Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a pitbullról?...

Mit gondoltok a pitbullról? Milyen fajta?

Figyelt kérdés

2019. jan. 9. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Én azt hallottam hűségesek és mindent megtesznek a gazdiért
2019. jan. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Féleértett, hazánkban ritka fajta

Magyarországon a pitbullnak mondottkutyák 10%-a valódi pitbull. Itthon ez egy ritka fajta. Főként azért mert az emberek azt sem tudják, hogy néz ki. Egy csoportban volt egy ilyen kérőív és valami 25% helyes válasz arány jött ki. Ez nagyon kevés ahhoz képest hogy van két nagyon szélsőséges álláspont. Az egyik az, hogy dajkakutyák voltak, ami önmagában is baromság, főleg hogy ez alá a mese alá az amstaffot is megpróbálják berángatni. A második a túlmisztifikált gyerekgyilkos.


Kemény, eős, akaratos, makacs, domináns, megfélemlíthetetlen, intelligens kutyák, nagyon nagy ösztönerővel, temperamentummal. Kutyákkal szemben nagyon dominánsak, agresszívak. Az sem ritka hogy az egy háztartásban élő pitek sem férnek meg egymás mellett. Csak kevesek alkalmasak rá. Hobbi kutyásoknak, lusta kutyásoknak, gyerekeknek, kamaszoknak, kezdő kutyásoknak nem való. Komoly fizikai és szellemi lefárasztást igényel.

Családjával szemben kedves, hűséges kutya. Egyáltalán nem egyszerű jellem, de gazdáját, családját bármikor megvédené, bármi áron, jó védőkutya vállhat belőle.


Közepes (kis-közepes?) méretű, csupa izmos. Testalkata vékony, agilis, erős, gyors mozgású, kissé agárra emlékeztet.


[link]


Nem, nem minden nevelés kérdése. A genetikát, az ösztönöket, a fajtajellegzetességeket például nem lehet kinevelni. Tudod van a videó, ahol 2 ónapos német vizslák mutatják a vadat, vagy ahol a pici kölyök border collie terel. Az is a jó genetikán múlik, mennyire alkalmas az adott border collie terelésre


Szép kutyák én nagyon szeretem őket

2019. jan. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm

miben különbözik a pitbull az amstafftól?

2019. jan. 9. 23:05
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűbb megmondani hogy miben hasonlítanak.

Jellemben, fárasztásra való igényében ugyanaz, csak "lightosabb", könnyebb verzióban. (Könnyebben kezelhetőbb, nem annyira markáns a kutyákkal való agresszió, egy igazi energiabomba de nem annyira mint a pitbull) Éééésss kb ennyi

2019. jan. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Jó neveléssel, mint minden fajta, nagyon jó kutyàk tudnak lenni. De ehhez az kell, hogy tapasztalt legyen a gazdája és megkapja a kellő törődést, meglegyen a napi mozgàs, kellően legyen szocializàlva állathoz ès emberhez is. Érdemes millió+egy szakirodalmat elolvasni a neveléséhez, tanácsot kérni a tenyésztőtől és következetesen csinàlni mindent. Speciel olyan fajta, amit csak elismert kennelből vennék, rendesen szűrt (és tartott) szülőktől, nem csak szimpla tk-s szülők tk-s fia/szapis kölyköt. Nem éri meg rajtuk spórolni. Ismerek kiváló tenyésztőt, akinek a kutyài utàn még én is megfordulnèk, olyan gyönyörűen izmoltak (pedig én a cuki kutyák híve vagyok :D) és maximàlisan engedelmeskednek a gazdàjuknak. Rendesen sétáltathatóak is ingergazdag környezetben, nem bolondulnak meg (A tenyészkan a gazdájànak a 14 èves lànya kezében is olyan mint egy báràny) De ismerek “40kilóspit” néven futó szapis bull tipusú mixeket, akik meg a lánc fojtó póràzt is izomból rángatva séta nèven riogatják a vàrost.
2019. jan. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

Makacs, önfejű, nehéz lefárasztani. Viszont igazi szeretetgombóc. Az enyém folyamatosan a s.ggemben van, szerintem félig macska. Remek házőrző, nem ismer félelmet. Amikor a házban van, akkor meg 2 macska csüng rajta és használják mászókának. Maximum halálra nyálazza őket.


Én nagyon szeretem ezt a fajtát, megfelelő neveléssel igazi családtag.

2019. jan. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még egy ékes példa a tudatlanságra:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__9679759-game..


(#2)

2019. jan. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!