Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya kozmetikusnak lenni?

Milyen kutya kozmetikusnak lenni?

Figyelt kérdés

Van már két végzettségem, de egyiket sem érzem magaménak. Nem rég lett egy kis bichonom, alapból imádom a kutyákat és arra gondoltam ezt szívesen csinálnám.

Mennyire telített a szakma? (Pl alkalmazott grafikus vagyok de egy év alatt csak gyakornokoknak szóló hirdetéseket tettek fel)

Mennyire nehéz? Pl az először érkező kutyákkal?

Meg úgy általánosan mennyire szeretitek csinálni vagy megbántátok-e hogy ezt választottátok?


2019. jan. 11. 10:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem vagyok az, de kiskutyánkat (westie) vinni kell, mivel nem vedlik. Szerintem ez olyan, mint a fodrász. Gondolom, az eleje a legnehezebb, amikor még ki kell építeni egy vendégkört. Ahová mi visszük, ott általában 1 hónapra előre kell időpontot kérni. De a környéken (ésszerű sétatávolságon belül) ő az egyetlen kutyakozmetikus. Emiatt az eleje biztos veszteséges. Szerintem fontos, hogy állatbarát legyél és akkor szeretni fogod. Meg legyen állóképességed.
2019. jan. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A szakma kitanulása és a vizsga nem olyan nehéz. Tanultunk állatvédelmet, anatómiát, betegségeket mindenfélét. Az elméleti vizsga nehezebb, mint a gyakorlati. De ha nem tudod magad képezni folyamatosan és csak az alapdolgok mennek, azzal hamar éhen halsz. Nem olcsó a szakma és utána kalkulálj kb 200.000 forinttal, mire minden ALAPDOLGOT beszerzel!


A legtöbb kutyakozmetikába olyan alkalmazottat keresnek, akinek már kiépített vendégköre van és a vállalkozóit is sok helyen kérik. Amíg nem indul be, addig ezt necces kifizetni.


A kutyakozmetikus oktatók többsége nem a minőségi, hanem a mennyiségi tanításra megy rá. Azaz nem tanít meg mindent, minden fajtát, mert az a cél, hogy minél több tanuló vegyen részt az oktatáson.


Ha saját helyed lenne, arra rengeteg engedély kell és nehéz beindítani.


A kutyákkal az esetek többségében nem nehéz, de haladni kell a korral és ha a gazdi punk yorkie-t akar (volt ilyen), akkor neked azt kell nyírni, ezt pedig nem tanították, csak a standard fazonokat, így improvizálnod kell.


Ha nem jól dolgozol akkor elmarad a vendégköröd és úgy, hogy lassan minden sarkon van egy kozmetika, nagyon kiemelkedőnek kell lenned.


Átlagban 1-2 óra "elkészíteni" egy kutyát, tehát gyorsan, jól és sokat kell ahhoz dolgozni, hogy megélj belőle.


Vannak harapós kutyák, vannak félős kutyák, vannak akaratos kutyák. Mindent meg kell oldanod.


Ez a szakma sokszor egy kutyabolondnak sem móka és kacagás, én már 10 éve csinálom.

Imádom, mert en is kutyamániás vagyok, de nehéz. :)

2019. jan. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!