Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak, ha...

Milyen kutyát válasszak, ha csak a kertben tudom tartani?

Figyelt kérdés

Én a lakásban szeretnék tartani egy francia bulldogot de a család legtöbb tagja nem rajong az ötletért,ugyanis nem szeretnének a lakásban állatot tartani.

Sekély az esély,hogy meggondolják magukat.Ugye a francia bulldogot nem lehet kint tartani,ezért egy kis időre lemondok róla.

Azt mondták,ha szeretnék,akkor kint tarthatok kutyust.És ekkor kezdtem el azon gondolkodni,hogy milyen kutyust lehet kint tartani?!

Nem szeretném,ha vennék egy kutyát és nem érezné magát jól kint.Akkor inkább nem is kell kutya még nem lesz saját lakásom.Szóval milyet válasszak?Egy álmom válna valóra,ha lenne egy kutyám.Gondoltam Golden retrieverre de nem tudom,hogy ő jól viseli e a kint létet.

L



2019. jan. 11. 11:10
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
62%

A golden retinek magyon fontos, hogy a család része lehessen, hogy "láb alatt legyen", még ha nem is konkrétan vele foglalkozol épp. Ő nem érezné jól magát kizárólagosan kertben.


Amúgy minimum középtermetű, nem rövidszőrű kutyában gondolkozz, a továbbiak attól függnek, hogy mennyi helye lenne, mennyit tudnál vele foglalkozni, sétáltatni, stb... a család beleegyezne e fűthető minőségi kutyahá beszerzésébe avagy mi lenne vele a hasonló teleken.

2019. jan. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
76%
Menhelyi keverék. Nagy, szőröst.
2019. jan. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Keveréket nem szeretnék.Fajtisztában gondolkodom.De az nincs kizárva,hogy örökbe fogadok egy menhelyi kutyát.
2019. jan. 11. 11:27
 4/31 anonim ***** válasza:
75%

Télálló bundájú keveréket ajánlanék elsősorban, de ha fajtatiszta kutyát szeretnél, akkor is sok fajta közül választhatsz.

Kérdés, mennyire van kutyás tapasztalatod, mennyi pénzt szánnál rá, stb. Így könnyebb lenne fajtát ajánlani, ha ezeket tudnánk. Mert pl. egy husky vagy kaukázusi juhászkutya tökéletesen tartható kint, de mindkettőhöz határozott, hozzáértő gazda szükséges.

Golden retriever sem fagy meg kint, ha van egy jól hőszigetelt háza, de sok foglalkozást igényel, mindennapi sétákat, játékot, tanítást. Egy kinti kutyánál ezeket könnyű elhanyagolni, ezért alaposan fontold meg, valóban szeretnél-e kutyát.

2019. jan. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
És nyugodt természetű kutyust szeretnék az nagyon fontos.
2019. jan. 11. 11:34
 6/31 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom, hogy hogy passzol össze a dolog, ha a te vágyad a benti tartású francia bulldog, a kinti tartású akármilyennel.

A kutya nem játék, vagy pillanatnyi szeszély.

"Akkor inkább nem is kell kutya még nem lesz saját lakásom."

Maradj ez utóbbi elhatározás mellett!

2019. jan. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
29%
Mondjuk valami pásztorkutya? Puli, mudi, pumi, kuvasz ezek mind jól bírják a kinti életet, de a beauceron vagy más pásztorkutya is jó. Mivel munkakutyák sok törödést, foglalkozást igényelnek, intelligensek könnyen tanulnak, viszont makacsak is.
2019. jan. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

#7

Mert minden vágyam egy francia bulldog.De az nem lehet,addig még nem lesz saját lakásom.

Ezért inkább valami olyan kutyát szeretnék,ami nem fagy meg télen.És nem viseli meg hogy nem jöhet be a házba.Én szívem szerint akár milyen kutyát bent tartanék de nem lehet,mert nem csak én lakom itt.Szóval azt akartam ezzel mondani,hogy ha nem találok igényeimnek megfelelőt,akkor inkább nem vállalom egy ideig a gazdi szerepet.

Egyébként sokat foglalkoznék vele,jönne velem mindenhová.(talán nappal bent lehetne,mert a cicánkat is beengedjük,mert ugye hideg van)

De nem tudom és ha nem én akkor apum,anyum,tesóm is foglalkozna vele. :)

2019. jan. 11. 11:55
 9/31 A kérdező kommentje:
Ja és ez lenne az első kutyám.
2019. jan. 11. 11:56
 10/31 anonim válasza:
44%
Írtad hogy fajtiszta kutyát szeretnél. De gondold meg, ha menhelyröl hozol egy hosszúszőrű keveréket, ha eteted rendesen és csak egy kis időt is rászánsz imádni fog titeket, neki már az hatalmas öröm, ha elkerül menhelyről, illetve fajtiszta kutyáknál hamarabb előjönnek betegségek. Egy ismerősömnek van francia bulldogja (ne legyen félreértés, ez nem általános) folyamatosan fülgyulladással küzdenek.
2019. jan. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!