Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ilyen van, hogy...

Szerintetek ilyen van, hogy egy kutya magának okoz sérüléseket, hogy ő legyen a központban?

Figyelt kérdés

Eddig nem hittem el a feleségemnek,már kezdtem azt hinni ő bántja, de tegnap a saját szememmel láttam. Mióta megszuletett a baba mindig van vele valami, lábficam, betört a feje, elvágta-megégette a mancsát stb.

Tegnap a mancsát neki nyomta a kandallóhoz, szándékosan!!!!

Mi lehet a baja, az állatorvos tud segíteni, vagy körberöhög? 😣



2019. jan. 18. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

A kutyák okosak, de azért nem ennyire bonyolult a gondolkodásuk. A figyelemhiány okozhat viselkedési problémákat, de szándékosan nem okoznak fájdalmat maguknak. Legfeljebb unatkozik, és ezért olyan dolgokkal próbálja lefoglalni magát, ami veszélyes lehet neki. Nem tudja előre, hogy emiatt ti majd rá fogtok figyelni és orvoshoz vinni, ezért ilyesmivel a kutyák nem foglalkoznak. Ha fel akarják hívni magukra a figyelmet, azt máshogy teszik.


Az állatorvos is azt fogja tanácsolni, amit szerintem itt is megkaphatsz: muszáj jobban figyelni rá. A ti felelősségetek, a ti családotok tagja. Attól, hogy a baba most elveszi az időtök nagy részét, még a ti feladatotok megfelelően gondoskodni a kutyáról. Ehhez az is hozzátartozik, hogy nem hagyjátok veszélyes helyzetekbe keveredni hogy megsérülhessen, és levezetitek a felesleges energiáit.

2019. jan. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
3. tele eddig soha nem égette meg magát csak most. De tényleg amint az egyikből meggyógyult jön egy újabb baj. Mióta a kicsi hazajott szerintem nem volt még 1 hétig úgy, hogy semmi baja nincs. Magára ránt ezt azt, eltöri a virágcserepet és addig kaparja amíg elvágja a lábát. Soha nem csinált ilyeneket. Szerintem életében felé ennyiszer nem volt orvosnál mint most az elmúlt pár hónapban. Futni nem akar, soha nem szeretett nem az a hiper kutya. Játszani így-úgy. Ő azt szereti, hogy babusgatják. Amit meg is kap, de persze mostmar megoszlik a figyelem.
2019. jan. 18. 12:29
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt meg tudják tanulni, hogy ha sántítanak, többet törődnek velük, de olyanról még nem hallottam, hogy nem csak megjátszotta, de tényleg ártott is magának.
2019. jan. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Keresgélek hasonlóakat, de semmi.
2019. jan. 18. 12:55
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám is kölyökként nagyon gyorsan megtanulta, hogy akkor körül övezi a figyelem és a bubusgatás, ha megsérül és minden teendőmet ott hagyva rohanok hozzá. Én sem hittem el, hogy egy idő után már semmi baja, még az orvossal is összekaptam ezen, amég egyszer teljesen véletlenül láttam, ahogy háttal állva nekem (azt hitte, nem figyelem) felemelte szépen ismét ugyanazt a lábát és féktelen ordításba nem kezdett, közben bicegve felém. A kutya lábának valóban semmi baja nem volt, előtte vígan rohangált a labdájával az előtérben. Több doki is vizsgálta ezen időszak alatt, semmi baja nem volt. Ezután kifigyeltem és többször is rajta kaptam azon, hogy ha hisztivel nem érte el, amit akart, sántikálni kezdett meg sírni. Szerencsére abbahagyta már, csak ha valóban baja esik, akkor figyelmeztet.

A ti esetetek viszont, ha valóban igaz és ezért csinálja, akkor sajnos durvább. Esetleg kiképzőt megkérdezni?

2019. jan. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetet még nem hallottam és nem tapasztaltam.

Viszont nekem volt egy kutyám, már idős volt, amikor egy reggel azt vettem észre, sántít és véres a hátsó lába.Azt hittem a másik kutyánkkal veszekedtek.Orvoshoz vittem,nagyon csúnya volt a lába, bevittem lakásba míg kezelni kellett, nagyon hideg tél volt.A lába egyáltalán nem javult, sőt egyre csúnyább lett, orvos se értette.Főleg reggelre lett mindig csúnyább.Majd rájöttünk, hogy ő maga rágja le a saját lábait!Azért éjjel, mert akkor aludtunk és nem láttuk.

Az orvos azt mondta, gerincbántalom, idegi-agyi jellegű probléma miatti öncsonkítás.

Van ilyen embernél is!Öncsonkítás.

Innentől erre irányult a kezelése, de semmit nem javult, sőt lebénult a 2 hátsó, majd a 2 első lába is, fájdalmai voltak, nem is evett,hiába kapott sokféle gyógyszert.A lábait meg közben szinte lerágta.

Egy ponton túl feladtam, és elaltattattam.Már nem bírtam elviselni a szenvedését.

Szerintem olvass utna itt a neten, írd be öncsonkítás, mik a lelki okai embernél, majd írd be öncsonkítás kutyánál.Ez lehet nem az nálatok, de az is lehet, találsz rá valami magyarázatot.

Az biztos, ha féltékenységből csinálja, akkor roppant okos a kutyád és érzelmileg fejlettebb mint némelyik ember.Foglalkozzatok vele ugyanúgy, sőt többet mint a baba előtt.

2019. jan. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Amennyit csak tudunk foglalkozunk vele, de nem mehet a baba rovására sem.
2019. jan. 18. 15:57
 8/9 anonim ***** válasza:

Ilyet nem hallottam még én sem, de nem tartom kizártnak, habár meglepne, ha ennyire intelligens lenne a kutyád. Én nem fondolom, hogy képes felfogni, hogy kályha=forró=megéget=gazdi foglalkozik velem. Ez azert nekik bonyolult szerintem. Nem hinném, hogy tudja, higy a kályha éget, főleg, ha még sose csinált ilyen égetést korábban.


Miben változott az ő élete a baba érkezése ota? Kb mennyi ideje ilyen? Miota van gyerek? Minden korulmeny fontos lehet.

2019. jan. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
22 éves korom óta, azaz 40 éve szinte egyfolytában van kutyám, de ilyet még nem tapasztaltam. Ennek a véghezvitele már LOGIKUS gondolkodást, a következmények előre feltérképezését feltételezi.
2019. jan. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!