Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát készülünk örökbefogadni...

Kutyát készülünk örökbefogadni, mennyi ideig kell kutyaiskolába járni vele?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem "kell" de én úgy érzem, érdemes lenne. Alap dolgokat mennyi idő alatt tudunk neki megtanítani? Nem nagy dolgokra gondolok, csak hogy hallgasson a nevére, ne húzzon a pórázon, vagy odajöjjön ha hívjuk. Gondolom, hogy van értelmesebb és nehezebben tanuló fajta na de mégis úgy nagyságrendileg mennyi? (azért érdeklődöm, mert ahol lakunk, itt nincs kutyasuli csak a köv.településen, meg akarok kérni rokont vagy barátot a fuvarozásra -és valami tervet szeretnék neki felvázolni)

Felnőtt kutyáról van szó és én is felnőtt vagyok :)



2019. jan. 19. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy alap engedelmes (ül, fekszik, láb mellett sėta, helybenmarad, behívas, pórázon való láb mellett sėta, esetleg ėlelemmegtagadás illetve hogy a nyitott kapun nem mehet ki) siman megtanítható 2 hónap alatt. Persze nem a suliban, hanem ha amit ott tanultok otthon naponta gyakoroljatok is.
2019. jan. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze természetesen itthon is gyakorolunk! De úgy gondolom jobb ha szakértő mutatja meg mit hogy. Pl olvastam cikkeket, első lecke a kutya menjen be utoljára a lakásba, a család minden tagja előbb menjen be. Na most ezt fogalmam sincs hogy kivitelezzuk egy előre rohanó húzó kutyával hiszen akinél a póráz van mindig utoljára fog bejonni tehát a kutya után :o
2019. jan. 19. 14:09
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

hát én menhelyen önkénteskedem és én is csak meg tudom erősíteni, hogy ez egy kutyafüggő dolog.

van nálunk egy csomó olyan kutya, akit bárkivel összerakhatsz, szépen sétál pórázon, de póráz nélkül is tök jól jön és ha elkiáltod magad, rohan hozzád. Nekik igazából ezt nem kell tanítani, persze lehet velük is sulizni.

Aztán vannak, akik össze-vissza rángatják a pórázt, egyáltalán nem figyelnek rád és esetleg még agresszívak is. Nekik két hónap-fél év minimúm, a sulitól, tőled és attól függően, hogy mennyit gyakoroltok.

2019. jan. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kutyától függ, de ha ráérzel az ízére, és ő is tehetséges, mehettek majd magasabb szintre.
2019. jan. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!