Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másnak is hord a kutyája...

Másnak is hord a kutyája télen (főleg hóban) cipőt?

Figyelt kérdés
Enyém kistestű és rövidszőrű, egyszerűen annyira átfagy a lába a hóban, hogy összeesik. Mindig jéghideg volt neki a mancsa, próbáltam átmelegíteni, de pár percig bírta csak. Ezért rendeltem neki Pawz gumi cipőt, ami nagyon bevált. Nem fagy át a mancsa, nem sántikál, nem esik össze. Egyáltalán nem zavarja a járásban, nincs merev talpa, hamar megszokta. Érdekelne, hogy más kutyája is ilyen? Vagy csak az enyém ennyire érzékeny? :D

2019. jan. 10. 17:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
az enyém nem
2019. jan. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Diana1234 ***** válasza:
12%
Nem mert csak vizes lesz a talpán meg fázik és viheted azorvoshoz
2019. jan. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Az én kutyám lábát a hideg egyáltalán nem viseli meg, hanem a só, amit itt a házak között kiszórnak, amiatt minden évben pokol a tél. Most legalább néhány napig van valamicske hó is, sajnos, itt a havas telek ritkák. Mifelénk gyakoribb a sóesés, mint a hóesés. Amikor a hóesés kezdetén egy egyszerű seprűvel is el lehetne takarítani, akkor sem söprik/tolják félre a havat, mert ugye mennyivel egyszerűbb egyszerre 2-3 télre elegendő sót kiszórni ?!

Jegesedés, csúszásgátló helyett is a sót szórják, nem múlik el tél a lábmosós hercehurca nélkül. Amint kilépünk lépcsőházból, igyekszünk "félrelépni"a kerti részbe, nem az "úton" megyünk.

A hideg, a hó, az esővíz egyáltalán nem okoz gondot.

2019. jan. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
Nekem is kistestű kutyám van, és nem csinálok belőle bazári majmot. Ne a hó a gond, hanem a só. Télen amúgy sem igényli a hosszú sétákat, így ha otthon vagyunk az első, hogy langyos vízzel jól kimosom a sót a lábai közül. Kutyáknak kín a cipő, hiszen így elveszíti az egyensúlyérzését.
2019. jan. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Nekem bolognai kiskutyam van, most fel eves. Csak ruhat adok ra, mert eleg fazos, es reszket. A mancsaval nincs gond, neha orakig futkoraszik a hoban ruha nelkul (itthon nem adom ra). Aggodom is sokszor, hogy megfazik, de mozgasban van, szoval nem. Setanal mas, akkor csak lazan kujtorgunk, nem melegszik at annyira. Szoval en nem adok ra cipot, mert nem igenyli, de ha annyira baj lenne, mint nalatok, akkor lehet, hogy en is adnek. Oszinten nem gondolkoztam ezen. :D
2019. jan. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kedves 4# válaszoló. A kutyám nem bazári majom. De biztos jobb lenne nézni, ahogyan összeesik a hóban. Jah, bocs. Akkor már állatkínzás lenne. Az egyensúlyát pedig nem veszti el, mivel ahogy írtam, abszolút nem zavarja a cipő, mivel NINCS merev talpa. Olyan mint egy lufi. Nem a sótól van, hanem a hótól, ez biztos. Ha teljesen havas részen megyünk, akkor is csinálja. Nyilván nekem is jobb lenne, ha nem kéne hajnalban azzal szenvednem, hogy ráhúzzam a kutya lábára (mert hogy nem olyan egyszerű és 4 is van neki), de szenvedni nem fogom hagyni. Sétálni pedig kell, így 45 percet is boldogan lent vagyunk. ;) (csak akkor kap cipőt, ha havazik)
2019. jan. 10. 19:46
 7/13 anonim ***** válasza:
97%

A hótól nincs baja, csak a sótól. Város szinten kis kavicsokkal szórnak, csak az öregek sóznak egyes helyeken a lakásuk előtt, azt próbáljuk kikerülni, vagy ölben viszem ha máshogy nem megy.


Gondolkodok, hogy veszek neki, de inkább nyárra a forró talaj miatt. Kevés itt az egybefüggő füves rész.

2019. jan. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
44%

Kérdező!


Ne törödj a sok felelőtlennel, nagyon helyesen cselekszel és jól teszel a kutyádnak! A kistestű vagy rövidszörűek egyáltalán nem bírják a havas-sós-mínuszos utakat! Felkell őket öltöztetni rendesen!


Én inkább azt tartom gáznak, aki nézi a kutya reszketését, meg hogy kapkodja a lábait szeeencsétlen állat, a gazda meg még ránt is egyet a pórázon...idióták!

Lehet kiprobálni sétálni meztelen lábbal a felsózott-havas úton, ugyanis kémiai reakció következtében maró hatású lesz. Kiváncsi vagyok hányan visítanának a cipőjükért...


Az bazári majom aki otthon is tűtűt, kis kalapot ad a kutyájára, aminek semmi funkciója!

2019. jan. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Az enyém is kistestű, rövidszőrű. Őt nem zavarja, meg ilyen hidegben nem is sétálunk több órát egyszerre. Több, rövidebb séta van inkább. Felénk szerencsére nem sóznak. Házak előtt fűrészport vagy hamut szórnak le leginkább, vagy semmit.

Körsálja viszont van, sajna elég gyatrán váltja a szőrét így öreg korára, a nyaka alján és a tarkóján is van kopasz folt. Én kötöttem/ horgoltam neki :-)

Ha a te kutyád igényli meg szereti is a cipőt, akkor add rá. Ne törődj más véleményével.

2019. jan. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem próbáltam még, de gondolkodtam már rajta. A hideg nekünk nem gond, inkább az a vacak, amivel felszórják a jeges járdákat csúszás ellen.
2019. jan. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!