Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kozepes es nagytestu...

Milyen kozepes es nagytestu kutyak tarthatok lakasban?

Figyelt kérdés

Parommal most koltozunk uj lakasba pont azert, hogy lehessen kutyank.

Nem szeretnenk kiskutyat inkabb kozepes vagy nagytestu kutyara gondoltunk ehhez szeretnek egy kis segitseget kerni.

Ezek a kutyusok tetszenek:

Golden retriever, chow-chow, nemetjuhasz.

Azert kerem a velemenyeteket mert meg soha nem volt lakasba kutyank es azert is mert a legjobbat szernenk majd neki.

A vele valo foglalkozassal nem lenne gond mivel en csak 4 vagy 6 oraban fogok az uj munkahelyemen dolgozni.

Jo lenne ha a kutyus elvan a lakasban akkor is ha par orara egyedul kell lennie(tudom ez neveles es tanitas kerdese is) gondolok itt arra az idore amikor mind a ketten dolgozunk, mert amugy mindenhova jonne velunk.

Tapasztalatokra, tanacsokra lennek kivancsi.

Egyebkent amig en kertes hazban laktam volt ket nemetjuhaszom, veluk van tapasztalatom.

Nagyon sokat olvastam ezekrol a kutyafajtakrol ugyhogy eleg sok mindent tudok de nem eleget, meg tobbet szeretnek, mert tudom, hogy ez egy nagyon fontos dontes.

Barmilyen tapasztalatot es tanacsot szivesen fogadok!


2019. jan. 11. 16:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%

Hol dolgozol, hogy 4 meg 6 órában kell csak?

Egyébként én már próbáltam nagytestű kutyát lakásban tartani, ráadásul ő kutyasulis volt. De ha nem vagy napi 24-ben vele, egy órára a lakásban hagyod, nem tud kikéreckedni. Az alom ugyan is csak a macskáknál válik be. Agyilag fontos lefárasztani, tanítani. Emellett persze sok mozgás, futás, sétáltatás. Én biciklivel járok póráz nélkül futtatni, hiába nevelt, ha futni akar úgy is elhúz.

2019. jan. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egy nagyvarosban eleg sok helyen van lehetoseg arra, hogy 4 es/vagy 6 oraban dolgozzon az ember.
2019. jan. 11. 16:35
 3/11 anonim ***** válasza:

Bentre inkább a goldent mondanám, mert sokkal nyugodtabb. A németjuhász egy kicsit pörgősebb úgy mond. Esetleg még a labradorokat ajánlom, vagy a bulldogokat, de őket már közepes méretűnek mondják, de ők sokkal lustábbak, így lehet bent tartani őket.

Az elején kell sokat fogalkozni velük, mi mindig figyeltük kicsiként, hogy mikor kell elvégeznie a dolgát, és akkor vittük kifele, és ha nem is kellett, akkor is kivittük magunkkal, így megszokta, hogy kint kell elvégeznie a dolgát, és kikéreckedik. Még ami fontos, hogy kiskutyaként, döntésetek el, hogy felmehet-e az ágyra és a kanapéra. Fontos dolog, mert ha felszokik, akkor fel fog menni akár akarjátok már, akár nem, de ha még kölyök, akkor vegyétek fel, mert nem tesz jót nekik a fel-le ugrálás a gerincüknek. Sajnos ez egy rossz tapasztalat volt nálunk.

De egyébként bármilyek kutyát lehet bent tartani, ha sokat van sétáltatva az igényeinek megfelelően, és ha van kertetek, ahol tud rohangálni. Ez neveltetés kérdése, csak tudni kell, melyik fajta szeret szétszedni, szétharapni dolgokat, és le kell szoktatni kiskorában,. csak sajnos sokan nem nevelik meg a fajta szerint, és megunják őket. De remélem nektek örömteli kedvencetek lesz belőle :)

2019. jan. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Németjuhászt semmiképp nem tartanék bent. A miénk 6 éves, és órákig játszunk vele az udvaron, tanítjuk, de az sem elég. Fel van pörögve folyamatosan, pedig sokat foglalkozunk vele, a parancsokat érti, teljesíti.

A barátnőmék labradort tartanak panelban, hatodik emeleten, ő nyugodt, egyik helyről a másikra fekszik, de már nagyon öreg. (Kiskorában sem volt problémás, csak akkor több mozgást igényelt kint)

2019. jan. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%

Uramatyám. Miért kell rögtön más zsebében turkàlni?


Ami azt illeti, bármelyik kutyust tudod bent is tartani. A szobatisztaságra való nevelès náluk is működik, mint a kistestűeknél.(khm. Ez az első vàlaszolónak szólt.)


Ami azt illeti, èn az nj-t elfelejtenèm a helyedben. Hobbi kutyusnak nem kifejezetten tartható és a vedlès is problèmás.


Èn talàn a szamojèdet ajánlanám. Ők csendesebbek, mint a fentiek;kevesebb àpolást igènyel a bundàjuk, mint a csau csaunak.

2019. jan. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Csau Csau nem való bentre. Állandóan ki akar majd menni.

A goldi az egy jó választás lenne, sok mindenre tanítható és nagyon fogékony, okos, családcentrikus.


A német juhász is hasonló csak 3 szor pörgősebb.


Kutya suli mindeképpen ajánlott, jó kikapcsolódás gazdinak és kutyusnak egyaránt.


És ami nagyon fontos ha veszel kutyust akkor egy jó tenyésztőtől vedd kérlek aki törzskönyvet is ad.

2019. jan. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A csau inkább egygazdás, "magányos" kutya, nekem van, nagyon jó barátom, de nem barátkozik és azt is utálja, amikor rokonokhoz látogatunk és mindenki körülugrálja, inkább csak elvan magában, meg sokat szeret sétálni, órákig.

Ha szeretnétek a későbbiekben gyereket vagy úgy egyáltalán társadalmi emberek vagytok, akkor olyan fajta legyen, aki ezt jól viseli, pl a golden mellett a vizsla, dalmata, spániel.

2019. jan. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat! A nemetjuhasz egyebkent az utolso helyen volt mar akkor amikor a kerdest kiirtam csak rola is szerettem volna tobbet tudni ilyen szempontbol.(irtam, hogy volt mar 2 nemetjuhaszom emiatt nagyon kotodom a fajtahoz de termeszetesen az a fontos, hogy neki jo legyen).

Szerintem eddig a golden a legeselyesebb, mert mi nagyon szeretjuk az kutyakat(allatokat) es nagyon szeretunk veluk jatszani, dogonyozni oket viszont erre a csau nem igazan "alkalmas", mint ahogy azt egyik kommentelo irta is. Persze ettol fuggetlenul nagyon edes macik, de azt szeretnem, hogy a kutya odajojjon hozzam es igenyelje, szeresse a simogatast es olelgetest.

Ja es termeszetesen mindenkeppen torzskonyves kutyust szeretnenk.:)

Egyebkent kedves elkalandozott kommentelo, a 4 oras muszak reszmunkaido, ami keresetkiegeszitesre alkalmas es, hogy ezt is tudd pont a kutya miatt nem fogok teljes munkaidoben dolgozni, remelem kielegito volt a valaszom akkor is ha nem kotottem az orrodra, hogy hol es mennyiert de a neten utana tudsz nezni, hogy a nagyvarosokban kulonbozo helyek mennyit lehet igy keresni.

2019. jan. 11. 18:43
 9/11 anonim ***** válasza:
Én a második válaszoló vagyok, és még azt kihagytam, hogy nem tudom van-e gyereketek, vagy tervezitek, hogy lesz, de a gyerek mellé a golden nagyon jó választás.
2019. jan. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az en velemenyem szerint (2 lakasban tartott kozepes termetu kutya gazdajakent) a lakas merete nem szamit, a foglalkozas, seta a lenyeg.

Azt gondold at, hogyha nagyobb mozgasigenyu kutyat fogadsz be, akkor amiatt ha 8-ra mesz dolgozni, 5:30-kor kelsz, hogy legyen idod magadra es a kutyara is- bar ez is neveles kerdese (az egyik ismerosom huskyjat napi ketszer kell setaltatni, 1-1 orara mert ehhez szokott es lusta is) es fajtan belul is valtozhat a kutya egyeni energiaszintje. Mielott megveszitek a kutyat tehat ez a legfontosabb: egy jofej, jatekos, porgosebb kutya hajlamosabb lakast szetszedni (az enyem pont ilyen lenne terrier keverekkent, de a lakast sosem szedte szet, egy cipot sem ragott meg meg a fogvaltasa kozben sem), ellenben egy nyugodtabb kutya nyilvan jobban elszunyokal a lakasban.

Ami meg nektek szamithat hogy mennyire vokabilis a kutyus, azaz, hogy mennyire ugatos. Nyilvan egy golden is tud ugatni, de rajuk ez nem annyira jellemzo, mint pl egy tipikusan hazorzesre hasznalt fajtara, mint a nemetjuhasz. (A chow-chow-val nem sok tapasztalatom van)


Tehat a lenyeg, hogy elsosorban magadnak ird ossze, hogyha a kutya a kevesebb munkaorad miatt 80%-ban a te felelosseged lenne, mennyit szeretnel raaldozni hetkoznaponta. Ha ez megvan utana valasztod az egyik fajtat, vagy a masikat, melyik a szimpibb, felkeresel egy tenyesztot es elmondod, hogy egy olyan kutyust szeretnel az alombol, ami kisebb/nagyobb/kozepes energiaigenyu, vagy jatekosabb de hamarabb kifarad, stb. Aztan mikor hazaviszed elkezded aszerint nevelni, szoktatni, ahogyan Te szeretned tartani, es ami a kutyanak is jo. Ha jatekosabbat akkor tobb jatek, ha nyugodtabb, kiegyensulyozottabb kutyust szeretnel, akkor tobbet hagyod “magara”, ha kicsit “ragadosabbat”, akkor tobbet olelgeted, stb. A lenyeg, hogy ezeket tenyleg mind-mind Te fejlesztheted a kiskutyaban- persze sokat szamit a kutya sajat egyenisege is, en szemely szerint mindig azt a tulajdonsagat fejlesztettem a kutyaimnal, ami a leginkabb dominalt bennuk. Igy van egy jatekos kisordogom, es egy morgos oreguram, aki imad setalni, erdot jarni, kivancsiskodni, de a kanapen hesszeles az O igazi sportaga.

Jo kutyazast kivanok!:)

2019. jan. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!