Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám belefetrengett egy...

A kutyám belefetrengett egy elhullott állat tetemébe és nagyon büdös. Hogyan tisztíthatnám meg fürdetés nélkül?

Figyelt kérdés
Ma sétáltunk az erdőben a kutyámmal és belefetrengett valamilyen állati tetembe. Nagyon dögszaga van a kutyámnak, de mivel kinti kutya így nem akarom megfürdetni a hideg miatt. Hogyan tudnám megtisztítani fürdetés nélkül?

2019. jan. 19. 11:45
 1/5 anonim válasza:
87%
Szerintem mindenképpen meg kell fürdetned, mert csak a szaggal van probléma, hanem a baktériumokkal is. Lehet, hogy az az elhullott állat beteg volt, és nem lenne jó, ha a kutyád megfertőződne valamivel, esetleg elpusztulna, mert lenyalogatja magáról a kórokozókat. Sok városban van önkiszolgáló "kutyamosó" nézz utána, hogy esetleg van-e a közeledben.
2019. jan. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Sehogy
2019. jan. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém a patakparton döglött halba fetrengett bele, no, azt képzeld el.

Nem jön le fürdetés nélkül sehogy. Sőt, fürdetéssel is nagyon nehezen. Kétszer megfürdettem egymás után, hazajön anyám: "Úristen, mitől ilyen penetráns büdös ez a kutya???"

Szerintem kivételesen hadd aludjon benn egyszer, ha lehetséges.

2019. jan. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kozmetikushoz vidd el ott szárazra szárítják,max 1 órát kell még kozmi után bent lennie vagy kérd meg a kozmetikust had maradjon többet,mert kinti kutya nem tudjátok bevinni.


Kutyakozmetikus vagyok.

Nálunk is volt olyan,hogy plusz egy órát marad egy egy kutya,mert rögtön kitették volna.


Vastagabb bundájú kutyát ti meg otthon hajszárítóval meg sem tudnátok szárítani utána kirakni tényleg megfázna.


Kutyakozmetikus vagy önkiszolgáló kutyamosó,ez több helyen van már.

2019. jan. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én azt olvastam a fürdetéstől lejön a védő zsírréteg a testéről, ami nehezen jön vissza a bőrére így nem csak egy napig kéne a lakásban tartani, hanem jóval tovább.
2019. jan. 19. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!