Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nagyon rángat hogy...

A kutyám nagyon rángat hogy szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
Amikor elviszem sétálni és egy kerítéshez érünk ahol három kutya is van nagyon elkezd rángatni ha szólok neki nem érdekli ha visszahúzom az se a többi helyen normális de nem tudom hogy mit csináljak annál a kerítésnél.

2019. jan. 10. 06:59
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Bőrnyakörv, póráz. Elindulsz. Póraz laza. Kutya húz, póráz megránt (határozottan erősen, ugye nem mindegy h csivava van a vėgėn, vagy egy roti) a megránt az kb olyan, hogy a kutya kereszbefordul kb... Aztan azzal a lendülettel elindulsz visszafelė pár mėtert majd megfordulsz es mentek amerre eredetileg. Póraz laza, a kutya megy nyugisan. Ha húz akkor rántod fordulsz...

A kutya nem hülye, szinte pár alkalommal összekapcsolja ha húz, akkor jön a bünti(megrántás)

ha jól csinalod akkor 2-3 sėta ės nyugisan fog menni. Ha kesőbb húz elėg lesz megrantani jelzėsnek a pórázt ės nyugisabb lesz.

2019. jan. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Én is azt javaslom, mint az előző + lehetőleg kerüld el vele azt a kerítést, ahol 3 kutya ugatja:)
2019. jan. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem meg ne kerüld el azt a helyet ahol ugatnak. Azt kell elèrni hogy a kutyád ne is foglalkozzon velük.
2019. jan. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

Nem kell elkerülni a kerítést, de meg kell tanítani, hogy ne foglalkozzon azzal, ami miatt rángat.

Az enyémnek most a hó az izgalmas. Már nem kölyök, felnőttként került hozzám, bár még fiatal, de szerintem nem nagyon találkozott még ennyivel, mert évek óta nem volt rendes hó. Egyébként például a macska már nem érdekes, pedig eleinte rájuk akart rohanni.

Én csinálom az ellenkező irányba haladást, plusz egy másikat, hogy megállok vele, ha sikerül, megpróbálom leültetni, de csak figyelheti a másik állatot (pl. macskát, vagy az olyan kutyát, amelyik megugatja). Pár hét, és már nem is reagál ezekre, legfeljebb megáll, és figyeli, de nem akar odarohanni. A madarak még érdekesek, az több idő lesz.

2019. jan. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
Nekem is hasonló a gondom. A fiatal kutyánknál általában működik az, amit előttem tanácsoltak (ha feszül a póráz, hátra arc), szépen, laza pórázon sétál, de néhány kutyánál, ha elkezdenek a kerítésnél acsarogni, ő is elkezd húzni és visszaugatni. Na, itt is próbálkoztam a hátra arccal, a kutyánknál mérsékelt sikerrel, viszont volt, hogy az acsargó kutyák gazdájától - nem éppen barátságos stílusban - megkaptam, hogy minek heccelem a kutyáit (próbáltam elmagyarázni, hogy nevelek, de reménytelen...). A helyzet idővel javult, vagy csak a hideg miatt kevesebb kutya őrjöng a kerítésnél, de még mindig van néhány hely, ahol a hátra arcozás és tiltás önmagában kevés, itt megpróbálom jutalomfalattal elterelni a figyelmét. Pedagógiailag vitatható, de ha az orra elé tolok valami finomat, az általában megelőzi a balhét.
2019. jan. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
72%

Szia!

Ne hallgass a legelsore miszerint rantani kell a kutyan es akkoeat h keresztbe fordul...ennel nagyobb baromsagot eletembe nem hallottam

Tobb okbol sem jo ez a kutyanak

1. Roncsolja a csigolyakat es fulladozhaz is a kutya (gondolom te sem szeretned h szegenyke karosuljon)

2. Szegeny kis allat nem erti h mire fel rangatod nem tanul belole


A leghatasosabb modszer az ha amikor elkezd huzni megallsz es nem mesz arra tovabb hanem megfordulsz h te mennjel elol...tudom milyen ez rengeteg turelem kell enis ebbe a cipoben jarok epp feluton...neha gondol 1et h majd o atbeszi az iranyitast de olyankot 1szimpla fordulassal jelzem h en vagyok a falkavezer :D

Semmikepp ne keruld el azt a keritest meg kell tanulnia h semmi erdekes nincs benne

Probald meg jutifalattal hogy rad figyeljen es lenyugodjon...ki kell zokkenteni

2019. febr. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!