Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan javítsam a kutyám...

Hogyan javítsam a kutyám tűrőképességét/toleranciáját?

Figyelt kérdés

Tehát, van egy 1,5 éves fiú spánielem. Alapvetően egy nagyon aranyos kutya, imádja az embereket és a többi kutyát, imád játszani. Tudni kell róla h elég hisztis kutya, mindennek hangot ad. Eleinte mindent nehezen visselt, szárítás, orvosi vizsgálatok, fésülés stb. Szerencsére ezt nagynehezen kineveltem belőle/kinőtte. Viszont az utóbbi fél évben a többi kutyával is elképesztően hisztis lett. Játszik velük viszont ha a másik kutya bármi olyat csinál ami nem tetszik neki akkor teljesen kiakad és nekimegy. Ez lehet annyi h morog kettőt de olyan is hogy komolyan összeverekednek Ezek általábana következő dolgok: a másik kutya felborítja, felugrik a hátára, felteszi a mancsát a hátára, nekiugrik elölről, megharapdálja finoman játékból. Ilyenkor visszahívom magamhoz és lecseszem. Nem értem hogyan lehet egy kutya ilyen hisztis?!


Aztán megfigyeltem h fiú kutyákkal, illetve kisebb vagy azonos méretű kutyákkal csinálja ezt a műsort. Úgyhogy gondoltam ez ilyen dominancia dolog. Tavaly decemberben ezért ivartalanítva lett, hátha segít a helyzeten. Egy kicsit segített a helyzeten de tényleg csak egy nagyon kicsit, ahogy eddig tapasztaltam.


Mit csináljak vele, hogy normálisan visselkedjen a többi kutyával?


Két dolgot fontos még megjegyeznem úgy érzem:

-apám mindent megenged a kutyának szinte és állandóan kajával tömi

- tavaly 2 olyan eset is volt, hogy szó szerint a semmiből hátulról nekiment egy idegen kutya az enyémnek és nagyon összeverekedtek



2019. jan. 13. 16:51
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha a másik kutya ráugrik, határa teszi a labát stb akkor dominálni akar felette amit a tiéd nem tűr. Nekem ivaros kanom van ilyen helyzetben azonnal tiltom ha a másik kutya gazdája a sajátját nem fegyelmezi elköszönök. Ha a másik is fegyelmezve van általában max 10perc és már nem is próbálkoznak. Ha nem kezdeményeznek, nem provokaljak egymás dicsérni kell. Találkoztam már olyan ivartalanított kannal hogy dominansabb volt mint az enyém pedig az enyém is tud produkálni. Szidd le ha hisztizik ha kell fektesd le aztán addig maradjon úgy amig meg nem nyugszik utana mehet ha megint nem bí én magával újra ugyan ez.
2019. jan. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!