haza jon azaz illető és oda megy hozzá köszönni maga alá pisil és fülét farkát hátra húzza és kb be csicskul neki a kutyam

5 en lakunk ebbe a lakasba , és csak ennél ez egy szemelynel csinalja ezt ....

Arra gondoltam hogy bantalmazza, de mások meg ezt meg cafoljak .. De én ezt akkor sem hiszem el.. pls valakai miért van ez?

Tuti veri azaz illető....



2019. jan. 9. 21:50
 1/3 anonim ***** válasza:
29%
Ha nem is veri, de megfélemlíti. Ez lehet azért is, mert másnemű az illető (ismerek egy kutyust, aki pl a férfiaktól fél eleinte, mert csak a női gazdiját és a barátnőit ismerte); durvábban játszana a kutyáddal, mint az neki kellemes lenne. Én figyelném a viselkedését és megkérném, hogy a zavaró viselkedési formáit hanyagolja ha tényleg ő a hibás.
2019. jan. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez abszolút nem bizonyíték semmire. Pláne nem "tuti veri"!

Igen, ez egy megadó, alárendelt viselkedés. Ugyanúgy, mint a nyalogatás.


Valamelyik kutya, nyalogat, valamelyik nem. Valamelyik automatikusan hanyatt vágódik, valamelyik nem.

És a lényeg! Valamelyiknek bántalmazás "kell" , valamelyiknek elég az, ha valakinek az alapvető személyisége túl domináns.


Pl ha 5-en laktok együtt, az már elég szép csapat. Ott már szép "sorrendet" fel lehet állítani, ami a dominanciát illeti, és abban 100%-ig biztos lehetsz, hogy ezt a kutya meg is teszi.

Hogy mi alapján? Olyan apró dolgokkal dönti el, ki hogy mozog a lakásban, ki milyen hangsúllyal, érzelmi töltéssel beszél egy másik emberrel, ezek olyan kis dolgok, ami az embereknek a mindennapjaiban fel se tűnik, de egy kutya ezek alapján könnyedén állít fel egy hierarchiát.


(És attól, hogy a "te kutyád" attól még 5-en laktok együtt, az az 5 fő a falkája, és egyáltalán nem automatikusan az lesz számára a legdominánsabb, aki eteti, vagy sétáltatja, ezt ettől teljesen függetlenül választja ki)


5 ember már nem kevés, ha ott valaki a legdominánsabb, az nagyobb tiszteletet érdemel.

A kutya is lehet átlagon felül szenzitív, túlreagálhat dolgokat, túl intenzíven fejezi ki az alázatát, stb.


Mostanra akár rögzült viselkedés is lehet!

Mint azt szinte mindig elmondjuk , jutalmazással legutolsó sorban egy mozdulatsor, vagy testhelyzetet jutalmazunk!

Jutalmazással elsősorban, mindig a kutya aktuális lelkiállapotát jutalmazzuk és erősítjük!


Tehát elég a lavina beindításához annyi, hogy egyszer alázatosabban fogadta az említett ember köszönését, amit ő "nyugtatással" még több simogatással reagált le, erősítve ezt a lelkiállapotot.

A következő alkalommal már ez a szint volt az alap, és ez így fajult el eddig.

Ez agressziónál is nagyon sok esetben így van, a gazdák meg értetlenül állnak, hogy "dehát ők simogatják, a kutya meg mégis harap" Persze, hogy harap, b+, nem emberből van, nem alkalmazható rá emberi pszichológia, minél jobban simogatod, annál több megerősítést kap az agresszió...


Millió dolog lehet a háttérben, ezt nem lehet a semmire kitalálni, meg ráfogni valakire ilyeneket.


Én arra kérném meg ezt az embert , hogy leginkább nézze levegőnek a kutyádat. A kutya érdekében. Lehet valakinek olyan erős a kisugárzása, hogy alapvetően terhes egy állatnak, a fentebbi okok is előfordulhattak....


Ne menjen oda hozzá köszönni, ne beszéljen hozzá, ne tartson vele szemkontaktust. Ha neked kellemetlen erre megkérni, mutasd meg neki ezt a választ, ez nem a kutyától való eltiltás, hanem a kutya érdekében történő tudatos , segítő viselkedés lenne a részéről. Ha a kutya közelít hozzá, akkor ha felszabadultan közelít, megsimogathatja.

Ha túl alázatosan közelít, farkát behúzva, nyalogatva, pisilve, határozottan tolja el magától, küldje el, vagy ő hagyja ott!

Egyértelműen jelezze neki, hogy ekkora alázatosságra nincs szüksége!

Ha nem túl alázatos, de feszült, akkor simogatás helyett, egy nyújtó, lazító masszázzsal lehetne feloldani a feszültséget, (mármint természetesen ezt neki kéne csinálnia) de ehhez egyrészt érteni kell, másrészt ott az adott pillanatban kell a kutya lelkiállapotára, annak apró változásaira reagálva "dolgozni", ha ez nem megy, akkor ezt inkább ne erőltessétek.


Kis idő múlva, ha a teljes figyelmen kívül hagyás hozott valami változást, elkísérhetne pl néhány kutyasétáltatásra. Ne a kutyát kísérje, hanem téged! Kutyát ugyanúgy figyelmen kívül hagyni, csak legyen jelen!

Ugyanígy utána pl etetésnél is lehetnétek 3-masban. Ne fókuszáljon a kutyára, csak legyen jelen.

Ha a kutya feszült a jelenlétében, esetleg nem akar enni, akkor hagyja ott a kutyát.

Jó lenne, ha partner lenne az ilyen dolgokban.

2019. jan. 10. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

...

Ha ezeket nem is sikerül elérni, minimum annyit jó lenne, hogy hagya figyeem kívül a kutyát, mint ha ott se lenne.

Minden egyes alkalommal, ahányszor ilyen túl alázatos állapotában simogatja meg, fokozza azt az állapotot, ami rögzülten feszültté, idegessé teheti a kutyát, mert akaratlanul is erre kondiciomálja az agyát.

2019. jan. 10. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!