Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskóval agility?

Tacskóval agility?

Figyelt kérdés

Van egy szálkásszőrű tacskóm 1 év 8 hónapos. Nagyon okos kutya, elég könnyen meg lehet tanítani dolgokra. A kutyaiskolába agilityztünk ott a szlalomon kívül a másodszora már szinte egyedül ment. A szlalomot itthon már kezdi megtanulni. Az 50cm-et kb. 3szor probaltam vele és átugrotta (csak nem akarom az akkorát eröltetni vele). 30cm-et simán ugorja. Az alagutat, hintát, palánkot imádja,azokon amikor csak el vannak engetdve van, hogy végigment pedig akkor csak játszottak.

Érdemes lenne vele agilityzni? Mekkora az a méret amitől még nem lesz baja?



#tacskó #agility #szálkásszőrűtacskó
2019. jan. 16. 19:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az agility-nek nem az a lényege hogy minél magasabbra ugráljon. A lényeg hogy figyeljen a gazdájára és teljesítse amit kér a gazdi.

Az 50 centi rengeteg azt ne erőltesd, mert tönkre megy a gerince.

Szerintem a 20-25 centi lenne neki az ideális ha egy fajta tiszta tacskóról beszélünk.

2019. jan. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%
Csivavával vaddisznóra vadászni?
2019. jan. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Fajtiszta, törzskönyves nem agyon szaporított. Azért nem is eröltettem neki az 50et csak kb. 3x csináltam.

Egyépként ő melyik kategóriába tartozik versenyen?

2019. jan. 16. 20:02
 4/13 A kérdező kommentje:
2.?
2019. jan. 16. 20:02
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen akkor szerintem 20-25 centi lesz neki a megfelelő. De ne csak ugráltasd mert a sok ugra bugra nem tesz nekik jót. Inkább menj rá az ügyességi feladatokra.
2019. jan. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Elég sok dolgot szoktunk nem csak ugrani, sőt mostanába anyira nem is ugrottunk mert az már elég jól megy neki és a többit gyakoroltuk.
2019. jan. 16. 20:07
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Tacskónak fajtára jellemző betegsége a tacskóbénulás. Én emiatt biztosan nem mernék vele agilityzni, akkor sem, ha tenyésztőtől való.
2019. jan. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Még a sok lépcsőzés se jó neki. Szóval az agility sem jó ötlet a testfelépítése miatt. Akkor sem, ha tenyésztőtől való.
2019. jan. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az obedience. A sok ugrálás nem tesz jót neki. Egyébként miért is akarod 50cm-en ugratni? A hivatalos verseny szabályzat szerint az 50cm-es ugró magasság már az M+ kategória (a kutya marmagassága 43-48 cm között), én ilyen marmagasságú tacskót még életemben nem láttam (vagy téged alaposan átvertek és nem tacskód van). A tacskók S (small) kategóriába tartoznak (marmagasság kisebb mint 35 cm). Ebben a kategóriában az ugró magasság 25-30cm, de mivel feltehetően a kategória alján van inkább az ugró magasság alja az ami szóbajöhet.
2019. jan. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kb 30cm de inkabb kevesebb a magassága csak megpróbáltam, hogy tud-e akkorát ugrani
2019. jan. 17. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!