Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok megbízható Törpe...

Tudnátok megbízható Törpe Német Pinscher Kennelt ajánlani?

Figyelt kérdés
Törpe Német Pinscher kennelt keresek. Próbálkoztam a Google segítségével, azonban ajnos nem sok mindent találtam. Legtöbb kennelnek jó pár éves posztjai vannak, s alom sem mostanában volt. Befejeződött ennek a fajtának a magyaroszági tenyésztése? Ennyire nincs rá igény? El sem tudom hinni! Valaki vett mostanában ilyen fajta kutyát? Milyennek mondaná a személyiségét, hány kg lett végül, illetve melyik tenyészetből vette.

#pinscher #Törpe Német Pinscher #Törpe Pischer #Pinscher Kennel #Pinscher tenyészet #Pinscher tenyésztő
2019. jan. 21. 10:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem divat már a fajta, rájöttek egyáltalán nem ölebkutya, hiába kicsi. Ez nem olyan, hogy fogod és lerakod valahova és nem csinál semmit. Ez játszani akar, akkor ő játszani fog 100%on pörögve, nem érdekli, hogy te nem akarsz. Ez meg tipikusan olyan fajta, hogy képes simán pörögni egy órán át is 100%on. Oké, hogy sokat tud aludni a fajta, de erre fel kell készülni, hogy mikor pörög, akkor ez a fajta tényleg pörög. Miénk is azóta nem pörgős csak, mióta megvakult, hiába volt már alapból öreg (féléve vakult meg véglegesen, jelenleg 8-9 éves a kutya), ugyanúgy játszott felpörögve.

A miénk az meg olyan, hogy tipikus család centrikus kutya. Régen viccet félretéve minden reggel ellenőrzött mindenkit otthon van-e. Nem érdekelt, hogy aludni akarsz vagy valami, addig kapart az ajtódon, míg ki nem nyitottad neki, látta, hogy otthon vagy, ment tovább a következő szobára.

Meg arra készülj fel, hogy egy árnyék kutya. Akit gazdájának tekint azt majd mindenhova követi.

Meg arra is felkészülhetsz, hogy jelző kutya, minden nesszre felfigyel. Miénk hiába, hogy a házba volt, nem tudott senki se bejönni úgy a kapun, hogy a kutya nem hallotta volna meg, hiába nyitottad meg csuktad be óvatosan a kaput. Igen, sokszor ugatással jelzett, erre készülj fel, hogy nagyon ugatós fajta, nem csak ilyen esetekben, konkrétan vissza is felesel neked ugatva.

2019. jan. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen kenneleket találtál, de pl. a Bácska utcai német törpe pinscher kennelben tavaly októberben volt alom, amiből semmi se látszik az oldalukon, mert csak a Facebook oldalt tartják frissen, és ez sok tenyésztőre igaz manapság.

Keresd meg a talált kenneleket facebookon, vagy írj nekik, hívd fel őket, ne a weboldal frissességéből indulj ki.

Nekem amúgy van egy ilyen kutyám: nagyon aktív, okos, egygazdás, sokat kell mozgatni, az első leírásában én is ráismertem. Kennelt nem tudok ajánlani, ahonnan a miénk van, már nem működik.

2019. jan. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!