Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma megyünk éves oltásra, de...

Ma megyünk éves oltásra, de eléggé megviseli mindig a kutyámat. Van valami segítség rá, hogy ne legyen rosszul 24 órán át?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma kapja a 6. kötelező oltását. Az évek alatt azt tapasztaltam, hogy 24 órán keresztül eléggé kivan az élettől. Nem eszik, remeg, és olykor hasmenés hányás is társul hozzá. Csak fekszik szomorúan.

Kétszer eszik egy nap reggel, és este. Mivel 6ra megyünk oltásra, így reggel nagyobb adagot kapott enni, mert tudom, hogy a vacsorát el fogja utasítani. Mind megette, így ha nem vacsorázik az nem lesz gond.

Mit tudok rajta még segíteni?

A másik kutyus 2 nappal ezelőtt kapta, őt sosem viselte meg az oltás. Tudom, hogy ez normális, és hogy van, akit megvisel, de mégis lehet még valamit tenni?


2019. jan. 10. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mondani kell az orvosnak. Lehet, hogy másik vakcinát fog használni. Egybe kapja a veszettséget a kombinálttal? Van olyan kutya aki ezt nem bírja, de ha külön kapja akkor semmi baja.
2019. jan. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szóltál emiatt az orvosnak?

Elég sokfajta oltóanyag létezik különböző gyártóktól. Lehet, a kutyád másik gyártmánytól nem lenne rosszul. De ezt az orvossal kellene megbeszélni.

2019. jan. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Egyben kapja igen.

És szóltam is neki, hogy ő rosszul van ilyenkor. (Eddig más orvos oltotta, mostmár felszereltebb rendelőbe járunk, itt még nem kapott oltást.)

Ahol oltják az állatkórház, itt ivartalanították, és átjelentkeztünk oda.

2019. jan. 10. 14:05
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szolj az orvosnak, hogy ne adja be egybe a veszettsegit es a kombinaltat, mert nagyon megterheli a kutyat. Csak a veszettsegit adasd be, majd par het mulva kaphajta kulon a kombinaltat.

Elkepzelheto, hogy ha kulon kapja oket, akkor nem fogja ennyire kiutni a kutyat.

2019. jan. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!