Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cane corsot szeretnék, lehetsé...

Cane corsot szeretnék, lehetséges így?

Figyelt kérdés
Nos, az a helyzet áll fenn jelenleg, hogy magamat és a kisfiamat szeretném megóvni egy elmebeteg ex férjtől, aki már nemegyszer ránktörte éjnek évadján az ajtót stb... (elnézést hogy így kitárulkozok de az okokat szeretném ismertetni) ehhez szeretnék egy erős, tekintélyt parancsoló robusztus kutyát. Nekem szimpatikus a cane corso, egyébként van egy mentett németjuhász szukám is csak a drágám minden jött mentet beenged, sőt az ajtóig kíséri ha netán eltévednének. Nagy kert adott, tudnék vele kutyasuliba járni, a fő szempont hogy elfogadna e engem falkavezérnek egy ilyen erős jellemű kutya, illetve mennyire tűri a gyermek közelségét? Jelenleg egy éves a kisfiam.
2019. jan. 21. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Azok a cane corso-k amiket ismertem kenyérre lehetett kenni...


Le leszek pontozva, de vegyél egy amstaff-ot, vagy inkább kettőt, hogy egymást nyúzzák, ne a nyámnyila németjuhászt. Az ha egyszer megszeret a férjed torkát elharapja ha csak agresszíven közelít hozzád.

2019. jan. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Kisgyerek mellé semmilyen harci kutyát nem vennék.

Lehet a gyerek jóindulatból közeledne felé, de a kutya hirtelen megijedne vagy támadásnak venné és meg is van a baj.

Inkább hivatalos úton kérnék segítséget, pl. feljelentés, távoltartás, stb.

2019. jan. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
84%
Nem hinnem hogy itt a kutya a megoldas. A kutya nem egy eszkoz mint egy kes ami jol jon ha betor az ex ferjed (kimitszakitolyatszagol). A kutya egy sajat szemelyiseg egy csaladtag. Olyan mintha azert fogadnal be egy gyereket hogy majd ha megno elveri a ferjed, kis tulzassal. Es persze pont ilyen jellegu kutyat vennel milyen meglepo.
2019. jan. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Én nem a motivációdba akarok beleszólni, de.

Arra gondoltál, hogy ha most veszel egy kölyökkutyát, akkor az még nagyon sokára fogja bármilyen szinten őrizni a házat? Sok kutyában egy-másfél éves koráig nem ébred fel a védőösztön.

Saját tapasztalat: kuvaszon kb. egy éves koráig mindenkivel játszani akart, barátkozott csak az emberekkel (soha nem tiltottam ezt neki, nem vadítottam, inkább sokat hordtam emberek, kutyák, más állatok közé). Olyan 10 hónapos lehetett, amikor kezdte mutatni, milyen jó kutya lesz belőle.

Tehát hiába veszel most egy kölyköt, számolj pluszba egy-másfél évet.

Illetve, cane corsot én nem tartanék kinn. Megfagy szerencsétlen a semmi ki szőrével.

2019. jan. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tájékozódj itt:

[link]


Másrészt szerintem ha már kutya, menhelyben gondolkodj, és egy fiatalabb felnőtt kutya is megfelelhet ilyen helyről. Főleg, hogy mentett kutyaként nagyon tudnak ragaszkodni.

2019. jan. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Ne vegyél fajtatiszta kölyökkutyát, mert ahogy mondják, még legalább másfél év, mire "benő a feje lágya". Menhelyen vannak ilyen kutyák, felnőtt, erőteljes, őrző ösztönű kutyák, persze meg kell nézni, hogy gyerekkel kijön-e és másik kutyával. Én kifogtam(célzottan) 3 kiváló őrkutyát, egymással összedolgozva védik a területet, nagyon szuper kutyák. Régebben meg fiatal koromban amikor kutyasulizni akartam, sikerült egy sokooldalú, érdeklődő, gazdis kutyát kifognom, németjuhász keverék és ilyen drappos színű volt, szuper kutya volt ő is.
2019. jan. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Ezt a problémát rendőséggel kell orvosolni nem kutyával.

Egyrészt azért nem kis idő mire a kutya felnő, másrészt ha megtámadja az exedet téged fognak elővenni.


Egy ilyen jellegű személyvédelemre képzett kutya mellett pedig semmi keresnivalója egy kisgyereknek.

2019. jan. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Na megjöttek a fajtát nem ismerő harcikutyázók :D vicces nézni
2019. jan. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ez egy kicsit bonyolultabb, annál az 1 mondatnál mint amit leírtam... sajnos aki került már ilyen helyzetbe, tisztában van vele hogy a hatóságokra nem számíthat... csak a magam és a fiam védelmében szerettem volna egy ilyen kutyát, (nem eszköznek, családtagnak nyilván, de ha már ez is szempont akkor nem egy csivavát veszek) de azért köszönöm mindenkinek a válaszát.
2019. jan. 21. 17:26
 10/10 anonim válasza:
67%
#2 olyan nincs, hogy harci kutya.jesszus
2019. jan. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!