Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek vált be a hám, és...

Kinek vált be a hám, és miért? Nektek jobb, mint a nyakörv?

Figyelt kérdés

Én sosem elleneztem, annak ellenére, hogy mindig nykörvet használtunk. Nemrég azonban kipróbáltuk a hámot, és tragédia volt az eredmény. Minden probléma előjött, ami azelőtt nem is létezett. A kutya összevissza kezdett menni, hátam mögött flangált, majdnem elütötték, abszolút irányíthatatlanná vált. Akármerre húztam, nem mozdult arra, nem tudta mit akarok tőle, mindenkihez odament, befordult elém, és sehogy sem tudtam megakadályozni ezekben. Ha bárhonnan arrébb kell húzni, hámmal nem tudom, ha ő nem partner ebben. Pedig csak 20 kilós. Nyakörvvel elég volt egy pici jelzés és jött.

Nyakörvvel semmi problémánk nem volt, soha nem csinált ilyen hülyeségeket, és a legapróbb póráz mozdulatokból is tudja hogy mit akarok, szóval stabilan és problémamentesen tudunk így sétálni. A hámmal viszont teljesen kaotikussá vált a séta, olyan feszültség lett közöttünk, mivel felhergeltem magam, hogy végül visszavittem a hámot.


Közben meg, szinte mindenki hámmal sétáltat manapság, el nem tudom képzelni, hogy csinálják. Pedig az enyém nem egy problémás kutya, nagyon alkalmazkodó és ügyes, gondolom ennél sok rosszabb kutya van, őket hogy sétáltatják hámmal normálisan, ha pl. húz meg megy összevissza?

Szóval szerintem nem a mi hibánk volt hogy nem vált be, egyszerűen úgy gondolom, hogy hámmal nem lehet irányítani egy kutyát


2019. jan. 12. 19:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Mi csak addig használtuk a hámot, míg nagyon pici volt a kutyánk, de olyan 7 kg-s korától nyakörvet használtunk.

Sok szempontból praktikus a hám, de a kutyának pl pont nem tesz jót, pont amiatt amiket írtál.

2019. jan. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nekünk ugyanolyan szépen jön hámmal is, mint nyakörvvel.
2019. jan. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Nagy_Manitu válasza:
6%

Hám ws Nyakörv

Melkssal fogo - Nyakon folytófogás

AMikor megemeledarján,elveszti ereje javát - Az ereje nem veszik,csak max fullad...

Az elöbbiek okán kevesebb erövel megf´kezhetö - Több kraftot igényel akord´ban tartás

Nyugodtabb ajószág,kap levelgöt - Ingerültebb az idöszakoslégszomjokán.


Soroljam még?!:))

2019. jan. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%

Én hámot akkor használok, amikor kimegyünk a mezőkre vagy erdőbe sétálni, ott elengedem, de ha valami miatt gyorsan el kéne kapni, akkor a hámot könnyebb megfogni, mint a nyakörvet, mert hatalmas szőre van.

De ha a városba megyünk, esetleg vonatozunk, akkor mindig nyakörvvel megyünk, irányíthatóbb.

De mindkettővel ugyanolyan szépen megy.

2019. jan. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A hám engedelmes kutyánál jó csak.

Ha megindul és meghúzod, olyan hatást kelt a kutyában, amitől csak még annál is jobban húzni fog, tehát egy ördögi kör lesz.

2019. jan. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szépen sétál hámban, sőt szebben mint nyakörvben. Ugyanúgy kell korrigálni mint nyakörvben, ennyi a titka. Nyilván minél nagyobb a kutya, annál nehezebb. Mondjuk amúgy az esetek 80%-ában póráz nélkül van :D
2019. jan. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mi leginkább hámot használunk egészségügyi okokól. Nem a legjobb a gerince, nehány helyen összecsúszások vannak, a nyakánál se tökéletesek a porckorongjai, de szerencsére nem okoznak problémát, viszont próbálom kímélni, ezért használunk inkább hámot. A nyakörvet akkor szoktam ha nagyobb városba megyünk, és vonatozunk, és szükség van arra hogy könnyen tudjam irányítani. 99%ban nincs rajta póráz (kisvárosban lakunk, nem zavar senkit, meg nincsenek forgalmas utak) így végérvényben mindegy, csak a házban könnyebb sokkal megfogni (K9es hám, amin direkt van egy fogóka)
2019. jan. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én hámot csak sport célokra használok
2019. jan. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#3 te mindent pont fordítva írtál le kb.


fojtogatásról meg szó sincs, szépen jön a kutya


#5 a kutyám engedelmes és nem húz, hámban sem

mint írtam, más a gond

2019. jan. 12. 23:12
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

3 kilós a kutyám, még kicsi és kajla, úgyhogy hámot használok. Szereti összeszedni a szemetet (szerencsére nem eszi meg) és ha már látom, hogy nagyon nekiered/kinéz valamit gyorsan visszarántom, vagy megemelem kicsit. Nyakörvvel félnék hogy kitöröm a nyakát. Csak akkor használok nyakörvet, ha csak pisilni viszem le nem sétálni. Már egyre gyakrabban jön szépen mellettem amúgy (1 hónapja van nálam a kutya).


Szerintem attól függ mihez szoktatod. Először gondolom a nyakörvből is megpróbálta kihúzni a fejét nem?

2019. jan. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!