Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtát ajánlanátok?

Melyik kutyafajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a kutyákat és el döntöttem hogy kutyákkal szeretnék majd foglalkozni felnőttként majd..

Milyen fajtát ajánlanátok Kutyatenyésztéshez? Olyan tenyésztő szeretnék majd lenni aki Törzskönyvel,kennel névvel, adja a kutyusokat és aki viszi a kutyákat kiállításra stb. Szóval nekem a kutyák lennének az elsők és nem csak ilyen "hobbi" foglalkozásként tekintenék rá hanem komoly munkára ahol kutyákkal foglalkozom 0-24ben


2019. jan. 12. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Először tanulj, legyen rendes állásod, amivel jól keresel, hogy finanszírozni tudd a tenyésztést. Drága hobbi.
2019. jan. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ebből akarsz megélni, akkor szapis leszel.
2019. jan. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem ebből szeretnék majd megélni hanem szakmát szeretnék és majd utána belekezdeni a tenyésztésbe mellette
2019. jan. 12. 15:58
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Akkor valami ritka fajtát. Pl farkaskutya valamely típusát.
2019. jan. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen olyan fajtát válassz majd aminek kitudod elégíteni az igényeit és amit te is szeretsz.

Ha mi azt mondjuk pitbullt tenyéssz de te nem vagy képes kordában tartani őket akkor ne azt válaszd. Válassz olyat amiből tudni fogsz kezelni egyszerre több kutyát is és ki tudod elégíteni az igényeit.

2019. jan. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

0-24-ben nem tudsz tenyésztéssel foglalkozni, mert éhen halsz. Ha nagyon jó tenyésztő vagy, akkor nullára ki tudod hozni, drága hobbi. Menj el kutyakiállításokra, nézd végig a tenyészszemléket, beszélgess ott tenyésztőkkel! Ha összebarátkozol valakivel, az tud segíteni elindulni.


Nem mindegy az sem, hogy mennyire értesz a fajtához. Egy bichon más, mint egy kaukázusi, mások az igényeik, máshogy kell nevelni. A kölyköket szocializálni kell stb. Nem könnyű meló és ha mondjuk 8 óra munka mellett kell lefárasztanod 2 malinoist pl, akkor hamarabb fejre állsz, mint ahogy az igényeiket kielégíted.


Nem tudom mi az a fajta, ami a legközelebb áll hozzád, de nézz utána az igényeiknek! Nézd meg, hogy tudod-e biztosítani az agyi/testi fárasztást is stb. Nagyon sok minden kell hozzá...

2019. jan. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!