Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vezessem rá a kutyámat,...

Hogyan vezessem rá a kutyámat, ne szeresse az idegeneket?

Figyelt kérdés
Hogyha például idegen jön a házba/kertbe ne nyalogassa meg, hanem ugasson.

2019. jan. 20. 13:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha szettwred van, akkor sehogy.
2019. jan. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Milyen fajta? Nekünk golden retriver van, talán 3x hallottam morogni egész életében. Totálisan alkalmatlan házőrzőnek, területvédő ösztöne nincs. Vadászkutya.


Jó házőrzők: németjuhász, boxer, rottweiler, doberman, kuvasz, komondor, de még a tacskó is meglepően harcias tud lenni (a maga módján)

2019. jan. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Random idegen emberekkel be kell csibészeltetni. Megkérsz valaki(ke)t hogy zörgessék a kaput, piszkálják a kutyát, pl ütögessék rongyokkal, ilyesmi
2019. jan. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Ne vezesd rá - ahhoz valószínűleg hergelni kéne, és tapasztalatlan gazdiként ez nagyon nem jó ötlet.


Ha maga a fajta alkalmatlan rá, akkor nem is érdemes komolyabban nekivágni.


Nekem roti-németjuhász keverékem van, ha valaki jön a kapuhoz akkor ugat. Ha mi engedjük be, akkor nagyon barátságos, bújik, ha pedig kéretlenül jönnek be... hát, olyan még nem volt, de egy lyukkal többel a hátsóján távozna az illető.

(Egyszer estefele épp indultam valahova, de még gyorsan vissza kellett rohannom valamiért. Nem szoktam rohanva hazamenni, a kutya nem ismerte fel a lépteim hangját, és igazi házőrzőként rohant a kapuhoz. Aztán persze hozzászóltam és megismert)


Egy érdekesség, ami eszembe jutott.


Anno a tibeti palotákban kétféle kutyát használtak őrzésre - a nagy tibeti masztiffot, és a pirinyó tibeti spánielt (olyasmi mint egy palotapincsi)

A nagy kutyák nem voltak mozgékonyak, általában tunyultak valahol. A kis energikus "ölebek" folyton járták a folyosókat és a kerteket. Ha valami nem tetszőt láttak, mentek árulkodni a "nagyfiúknak" :D

2019. jan. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Az idegen "nyalogatásáról" le lehet tiltani. Az ugatás helyett pedig használjatok csengőt.

nem minden kutya ugatós.

2019. jan. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
23%
Először is derítsd ki, hogy milyen vagy te a kutyádhoz. Mert a tünet arra vall, hogy nem vagy hozzá jó és kedves, és a kutya szeretetre vágyik. Rossz főnöke vagy, hogy kimondjam. Másfelől: ne vezesd rá, mert ha nem olyan a lelki karaktere, akkor nem megy semmiképpen - és különösen nem, ha már egy-másfél évnél idősebb. Hagyd a kutyádat olyannak amilyen, te pedig legyél rugalmasabb.
2019. jan. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

Nem minden kutyafajta alkalmas erre. Az enyém mondjuk reflexből odafekszik az ajtóba, és elkezd morogni, ha valakit hall odakint motoszkálni, ha olyan ember jön be a lakásba, akit nem ismer, még ha nekem jó barátom is vagy rokonom, azt meg is ugatja, mert védi az otthonát. Keverék kutya, benne biztos, hogy van valami ilyen, de van olyan, amelyik inkább halálra nyalogatja a betörőt.

Milyen kutyád van?

2019. jan. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

Mennyi idős? Milyen fajta?


Ez sem mindegy egy kölyök kutya nem fog területet őrizni,illetve vannak fajták akik alkalmatlanok terület védésre,ezáltal nem fognak ugatni,mert nem jellemző a fajtára.

2019. jan. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

Ez egy érdekes dolog. Nekünk német juhászunk van, sajnos kutyákkal eléggé domináns kan. Ennek ellenére a családdal olyan, mint egy játékmackó. Ha valaki elmegy a ház előtt felnéz, és fekszik tovább. Ha már a fél utca kutyái ugatnak, előremegy, de szelektál, egyszerű járókelőt nem ugat meg. Postást, hírlap-kihordót viszont eszméletlenül ugatja. Ha valakit beengedünk, semmi gond, csak megszagolgatja.

Gondoltam, ez a kutya még a betörőket is bevezetné, és megmutatná, hol van elvinnivaló:)

Aztán egyszer a férjem a kapuban beszélgetett egy szomszéddal, a kutya is mellette állt. De nem vette észre, hogy a szomszéd kukájához odaért egy guberáló (szemétszállítási nap volt), a kutya kilőtt, mint a nyíl a guberálóhoz. Szerencsére a férjem azonnal rászólt, így a guberálótól kb. fél méterre megállt, és rettenetesen ugatta. A férjem visszahívta, de ha nem lett volna ott, szerintem simán megtámadta volna az embert. Ismerősök szerint valószínűleg mikor nem voltunk otthon, hergelhette a kutyát a kerítés mögül, ezért támadhatott. Mindenesetre azóta már nem gondolom, hogy bárkit beengedne, ha nem vagyunk otthon...

2019. jan. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%

Ez fajtafüggő is. Vannak olyan kutyák, akiben nincs területvédő ösztön, másokban meg túlteng.

Nekem mudim van. Idegenekkel bizalmatlan, kaját csak a családtagoktól, vagy nagyon közeli barátoktól fogad el. Soha nem megy oda cukiskodni, barátkozni senkihez. Nem tanítottuk erre, ő ilyen. A területét vehemensen őrzi. Ha valaki megáll a kapu előtt, azonnal jelez.

A szomszédunk golden retrievere bárkit beenged és örömmel fogad. Sétáknál figyelni kell, hogy ne menjen oda senkihez, hogy körbenyalja. Mindenkit imád. Ő ilyen barátságos mackó. Ha a te kutyád is ilyen, nem hiszem, hogy csodálatos házőrzőt lehetne faragni belőle.

A kutyát meg lehet tanítani sok dologra, de az alaptermészetét felesleges megpróbálni teljesen megváltoztatni.

Egy őrző-védő tanfolyamra esetleg elmehetnétek, vagy beszélj az oktatóval, hogy a te kutyád alkalmas-e ilyen feladatokra.

2019. jan. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!