Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » E kutyák közül melyik a...

E kutyák közül melyik a "könnyebben kezelhető" és gyerekek mellé ajánlható? Amerikai Akita, Estrela hegyikutya és hosszú szőrű Tibeti Masztiff?

Figyelt kérdés
2019. jan. 15. 11:15
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

A gyerek mekkora?

Játékszernek használná a kutyát, amikor éppen ráér?

Könnyen kezelhető kutya nincs.

Kutyát nem kezelünk, hanem tanítunk, nevelünk.

Az általad felsorolt fajták közül a megfelelő vonalú valószínűleg be tud illeszkedni egy gyermekes családba. Persze, ehhez szükség van a fajta ismeretére, megfelelő képességre, hogy jó irányba neveld a kutyát.

2019. jan. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Akitát semmiképp ne. Hacsak nincs rengeteg időd kiskorától kezdve tanítani, nevelni. Továbbá az is nagy testű, bohóc és tele van energiával és ha megindul elsodorja a kicsiket akaratlanul is. Nekem egyszer majdnem eltört a térdem, mert szaladt a kapuhoz ugatni és "útban voltam". A többi fajtáról nem tudok nyilatkozni, de szerintem azok sem tipik családi kutyák. És persze fajtától függetlenül is lehet másabb személyisége. De akitához inkább fajtát ismerő, tapasztaltabb gazda kell.
2019. jan. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Egyik sem, de gyerek mellé a fentiek közül inkább a két masztiff típusút javasolnám, akitát semmiképpen.

De ha nincs tapasztalatod molosszerek, nagytestű pásztorkutyák nevelésében, akkor egyiket sem!

2019. jan. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Gyerekek mellé inkább max. közepes testű kutyus kellene szerintem.
2019. jan. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Tudom le leszek pontozva (bár akkor kérek indoklást legalább privátban), de szerintem FCI IX-es fajtacsoportban nézz szét.
2019. jan. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Menjetek el menhelyre és ott kérjetek segítséget.
2019. jan. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tehát akkor szerintetek adott fajtánál (akitát kihúztam) egy almon belül is lehet találni családbarátibb, jóval kevésbé domináns egyedeket? Ha igen, ebben majd a tenyésztő segít?


Azt elfelejtettem megemlíteni, hogy a fenti fajták valamelyikéből kikerülő kutyus mellett lesz két újfundlandi is, és az újfundlandik után érkezne két évvel.


Megjegyzés a lap aljára: mi a véleményetek az orosz fekete terrierről?

2019. jan. 15. 13:45
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Volt már valaha kutyátok, vagy bármi más állat?
2019. jan. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Jól előre szaladsz az években.

Ha majd az ufik után időszerű lesz az újabb kutya választása, keresel pár tenyésztőt és érdeklődsz. A tenyésztő általában ismeri a kölykök habitusát. Ha van az alomban megfelelő kiskutya, azt fogja ajánlani.

2019. jan. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor már Tibeti Masztiff.

[link]

2019. jan. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!