Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám december közepén...

A kutyám december közepén kezdett tüzelni, kb.10 napig vérzett, utána tankönyv szerint el is múlt, azonban most az előbb újra észrevettem egy vérfoltot a helyén és megint gyakran nyalja magát ez mit jelenthet és mennyire normális?

Figyelt kérdés

Illetve hogyan vizsgálná meg egy állatorvos hogy ha rajtunk kívül senkit nem enged közel magához? És ezt hogyan intézzem?

Hívjam fel, menjek személyesen érdeklődni? Az oltást is úgy kapja hogy az orvos hosszú kifárasztás után odalopózik mögé és gyorsan belevágja a fenekébe... De most egy jobb hírűhöz vinném.

(Tudom hogy nagyon el van cseszve a szocializációja, de azt semmiképp nem fogom hagyni hogy szenvedjen, úgyhogy kérlek a kérdéseimre válaszoljatok! Köszönöm!)



2019. jan. 12. 17:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Pórázzal! Szájkosárral elviszed a dokihoz.
2019. jan. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem lennék a kutyád. És mi van, ha beteg? Nem viszed orvoshoz, mert nem szereti a dokit?
2019. jan. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a látatlanban is elítélő hozzáállást 2.! Azért írtam ki a kérdést mert TENNI AKAROK, és ehhez kértem TANÁCSOT ÉS TAPASZTALATOT. Írtam hogy NEM HAGYOM SZENVEDNI ÉS HOGY MEGYÜNK ORVOSHOZ. De belátom hiba volt tőletek segítséget várnom csak a hibákat látjátok meg semmi mást. sziasztok
2019. jan. 12. 18:07
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Beszélsz a kiszemelt orvossal. Lehet, neki van megoldása számotokra. A visszatüzelés sajnos lehet egy méhgyulladás jele is.
2019. jan. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem 10 napig véreznek hanem több napig is akár.

Nem tudom gondolkodtatok-e ivartalanításon, de érdemes lenne elvinni hogy ne legyen semmi nemi betegsége a kutyusnak.


Próbáljátok meg orvos előtt amennyire csak lehet lefárasztani. Sok futkározás és agyi fárasztás egyaránt. ÉS adjatok rá szájkosarat. Ha az orvos beleakar nézni a szájába vagy ilyesmi akkor kicsit bódítsa el és a probléma meg van oldva.


És ha elfogadod a tanácsot válts orvost. Milyen orvos az aki belevágja a tűt a seggébe?

2019. jan. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Beszélj az állatovrossal. Nyagyim kutyája mindíg nyugtatót kapott oltás előt. Lehet, hogy nálatok is megoldható a dolog. Muszáj lesz, hogy áttapogassa és ultrahanggal megvizsgálja a kutyát.
2019. jan. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én öt éves kutyámnál ugyanez volt. Rendszertelen, gyakori tüzelgetés, folyamatosan duzzadt péra, majd rögtön forgás után csökkenthetetlen, állandó tejelés, ami sosem csapott át álvemhességbe egyébként. Pillanatok alatt kialakulhat az ilyesmiből egy ivarszervi daganat vagy méhgyulladás. Teljesen felborult, abnormális hormonszabályozás volt az oka, amit rövidre zártunk az ivartalanítással.

Nektek is ezt javaslom, de legalábbis egy alapos állatorvosi kivizsgálást.

Amúgy biztos vagy benne, hogy a nemiszervéből jön a vér? Nem sérülés az oka?

2019. jan. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#3 mit kéne látni? Vidd el az állatorvoshoz.
2019. jan. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Feheres vagy sargas trutyis valadek nincs? Vidd el dokihoz szajkosarban, szerintem mehgyulladas lesz, szal ne vesztegesd az idot!
2019. jan. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Na, jó hogy visszanéztem, jöttek hasznosabb válaszok olyanoktól is akik elolvasták és értelmezték is kérdésem!


Ha valakit érdekel a fejlemény:

Elvittük őt orvoshoz szájkosárral, pórázzal autóban. Sokkal jobban viselkedett, mint számítottam rá! Persze nagyon félt szegénykém, de mindenki kedvesen, szeretgetve fogadta. Nem is kellett nyugtatózni, sem bódítani, ennek nagyon örülök hiszen idős kutyusról van szó! Az ultrahang nem mutatott ki semmilyen elváltozást, ennek ellenére megegyeztünk a doktornővel, hogy hétfőn további baj megelőzendő ivartalanítjuk. Remélem minden rendben lesz és komplikációmentesen fog zajlani az egész, mert nagyon szeretem őt és tartok az idős kora miatt az altatástól. :( Ha nem ébredne fel egész életemben magamat vádolnám😭 De erre igyekszem nem is gondolni! Inkább arra, hogy talán most még jobb, mintha mondjuk 1-2 év múlva lesz tüzelés után tényleges méhgyulladása!


Köszönöm a segítőkész válaszokat, minden jót nektek!

2019. jan. 14. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!