Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüzelési időszak évente...

Tüzelési időszak évente egyszer van, és három hétig tart?

Figyelt kérdés
2019. jan. 16. 13:32
 1/9 anonim ***** válasza:
En úgy tudom évente 2 alkalommal tüzelnek a szukák és 5-8 napig tart .
2019. jan. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Èvente 2x 3 hèt. Hát ja mi az a 6 hèt, plusz a becsúszott almok, meg az álvemhessèg, meg a mèhgyulladás. Nem is èrtem ezeket az embereket.
2019. jan. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Azok a gazemberek (velük együtt én is) nem csak a szaporulat elkerülése miatt ivartalanítják. Hanem elkerülnek vele csomó betegséget. Méhgyulladás, álvemhesség. Ezek a kutyára nézve akár halálosak is lehetnek. Micsoda gazemberek vannak :o
2019. jan. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Nos az én kutyám nem évente 2x 3 hetig tüzelt, hanem kb 4-5 havonta vagy 4-5 hetig, és nem ám pár csepp volt, hanem kb csöpögött belőle a vér. Sőt mikor vittem ivartalaníttatni mondta az állatorvos, hogy már megint nemsokára tüzelt volna, (lb 1'5 honappal elötte lett vége a tüzelésnek) mert úgy vág h csak minimálisan vérezzen erre a műtétnél is vérzett. Kiderült azért tüzelt ilyen gyakran mert sok volt az ösztrogén termelése, ami ugye akkor jo ha vannak kiskutyái, ezáltal jo anya lett volna. Az orvos azt mondta hogy a túlzott hormon termelés miatt sokkal nagyobb esélye lett volna arra h különböző daganatok kialakuljanak nála.


Egyébként köszöni szépen jól van, ugyanolyan mint volt.

2019. jan. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak abban az esetben kellene kockázatot vállani ez ügyben, ha tenyészkutya lesz belőle (hivatalosan, orvos által ellenőrizve, bejegyzett kennelnévvel), illetve ha kiállításra, versenyre szeretne járni vele a gazdi és követelmény az ivarosság. Abban az esetben is megértem, amikor a kutya valami okból nem altatható. De hobbi kutyának nem értem, miért kellene ivarosnak maradnia, neki is és a gazdinak is könnyebb, egészségesebb és kockázatmentesebb az élet utána.
2019. jan. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%

Első válaszoló vagyok !

Sajnos én nem lehettem "gazember " bár az lettem.volna....

Első kutyusom még kis koromban vetődött hozzánk az utcákat járta 3 hónapos lehetett kb . 9 evig élt de ha nem vagyok hülye és jobban utána jarok a dolgoknak talán még mindig velünk lehetne . Hozzáteszem az állatorvos sem figyelmeztetett hogy ivartalanítani kellene. Labrador vizsla keverek kutyus volt . Mindig boldog és játékos 9 éves koráig . Aztán egyik nap arra keltem , hogy vinném de nem jön szegénykém.levittem állatorvoshoz .(ahhoz akiez mindig is jártunk )és megallapította hogy gennyes méh gyulladása van ,de ne aggodjak a műtét segíteni fog . Nemsegített mert annyira előre haladott volt nála a betegség hogy már csak 1 hetet élhetett . A doktor mikor műtötte ,meg megiskérdezte hogy miért nem.lett ki ivartalanítva de már akkor nem.volt erőm ahhoz hogy veszekedjek vele .ezért kell ivartalanítani ,ha kan ha szuka !!! Most van egy 3 hónapos kis stafi keverék kutyusunk kisfiam nagyon imádja és a család is (kan kutyus ). De amint úgy kapok szabadságot 1 2 hónapon belül viszem is dokihoz de már nem ahhoz az orvoshoz akihez előtte jártunk .

UI: ne haragudj kislányom hogy nem voltam elég körültekintő . Nyugodj Békében Szeretünk !

2019. jan. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Minden kutyánál más.

Lehet évi 1, 2 vagy 3 alkalommal is.

Aki ivartalanít, az pedig nem azért teszi, mert gazember, hanem mert tisztában van azokkal halálos kimenetelű betegségekkel, amiket a kutyájának okoz avval, ha nem teszi.

2019. jan. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
Hát én is veszett nagy gazember vagyok, mert a "nem gazemberek"általi kutya-cicaszaporulatot, amit kidobtak kukába, bokorba,stb.megmentettem és otthont nyújtok nekik, és természetesen mindet ivartalaníttattam, mert inkább legyek ilyen gazember, minthogy .....nem ismétlem az ivartalanítás fontosságát,fent már többen leírták, és amúgy is minden normális felnőtt ember tisztában van vele.
2019. jan. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A volt kutyám egyszer tüzelt évente, kb. 3 hétig. Nem ivartalanítottam, de nagyon vigyáztam rá, évi oltáskor látta csak orvos, de nem vetette fel az ivartalanítás szükségességét. 10 évesen volt először álvemhes, akkor azt mondta az orvos, hogy idős, ha jövőre is jelentkezik, ivartalanítva lesz. Fel is készültünk, de sajnos a laboreredménye olyan elváltozást mutatott, hogy nem vállalták a kockázatot. Az elváltozás diagnosztizálása után csak speciális gyógytápot evett, gyógynövényes táplálék-kiegészítőt, immunerősítőt. Utána talán egyszer tüzelt, de szerencsére nem volt többé álvemhes. 16 évig élt velünk, sajnos néhány nap híján egy éve, hogy el kellett engednünk. Ha még lesz kutyám, bizonyos, hogy ivartalanítva lesz.
2019. jan. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!