Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az alábbi kutyafajták tartható...

Az alábbi kutyafajták tarthatóak együtt?

Figyelt kérdés

(Soronként egy-egy kis falka)


1.Beagle-jack russel terrier-angol cocker spániel-törpe schnauzer

2.Mopsz-bichon bolognese-csivava-francia bulldog

3.Törpe tacskó-westie terrier-Yorkshire terrier-közép spitz


2019. jan. 12. 21:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutyafajta tartható együtt, elég odafigyeléssel, foglalkozással és szocializációval. Szerintem.
2019. jan. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy megvannak e egymással az nem fajtafüggő!De nincs olyan kutya amelyik ne lenne meg a társával csak ösze kell őket szoktatni!
2019. jan. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Mármint azt akartad kérdezni, hogy kb azonosak-e az igényeik?
2019. jan. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Pontosan, utolsó, az igényeikre lettem volna kíváncsi, hogy együtt sétáltathatóak-e, közös labdázás stb.
2019. jan. 12. 22:14
 5/14 anonim ***** válasza:
58%

1. Jó összeàllítás. Mindannyian sokat mozognak, szóval hosszú sétàitok lennének. DE: az első 3 fajtának tuti hogy alapos agyi fárasztás is kell, különben szökdösősek lesznek (a spániel inkàbb makacskodni fog). Plussz a fülek tisztántartása és a kèt utolsónak a szőrét tisztàn tartani napi munka lenne. Ők igényelnék a legtöbb időt.


2. A csivavát ebbe a tàrsaságba nem szabad tartani. Sőt, többsègében ő inkàbb egyke szeret lenni. De itt a gond inkàbb a mozgásigényével van. Egy csivi nagyon szeret sétàlgatni, játszani és futkàrozni is. Mint egy mini energiabomba. De a mopsz és a francia bulldog visszafogná. Nekik az orruk miatt kevesebb mozgás kell. A bichon okés melléjük.


3. Úgy ahogy van felejtsd el :D A kis törpék nem bírnàk a többiek tempójàt, csak kocognànak séta helyett. A westie esetleg még nem is tempós annyira, de a spitznek sokkalta több mozgás (nem is csak séta) kell, mint a hàromnak kb együtt.

2019. jan. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes kifejtést, de a 3.-kal mi a baj? A tacskó vadászkutya, a spitz mozgékony, a másik kettő meg terrier, sztem nagyjából egy a mozgásigényük.

A csivaváról nem tudtam, hogy annyira szeret mozogni, meg azért a bulldog és a mopsz nagyobbak, gondoltam egyensúlyozzák, de akkor nem, helyette?

2019. jan. 12. 23:33
 7/14 A kérdező kommentje:
Mondjuk a palotapincsi a csivava helyett jó?
2019. jan. 12. 23:36
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, a pincsi jó. Csak ne a nagyon turcsi, gülü szemű vàltozatot vàlaszd.


A tacsi és a yorki pedig persze, mozgékonyak, de a tempót nem bírnák. Talán ha a közép spitzet cserèled egy kicsire. Külsőre és belsőre is azonos mint a közèp, csak kisebb a teste. Rövidebb lábakkal nem tud olyan gyors tempót diktàlni, a tacsi és a yorki se fog csak szaladni séta alatt.

2019. jan. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ja, igazad van, csak azt hittem, hogy a 4kilós változat nem fogja bírni a terrierek és vadászkutya tempót, de akkor oké.

Köszönöm a segítséget.

2019. jan. 13. 10:10
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg szinte bármilyen kutya tartható együtt, szerintem itt egyik kombóval sincs probléma.

Persze lehet, hogy a mozgatást nem kívánja annyira a falka egyik tagja, mint a másik, de az is simán kivitelezhető, hogy akkor, mikor pl heti 2-3x elmész a spitzzel meg a westievel kocogni, akkor a másik kettőt otthon hagyod.

De lehet, hogy még kevesebb logisztikával is kialakul majd az idő során, mint pl nálunk border és jack van és a jack nem igazán éli a labdázást(valami elcsúszhatott a tanításáában vagy ő szimplán ilyen...) és olyankor vagy csak mellettem áll vagy jutifalira ő hoz vissza minden második labdát(ha kaja van, akkor nagy örömmel csinálja). A másik kutyám meg ilyenkor hatalmas ívekben köröz körülötte és szerintem kb 3x annyit fut így, mint a jack.(az ugye meg már egy másik történet, hogy miután bemegyünk a jack csesztet engem, hogy foglalkozzak vele, mert ő még nem fáradt...)


De ha csak egy póráz nélküli sétát nézünk... Ha te megteszel 5 km-t és a spitz pedig annyit rohangászik, hogy neki 15 lesz belőle, attól a yorkinak simán lehet, hogy csak 7 km-es lesz a megtett táv és a végére pedig mindenki elfáradt. :)

2019. jan. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!