Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet kezdeni az olyan...

Mit lehet kezdeni az olyan önálló, makacs, öntudatos, "büszke" kutyáknak az etetésével, mint az akita és a csaucsau?

Figyelt kérdés

Van két ismerősöm, egyiknek akitája, másiknak csauja van és itt az oldalon meg más oldalakon is mindenfelé azt olvasom, hogy ezeknek a kutyáknak nagyon nehéz az etetése, mert finnyásak és ha megmakacsolják magukat, akkor az Istenért nem lehet rájuk erőszakolni semmit.

Persze tudom jól kell nevelni, keményen, de ha nem azt teszed, akkor is vannak a durva módszerek, hogy elveszed 2 perc után és másnap odaadod, de mondok vmit az ismerőseim kutyái mit csinálnak: egy hét után beadja a derekát az ilyen "elveszem másnap megkapod" játéknál, majd megint egy hétig húzza és így megy ez folyamatosan, míg a kutya konkrétan előbb fogy el, mint a kaja.

Szóval ezeknél a fajtáknál nincs mit tenni? mert becsapni sem tudod, túl büszke ő ahhoz.


2019. jan. 12. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
2%
Ismerősnek akitája volt. Az is finnyáskodott. A srác bezárta a kennelbe 4 napra kaja nélkül. Az 5. naptól evett mint a kisangyal!
2019. jan. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Nem mindegy a kaja minősége sem.

Mit esznek azok a kutyák?

2019. jan. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
35%
Le kell mozgatni esetleg egy koplaló nap. Nem sima táp hanem esetleg egy kanál konzerv rá vagy főtt húsi. Ha igy se eszik kiraknám elé megmelegíteném a jó kis oldalast vagy más intenzív illatu ételt és elkezdenék előtte enni aztán ha végig nézte folyik már a nyála az utolsó pár falatot a táljába önteném és szólnék hogy ehet. Ha így sem akar enni akkor doki és alapos kivizsgálás.
2019. jan. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem a finnyásság nem a kutya fajtájától függ, de mindegyiknél ugyanúgy kell kezelni. Ha nem tetszik neki, elveszed, másnap ugyanazt megkapja. Meg fogja enni.
2019. jan. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem amerikai akitám van. Az én kutyám nem eszik, hanem zabál. Sokszor meg amit nem kellene azt is megenné, ha hagynám. De az idegenektől nem fogad el semmit. Viszont a baratnőmnek husky keverék kutyája van. Na ő meg semmit nem eszik. Volt olyan, hogy 1 hétig nem evett semmit. Már orvosnál is voltak, aki azt tanácsolta, hogy azt csináltuk, hogy a kutyáinkat szembe állítsuk és rakjunk le mind a kettőjük el egy- egy tálba konzervet és ahogy az enyém elkezd enni, az övé is. Az ösztön végett. Bejott.
2019. jan. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!