Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki tud segíteni? Kiskutyát...

Valaki tud segíteni? Kiskutyát szeretnék örökbefogadni/venni! (Border Collie vagy Golden Retriever fajtiszta/keverék)

Figyelt kérdés

Nekem még nem volt kutyám, de tisztában vagyok mindennel, ami egy kutya jó tartásához kell+segít nekem anyukám is.

Tavasz vége, nyár eleje felé szeretnék Kiskutyát, mivel akkor már még több időm lenne rá, mint most.

Ami a problémám:interneten keresgéltem kenneleket de ami közel lenne hozzám (Bács-Kiskun) azok amogy elnéztem már egy ideje nem frissültek. Fajtamentőket is nézegettem, mert szívesebben fogadnék örökbe, mint vennék kutyát, de ott se jártam sikerrel. Menhelyeket is néztem és internetes oldalakat is de az utóbbit nem ajánlják.

Ha valaki esetleg tud megbízható kenneleket/fajtamentőket stb...vagy valami megoldást annak nagyon örülnék.



2019. jan. 19. 11:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Brit kutyák fajtamentés, Retriever rescue.


Lokális menhelyek, gyepmesteri telepek. Ha belépsz fajtával foglalkozó FB csoportba, ott is tudnak segíteni.

2019. jan. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Borderes gazdiként azért kérdeznék párat, vagyis inkább tanácsolnék. A borderről tegyél le, sokszor a keverékeik is olyan tapasztalt és sportos gazdit igényelnek, amilyen egy első kutyás gazdi biztos hogy nem. Napi több óra szellemi és fizikai fárasztást igényelnek. Ez egyébként vonatkozik a goldira is, de ott azért nem ennyire drámai igényekről van szó. Közeledben nézz be a gyepmesteri telepekre és a menhelyekre, lehetséges hogy eleve vannak hasonló keverékeik, fajtamentést is érdemes felkeresni, de a borderesek nem biztos, hogy így adnak ki kutyát. Hány órát tudnál naponta rászánni?
2019. jan. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!