Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 hónapos kutyát ha megveszem...

Martinho1337 kérdése:

2 hónapos kutyát ha megveszem akkor még kötődni fog előző gazdájához?

Figyelt kérdés

2019. jan. 19. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Nem. Nem a régi gazdája fog hiányozni neki, hanem az anyukája...

Nem véletlen, hogy törvény szerint sem lehet korábban elválasztani, bár a normális tenyésztők inkább 12hétig hagyják a kölyköket az anyjuk mellett, nem véletlenül.

2019. jan. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy ideig természetesen igen, de ha megfelelően gondozod, nem sokáig fog hiányozni neki. Nemcsak a gazdához kötődik, hanem a helyhez, az ismert szagokhoz, hangokhoz, napi rendhez. És ennyi idősen az anyjához és az alomtársaihoz is. Ez okozhat néhány nehezebb napot és éjszakát, de a kiskutyák nagyon gyorsan beilleszkednek az új környezetükbe és alkalmazkodnak az új gazdához. Viszont ahhoz, hogy egészséges és kiegyensúlyozott kutya legyen, nagyon fontos, hogy 8 hetes koránál korábban ne hozd el!
2019. jan. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen előző gazdájához? A 8 hetes kutyát gondolom, az anyja mellől hozod el. Ők még leginkább az anyjukat és az alomtestvéreiket hiányolják egy darabig. Az első pár hét köztük telik, nem a gazdival. A tenyésztőhöz nem hiszem, hogy különösebben kötődnének az első két hónapban.

Megnyugtatásképpen, az én egyik kutyám több alkalommal találkozott az elhozása óta a tenyésztőjével. Teljesen idegenként kezelte mindig, nem ment volna vele haza.

2019. jan. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A kölyök ezerszer találkozik a tenyésztőjével az alatt a két hónap alatt, amíg az alomban van. Emlékezni fog rá, ha a tenyésztő foglalkozott a kicsikkel, játszott velük, stb.
2019. jan. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és mindenkinek kellemes hétvégét kívánok!
2019. jan. 19. 11:48
 6/9 anonim ***** válasza:

2 hónapos kutyát el se hozhatsz. 10 hét az abszolut minimum 41/2010 Korm. rendelet (továbbra is aki lepontoz kérek indoklást legalább privát üzenetbe,hogy miért tette).

Egyébként nagyon gyorsan át tudnak kötni, idősebb korban is. Ld. pl. vakvezető (és a többi segítőkutya), egy kiképzőnél él legalább 1-1,5 évig, majd utána kerül a végleges gazdájához. Ptt egy rövid (pár hét max.) átszoktatás után már az új gazdáját tekinti gazdának. A "nevelőre" nyilván emlékszik, de egészen más a kötödése.

2019. jan. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, a segítőkutyák esetében általában van egy pár hetes átadószertartás, amikor már tudni, ki lesz az új gazdi, a kiképzője lassan érzelmileg eltávolítja magától, nincs nincs simi meg játék, se szeretgetés, hogy a kutya kiéhezzen a szeretetre, amit az új gazditól persze csőstül kap meg. Így kicsit könnyebb az átállás.
2019. jan. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Minimumként én a 8hetet tudtam, a kormányrendeletben nem találtam meg az erre vonatkozó adatot, de meg kell mondjam, a 10hét nekem is szimpatikusabb...
2019. jan. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8: Bocs összekevertem hirtelen, 8 hetes van a jogszabályban.

14. § (15) Az eb, macska és görény kölyköket nyolchetes korukig anyjukkal kell tartani.

2019. jan. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!