Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kivennél úgy kertes házat,...

Kivennél úgy kertes házat, hogy a tulaj kutyáját is gondozni kell?

Figyelt kérdés

Hirtelen jött a lehetőség, hogy az egész család külföldre mehessen.

Amíg nem tudunk bérelni megfelelő ingatlant (1-1,5 év), addig a kutya itt maradna. Azzal a feltétellel adnánk ki a házat, hogy gondozni kell, etetni, sétáltatni. Természetesen az oltást, orvost és a tápot fizetjük, illetve kedvezőbb a bérleti díj.

Jófej kutya, a bérlő hozhat mellé saját kutyát, macskát, a gyerekeket imádja.

Kb. 3 havonta tudunk hazajönni.

Utána eladjuk az ingatlant, és jön a kutya jön velünk.


Csak az a kérdés, hogy így lesz-e bérlő.

A környéken minden városban harc folyik albérletért, az árak az egekben, 10 percre van a ház a megyeszékhelytől, 40 perc Pesttől.

Nagyon elvetemült ötlet?



#Kutya gondozása
2019. jan. 20. 11:09
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Most nem tudjuk vinni, a szállást a cég tulaja adja egy évig, és nagy testű kinti-benti kutya nem mehet.

Ez lemaradt.

2019. jan. 20. 11:10
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Simán, ha a kutyát nem zavarja, akkor simán. Mondjuk ehhez kell némi bizalom a bérlő felé.


Minimum kikötném, hogy youtube-on privát csatornán töltsön fel pár naponta videót a kutyáról.

2019. jan. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Biztosan találtok jelentkezőt, de én csak jó ismerősnek adnám ki a házat, aki tutira gondozni fogja a kutyust.

Kutyapanzióba nem mehetne inkább?

2019. jan. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Olyan nehéz kutyával albérletet találni, hogy szerintem simán lesz olyan kutyás, aki így is kiveszi a házat. Viszont nagyon körültekintően kell megoldanotok. A kutya a ti neveteken van, szóval bármi gond van titeket vesznek elő. Írjatok külön szerződést, ami a kutya gondozását illeti. Ügyvédtől kellene megkérdezni, hogy ilyenkor hogyan működik a kutyával járó felelősség ideiglenes átruházása.
2019. jan. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

Amikor még csak magát a kérdést láttam, pont azt gondoltam, amit a magyarázatban írtál.

Ha rövid időre kellene bérelt ház, s kedvezményt kapok a díjból a kutyára, akkor miért ne.

Persze ez annak is függvénye, olcsóbban jövök-e ki, mintha mást vennék ki, de kutya nélkül.

2019. jan. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Olyan nehéz kutyával albérletet találni, hogy szerintem simán lesz olyan kutyás, aki így is kiveszi a házat. Viszont nagyon körültekintően kell megoldanotok. A kutya a ti neveteken van, szóval bármi gond van titeket vesznek elő. Írjatok külön szerződést, ami a kutya gondozását illeti. Ügyvédtől kellene megkérdezni, hogy ilyenkor hogyan működik a kutyával járó felelősség ideiglenes átruházása.
2019. jan. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
17%

1-1,5 évre lepasszolod a kutyádat egy idegennek???

Gyerek, nagyi stb. nincs, akit még hátrahagynál???

Ebben az esetben vagy magammal vinném a kutyát vagy inkább felvállalnám, hogy ilyen ember vagyok, és örökbeadnám a kutyámat egy jó gazdihoz.

Ez az ide-oda dobálás csak nekem ellenszenves? NEM plüss!


Egyébként biztos lesz, aki kiveszi, de hogy milyen sorsa lesz a kutyának, az más kérdés.

2019. jan. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%

Én tuti vállalnám.

Aki szereti a kutyákat, annak valószínűleg ez nem akadály.

2019. jan. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
79%
Családi házban lakunk csak kérdés hogy te merre és én merre. Szívesen fogadnám a kutyát arra az időre szerződéssel mindennel együtt :)
2019. jan. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%

Azért megvan a dolognak az a veszélye, hogy az olcsóbb bérleti díj miatt bármit megígér a bérlő, amit nem tart be.


Amiatt meg nem tudsz kirakni egy családot (mert egy egész házat valószínűleg nem 1 embernek fogsz kiadni, aki akármikor elhajtasz 2 pofonnal)

csak azért, mert nem sétáltatják a kutyádat.

Erre valamit ki kell találni!

Pl csak kutyásnak kiadni, ami alapból egyfajta bizonyíték, hogy legalábbis nem állatgyűlölők.

Vagy olyan bérleti szerződést írni, ami mindenféle kiskapura, meg moratóriumra, meg jogi f-ságokra kitér, mindent felülír, és arról szól, hogy ha leghalványabb jelét látod annak, hogy nem gondozzák, akkor bukták a kauciót, és 3 napjuk van a költözésre.

2019. jan. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!