Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem tudom behivni a...

Miért nem tudom behivni a kutyámat?

Figyelt kérdés

Eddig semmi gond nem volt de az utolsó 2-3setanal nem tudtam behivni. Ha az ül fekszik parancsot kiadom azt megcsinálja de a gyere ide parancsra megfagy és ha en megyek hozza akkor elfut mintha játszanánk.. Szóltam barátnőmnek, hogy jöjjön utánunk mert nem tudom megfogni és amikor oda ért csak 1x szólt neki és már rohant is hozza. Otthon mindent megtesz amit mondok mondjuk kint is kivéve a gyere ide.

Ha otthon vagyunk mindig ott van ahol en követ mindenhova, figyel mit csinálok( gondolom akkor en vagyok a főnök).

Ha nem jön vissza amikor szólok próbálok higgadt maradni de nem igazán sikerül főleg mikor a forgalomnak veszi az irányt.

Büntetés képen pedig nem kap reggelit vagy épp vacsorát ( mivel nem sikerült a vadászat mert nem hallgat rám) nem tudom ez jó e így.

2.tuzeles előtt áll lehet az a baj?

Vagy en rontottam el valamit?



2019. jan. 21. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Ivartalanítás?
2019. jan. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

A kajamegvonás semmiképp sem jó ötlet, ugysem tudja miért van ez, csak hogy ma nincs vacsi és ennyi.

Szerintem vannak bajok a tekintélyeddel, az hogy figyeli mit csinálsz, attól még nem jelenti azt hogy alárendeli magát neked.

Ez ilyen határfeszegetésnek tűnik nekem, szerintem ott buksz el hogy utánamész. Próbáld ki hogy ha nem jön be, akkor fogod magad és otthagyod. A normál kutya erre bepánikol és utánad ered.

2019. jan. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ivartalanitani nem szeretném mert tenyesz szukanak vettem és mielőtt belemennének megvan hozza minden adottsága amit papírokkal igazolni is tudok.

Lehet van gond a tekintélyel de az érdekes h otthon meg a paromra nem hallgat rám meg igen. Ha a helyére küldöm akkor ott is marad meg x óra elteltével is és csak akkor jön ha hívom.

Most amíg le nem megy róla a tuzeles biztosan nem fogom elengedni és engedelmességi gyakorlatokat végzünk majd.

Igen tudom hogy nem kellene nekem hozza lépnem de mondjuk leülök akkor ő is csak biztos távolságban és ha mondjuk en elindulok akkor ő is de megtartja az az 5 méter távolságot ha megállok ő is. Szoval olyanok vagyunk mint a mágnes ellentétes oldalai.

2019. jan. 21. 14:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Tüzelési időszakban eleve ne engedd el.

Ha nem megbízható a behívás minden esetben (akkor is, ha rohanó mókust, macskát, másik kutyát lát!), akkor forgalmas helyen ne engedd el!

Használt kiképzőpórázt egy ideig, hosszú, könnyű nylonpórázt.

Olyan helyen gyakorolj vele, ahol nem esik baja akkor sem, ha elszalad/nem megy oda, tehát forgalommentes helyen. Ellentétes irányba menj, sőt fuss, ha hívod.

Azt is érdemes kipróbálni, hogy elbújsz előle, amikor épp a süketet játssza és nem rád néz, bebújsz egy bokor, fal, akármi mögé, és csendben maradsz. Várd ki, míg pánikba esve keresni nem kezd.

2019. jan. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az okokon is érdemes elgondolkodni. Érte-e a kutyád részedről negatív megerősítés behívás során? Nem feltétlenül kell ehhez bántani, neki épp elég, ha érzi, hogy ideges vagy, és már félni fog odamenni.

Másik: ha behívod, jutalmazod, dicséred és mehet újra szabadon? Vagy jellemzően csak akkor hívod be, ha pórázra akarod venni? Ha utóbbi, akkor ezen is változtass, és random hívd be, majd rövid dicséret után fordulj el tőle, és mehet is tovább. Ilyenkor nem kell megfogni sem, csak jutalmazni/dicsérni.

2019. jan. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

25 huf-ert vettem ket alkalmas maganoktatast tanartol. Aztan el kellett kuldenem,mert ellenem idomutotta a kutyam.


1-2 hasznalhato dolgot mondott:


Mielott mentek az utcara: otthon csinaltass egyszeru feladatokat a kutyaval jutifalatra meg csipogo labdaval. Ha megcsinalta (ul,fordulunk,gyere ide) ,akkor jutfalat vagy labda odaadas. Ez a kutya bekapcsolasa.

Ez folytasd a lepcsohazban is porazon.


Vegyel tobb kulonbozo csipogo labdat meg plussalatot. Vigyed magaddal egy reszuket. Otthon gyskorold ugyanazokkal a feladatokat.



Eloszor ugy gyakorolj kinn,ha nincs ember se meg allat se. Aztan keves ember jelenleteben. Jutfalat ( az etkezes resze)legyen nalad. Reggel csak keves etelt kapjon.

Tapasztald ki,mivel vonod magadra a kutya figyelmet kinnt.

A kutya jobban figyel a kozeleben eldobott labdara,mint a messzebb mozgo allatra altalaban. Ezt en tapasztaltam.


A behivas hangsulya legyen vidam ,orommel teli,konnyed,magashangu. Jol lathato legyezo karmozdulatot messzebbrol is jol latja a kutya. A kezedben rikito szinu plussallattal hadonaszva megjobban jon.

2019. febr. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

En kihasznalom a csordaszllemet: mas kitya jon a csipogo allat hangjara,a rohanasra jon a sajat kutyam is. Ahogy odaer hozzam,megdicserem es beszelek hozza: a mozgasa iranyaba dobom a labdat es leallitas nelkul hivom tovabb. Es dobalom neki elore tobb kulonbozo labdajat es kozben dicserem,h jon.


Erre is egyedul kellett rajonnom.


A tiszteleten ugy tudsz dolgozni,h 2 meter meglegyen koztetek,ha eszel. Sorrendet tartsd be mindig.

2019. febr. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!