Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan zajlik egy kiskutya...

Hogyan zajlik egy kiskutya elhozatala?

Figyelt kérdés

Felhívid odamész és elhozod?

Mert azt hallottam, higy előszőr még nem hozhatod el, hanem többször kell lemenni, és 2.-3. alkalommal hozhatod el.

Ez igaz?



2019. jan. 20. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mennyi idős a kutya. 8 hetesen lehet leghamarabb elhozni. Ha te 4 hetesen mész kiválasztani, vagy előbb, akkor nyilván ezt az időpontot meg kell várni. Lelkiismeretesebb tenyésztők esetleg azért kérik, hogy menj előtte többször, hogy tudjanak veled kicsit beszélgetni, szeretnék tudni, hogy milyen helyre kerülne a kutya.
2019. jan. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

8 hetes kora után lehet elhozni, előbb nem. Gondolom ingyen elvihetőre gondolsz, ha hirdetik valahol.

Ha erről van szó, akkor kérdezd meg, hogy volt-e oltva, féreghajtva, chip van-e benne. Oltatlan kiskutyát sehogy ne hozz el. Akkor sem, ha elmúlt 8 hetes.

Törzsköny nélküli fajtatisztának mondott kutyát sem. Pláne ne fizess érte.

Szóval felhívod, érdeklődsz az oltásai felől, oltási könyve kell, hogy legyen. Ha ingyenesen hozod el, írjatok ajándékozási szerződést.

Ezután elhozhatod a kiskutyát. Akkor is, ha először látod. Alomszagú ruhadarabot hozzál a kiskutyával, jól jöhet az első napokban, hogy érzi az anyja szagát.

2019. jan. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy kitől, mikor, és milyen kutyát hozol el.

Menhelyen sok esetben kell többször látogatni a kutyát, hogy lássák milyenek vagytok, mennyire vagy határozott, stb.

Tenyésztőnél 4-5 hetesen választják ki a leendő gazdik a kölyköket, akit 8-10 hetesen elhozhatnak. Addig többször is látogatható a kicsi.


Ez azért is fontos, mert ha a leendő gazdi ennyit sem hajlandó megtenni, akkor később is előfordulhat, h baj esetén nem viszi orvoshoz, mert "messze van, vagy drága, vagy épp nincs kedve".

2019. jan. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem sikerült volna jobb helyet találni egy menhelyi gazdikeresőnek és én kaptam volna meg a kutyust, akkor nem csak odáig jutok el, hogy

----leutazom megnézni a kutyát és a menhelyesek látják, hogyan viszonyulunk egymáshoz.

Ha nem találtak kertes házban élő, egy azonos fajtájú kutyával már rendelkező gazdit, akkor következő lépésként

----felhozták volna a kutyát, hogy az eddigi pártfogóik megbizonyosodtak volna afelöl, hova és milyen körülmények közé kerülne a kutya.

---- 2 hét múlva újra rákérdeztek volna (nem tudom, személyesen-e, vagy egyéb módon), hogy minden oké, vagy esetleg akad-e valami probléma, ami kizáró ok, hogy gazdija legyek.

---- Valamiféle "szerződést" kellett volna aláírnom, amiben bennefoglaltatott volna az is, hogy ha a továbbiakban bármilyen/akármilyen okból baj adódna, (betegség, összeférhetetlenség, mittudoménmégmi) akkor ők az elsők, akiket kötelezően értesítek, nem másnak próbálom a nyakába sózni az ebet. Nem tudom pontosan, mit tartalmazott volna még ez az irat.

---- A továbbiakban regisztrálás az új tulaj nevére-lakcímére, orvos és minden ellátás után lettem volna én bármi/akármi "baj" esetén a felelősségre vonható tulajdonos/gazdi.

Nem tudom, hogy mindenhol ez az örökbefogadás menete, vagy több verzió létezik. Kicsit macerás, de én helyénvalónak tartom, hogy nem az első jelentkező akárkinek adják ki a kutyát. Hanem utánérdeklődnek, milyen az esélye az örökbe adandó kutyának, macskának optimális körülmények közé kerülni. Igenis, vegyék komolyabban az állatvédelmi törvényt, amíg vannak, akik felelőtlenek, egy kutyát csak azért tartanak, hogy legyen kit időnként oldalba rúgni!


Jómagam betonlakó vagyok, udvar-és kutyatárs nélkül élt volna tovább a kutya, így estem ki a lehetséges gazdik sorából.

Remélem, jó sora van: megérdemli! :)


Netes oldalt nem találsz, mi a "nagyobb" menhelyekről való örökbefogadásnak a "hivatalos" menete?

Illatos út? Rex...miegyéb?

2019. jan. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

Nem írtad a lényeget: honnan.

Tenyésztőtől, menhelyről nem hozhatod el azonnal, az előbb már felsorolt okok miatt.

Szaporítótól NEM választunk kutyát! (Elvi és gyakorlati okokból sem)


Magánszemélytől, "besikerült" keveréket (ingyen vagy az első oltás áráért) elhozhatsz azonnal, ha már betöltötte a 8 hetes kort - mi ezt csináltuk: felhívtuk 7 hetes korban, amikor kitették a hirdetést, hogy gazdit keresnek, egy hét múlva mentünk el, amikor már betöltötte a 8. hetet (elég messze volt), és azonnal elhoztuk egy jelképes összegért, ami kb. a féreghajtást, a hozzátáplálást és egyebet fedezte. Az első oltását másnap adattuk be.

2019. jan. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, honnan, mennyi idős, milyen kutya, milyen állapotban van. Szaporítók csesznek a szabályokra, tenyésztő azért odafigyel, amire feltétlenül szükséges, menhelyeken attól is függ, mennyi hely van épp, de alap dolgokra azért ott is próbálnak figyelni.
2019. jan. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!