Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak szerintem rossz ötlet...

Csak szerintem rossz ötlet egy szobakutya mellé egy nagy testalkatú, felnőtt kutya?

Figyelt kérdés

Van egy 1,5 éves Bolognese kutyám.Félig benti,kinti kutya.

Télen bent van,nyáron többnyire kint az udvaron.


Apám a fejébe vette,hogy szeretne egy kutyát kintre,olyan "házőrzőt".

Kinézett egy labradort.Aki már felnőtt.


De én félek,hogy bántaná a kicsit,meg folyton fegyelmezetlen lenne,ha másik kutya lenne és kaparná az ajtót.


2019. jan. 20. 02:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
A labrador nem hinnem, hogy bantana, de ossze lehet oket szoktatni
2019. jan. 20. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Labradort házőrzőnek? Mondd meg apádnak, hogy ez az év vicce. Szétnyalná örömében a betörőt. Ráadásul nagyon emberközpontú, nem lehet kizárólagosan kint tartani.
2019. jan. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem rotweilert szeretne, a labradoron jót nevettem:DD
2019. jan. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól szocializált kutya akkor semmi baj nem lesz belőle. Viszont a labrabor tényleg nem egy tipikus házörző.
2019. jan. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha megfelelően összeszoktatjátok és jól nevelitek őket, valamint mindkettő megkapja az elegendő napi mozgást és foglalkozást, akkor nem esnek egymásnak. Ivartalanítva legyenek, az is segít.
2019. jan. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Házőrzésre riasztó.

A labi - ahogy írták - pláne nem házőrzésre való.

Amúgy nem lenne gond, összeszoktathatóak, csak épp a labik igényei mások, mint amit Apukád gondol.

2019. jan. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Két koros vizslánkhoz átszökött a szomszéd csivavája. Már legalább egy órája nálunk vilt, mire észrevették. Agyon dédelgették, csurom nyál volt mire hazakerült.
2019. jan. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Manapság már a (bármilyen) kutya házőrzésre hamvában holt ötlet!

Millió módszer van a kutya hang nélküli kiiktatására, most nem sorolom, mert nem akarok tippeket adni.

Valóban ha apukád tart a betörőktől, akkor riasztót szereltessen, az valamivel eredményesebb és a költségei is kevesebbek, mint egy lelkiismeretesen tartott kutya költségei úgy nagyjából 15 évig.

A labrador meg önmagában is rossz ötlet házőrzésre, ahogy azt már előttem leírták.

2019. jan. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Direkt írtam idézőjelben:D


Szerinte a kutyának a testalkatából már "tekintélye" van:D


Agresszív kutyát nem szeretnék.

2019. jan. 20. 10:52
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

#9

Kedves Kérdező!

Ha idézőjelbe tetted, az azt jelenti, hogy nem is gondoljátok komolyan a házőrzést. Akkor meg minek kell egy kizárólag kinti tartású kutya? De tényleg!

Dolgozó, tanuló emberek mellett, akik a munka után hazamennek és a mindennapi életet élik a házban, vagy pihennek, milyen kapcsolatot tudnak kialakítani a kutyával, aki igényli az ember közelségét? Különösen ősztől-tavaszig, amikor még kerti munkák sincsenek.

Szelíd kutyának amúgy sem lesz tekintélye, agresszív, vad meg szétszedi a kiskutyát.

Remélem tényleg nem gondoljátok komolyan!

Van már egy kutyátok

2019. jan. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!