Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Újfoundlandiknál van valami...

Újfoundlandiknál van valami módszer, vagy élelmiszer-összetétel amellyel legalább tíz-tizenegy évig ki lehet tolni a fajta életét?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszenek a fajta tulajdonság, de betegessége és várható rövid élettartama némileg aggaszt.
2019. jan. 12. 01:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Helyes, jó minőségű táplálással a legjobbat tudod kihozni belőle. De nem fog addig élni, mint egy kistestű kutya akárhogy erőlködsz. Annyit tehetsz még, hogy nagyon jó helyről veszed a kiskutyát. Ahol a szülők betegségekre szűrtek.
2019. jan. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem jól tudod, 1: kistestű kutya nekem nem kutya, de a legfontosabb, hogy 2: nagytestű kutyák is élnek 12-14 évig, csak ezek az óriás testű ebek bírják csupán 9-10 évig. Sajnos.
2019. jan. 12. 10:27
 3/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor marad a legjobb minőségű és összetételű BARF étrend, illetve a legjobb tenyésztő(k) felkutatása?
2019. jan. 12. 10:30
 4/5 anonim ***** válasza:
BARF-ot akkor ajánlom ha a pénz nem probléma. Azt felejtsd el, hogy csak csirkén és pulykán fog élni a kutya. Nyúl, marha, kacsa, szarvas, bárány, hal az alap, mellé kisebb mennyiségben mehet csikre és pulyka. Egy ekkora kutya rengeteget eszik és ezek a húsok nagyon drágák. Persze ha az anyagiak adottak akkor nagyon jó lehet a barf. De mindenképp kifejlett korában kezdjétek el, nem lenne túl vicces ha egy ekkora testű kutya hiánybetegséggel küzdene fejlődés alatt. Az Állatorvostudományi Egyetemen vannak olyan állatorvosol akik kifejezetten azzal foglalkoznak, hogy étrendet állítanak össze kutyáknak. Talán az lenne a legjobb a kutyának, ha felkeresnéd egyiküket. Az ilyen 2 napos online kurzuson végzett dietetikusat nem ajánlom, szerintem megbízhatatlan, DE biztos köztük is van, aki jól dolgozik, csak ez elég zsákbamacska szerintem.
2019. jan. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%

legyen boldog

ismertem én olyan szigorral tartani kutyát, amire te is gondolsz: legjobb kaja, szigorú nevelés stb, meg láttam csóró gazdával élni kutyát, bárhová elkísérgette a gazdáját, változatosan táplálta, kapott nasit is, sokat játszott vele és uramatyám, megengedte, hogy ő menjen elől a pórázon, nem volt nagy szigorral nevelve, de a kutya boldog volt, szerette a gazdiját és hosszan boldogan élt.

2019. jan. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!