Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyukák szerintetek rosszul...

Anyukák szerintetek rosszul tettem?

Figyelt kérdés
Lányom minden áron kutyát akar de panelben lakunk, meg én azon az elven vagyok, hogy lakásba nem való a kutya. Most haragszik rám. Aki tud tanácsot adni, üzenetben is írhat nekem :)
2019. jan. 15. 14:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
23%

Jól tetted!


Majd ha lesz lakása akkor vehet magának. Meg gondolom vinné az iskolába is, ugye? Vagy olyankor te gondoznád? És van lóvéja az ebre, kajára, dokira,...is, mi?


Ne csicskulj be neki!

2019. jan. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
47%

NE!

1) Gyerek kedvéért ne, mert úgyis neked kell gondoskodnod róla az esetek 90%-ában.

2) Ha nincs a véredben, lakásban nem könnyű kutyát tartani. (Én évi 2 hónapot tartom lakásban, és rettenetesen kimerülök a végére a szabott sétaidőpontoktól, meg hogy napi 2-szer kirohangálhassa magát - ne csak eü séta legyen. Kell neki ilyenkor a 2 séta, mert nagy a mozgásigénye. Kinti-benti rendszerben is van séta, de az nem "kötelező", sokkal lazább, szabadabb, nem akkora kötöttség.) - Mi is akkor lettünk kutyások, amikor már volt kert (de ezzel együtt ugye kinti-benti, nem kerti dísz)

2019. jan. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Oké-oké, hogy nem, de elmagyaráztad azt is neki, hogy miért nem?

A lakásba nem való kutya kijelentés csak üres frázis, mögöttes tartalom nélkül. El tudod magyarázni, hogy miért nem?

Ha igen, el tudod magyarázni ezt úgy, hogy az X éves gyereked is megértse?

Ha igen, akkor tedd azt, és máris nem itt kell vergődni, hogy haragszik a gyerek. :)

2019. jan. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%

Vannak kutyák akik lakásba valók. Tilos őket kinn tartani. Ha csak ez a gond és te is szeretnél kutyát akkor nincs akadálya. A kis termetűek és nagy termetűek között is bőven akad panelkutya és vannak fajták amik nem hullajtják egyáltalán a szőrüket. Ehhez persze 100.000 forintot kell áldozni hogy törzskönyves kutyát vegyél. Mert pl. sok Havanese kutyát Havanese-nek mondanak mikor csak hasonlít rá és hullik neki a szőre.

Ha kutyát vesztek csak tenyésztőtől, törzskönyvvel vagy fogadjatok örökbe. Szaporítós kutyát ne vegyetek semmikép ha fontos hogy ne hulljon a szőre.

2019. jan. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Azt nem írtad, hogy hány éves a lányod? Tudná-e esetleg egyedül sétáltatni, gondozni? Én is panelban nőttem fel és mindig vágytam állatokra. Szerencsére az én szüleim megengedték, hogy legyen cicám. Ha nem is kutyát, de más olyan állatot tarthatna, amit felelősen tud ő is gondozni vagy nem jelent nagy terhet a család számára.
2019. jan. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
48%
A kérdezö NEM azt mondta, hogy nincs olyan kutya, ami tartható lakásban, hanem hogy szerinte a lakásba nem való kutya - és ez nagy különbség.
2019. jan. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%

Ha te ezen az elven vagy, akkor jól tetted, hogy a lányod kedvéért nem vállalsz kutyát.

Javaslataim: ha már elég idős a lányod hozzá, mondd neki, hogy járjon hétvégente menhelyre kutyát sétáltatni, mindenképpen hasznos tapasztalat lesz számára, és közben kutyázhat is. Ha még kicsi a lányod, akkor menj el vele együtt, és kutyázzatok együtt.

De ne vállalj kutyát az ő kedvéért, ha te magad nem akarsz. Felelősen döntöttél.

2019. jan. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%

Kutyát sosem szabad a gyerek kedvéért venni. Csak akkor ha Te szeretnéd és gondoskodnál róla, mert előbb-utóbb ez lesz, és ha utálod és nyűg, akkor se Neked, se a kutyának nem lesz jó élete. 10-15 évben kell gondolkodni. Nem tudjuk mennyi idős a lányod de koliba vinné magával? Vagy egyetemre? Ezért ha vennél is csak úgy, hogy magadnak.


Panelba sok kutya való, nekem is nemrég lett egy kis bichonom és imádom. Persze ha ezt beléd nevelték az már más.


Amúgy mire kéne tanács? Hogy van-e panelba való kutya amit megvehetnél? Vagy hogy mit mondj a lányodnak/ hogy engeszteld ki?

2019. jan. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
36%

Vannak lakásba való kutyák, ez rossz indok. A haragját értem, viszont lehetne valami kompromisszumot kötni, a háziállat ugyanis jó hatással van a gyerekre. Természetesen a szülővel együttműködésben, mert amíg a gyerek nem nő fel, nagyrészt a szülőre hárul a gondozás, de ezt szépen fokozatosan meg lehet tanítani a gyerekkel is, és idővel átvehetné (a szabadideje mértékében). Más kisállat esetleg, amivel mindketten kibékülnétek, nem lenne opció?

Nekem gyerekkoromban nem volt kutyám, felnőttként lett, nem olyan régen, de voltak halaink, madaraink, hörcsögök, így nem volt teljesen idegen dolog az állattartás, mire úgy döntöttem, hogy tényleg jöhet egy kutya. Sok dolgot más állatokon keresztül is megtanultam, ami most a kutyánál is jól jön, még ha teljesen más fajról is van szó.

2019. jan. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
41%

Jól tetted. Gyerek kedvéért nem veszünk kutyát. Nekem kinti-benti (napközben kint, este bent) kutyáim vannak. A munkám miatt nem is tudnék csak benti kutyát vállalni, mert előfordul, hogy későn érek haza.

Ültesd le és beszéljetek erről.

A kutya élőlény, szükségletei vannak. 6-8 óránál tovább nem lehet magára hagyni, mert pisilnie kell.

Kölyökként szétrág mindent-általában. Amíg szobatiszta nem lesz, 2-3 óránként kell levinni pisilni. Éjszaka is.

Gyakrabban kell takarítani, mert bármilyen fajta kutya, hull a szőre.

Havi 20ezer forinttal minimum kell számolni, még ha kistestű kutyáról van is szó, mert a kaja, a kullancs elleni védelem és a féreghajtó nem olcsó.

Nem beszélve arról, hogy neki nincs TB. Ha beteg, orvoshoz kell vinni és egy-egy állatorvosi látogatás drága mulatság. Nyugodtan nézzétek meg együtt egy hozzátok közeli állatorvosi rendelő árlistáját. Nekünk volt olyan, hogy este 9-kor kellett ügyeletre rohannunk az egyik kutyával egy baleset miatt. Nem örültünk, mert laza 40 ezer forintot hagytunk ott egy alkalommal ügyeleti díjjal együtt. És szerencsénk volt, mert nem volt nagy baja.

Nem tudom, hogy hány éves a lányod, de eleinte az éjszakai pisiltetéseket gondolom nem tudja egyedül megoldani.

A kutya nem csak cukiság, hanem költség és felelősség, amit mindenképpen a szülőnek kell vállalnia.

Beszéljétek át mindenképpen. Sorold fel a saját indokaidat.

2019. jan. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!