Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a kuvaszotok jellemre?...

Milyen a kuvaszotok jellemre? Jár valaki vele kutyaiskolába?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy mennyire állja meg a helyét mint családi kutya. Mennyire lesz szeretgethetős, ölelgethetős, hogy viszonyul idegen kutyákhoz, mennyire szeret trükköket tanulni, ilyesmi...

Ja, ja tudom a kuvasz igazi vérbeli magyar virtusos munkakutya aki csak akkor szeret élni ha őrzi a portát, de arra is lesz lehetősége.Szóval mennyire multifunkciós?



2019. jan. 21. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A családját, gazdáját, területét mindenáron védelmezi, főleg egygazdás kutya, de "fölösleges" trükköket(mint egy kis terrier) nem szeret csinálni, mert nem látja értelmét. Az alap engedelmest persze megcsinálja, meg lényegében szót fogad, csak nem a nagy tanulós fajta. Mint mondtam, a család az első számára, így a gyerekeknek bármit hagy, lehet szeretgetni.

A portán való járőrözésen ívül szeret nagy sétákat tenni a természetben(nem városban, mert az felbosszantja).

Egyedül vagyok vele, de a rokonok, ismerősök(akiket beengedek nyugodt szívvel, azokkal barátként viselkedik.

Egészséges fajta, én hússal etetem, évi oltáson kívül sosem jár dokinál.

2019. jan. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon ragaszkodik a családhoz. Lehet simogatni, szeretgetni, de nem az a nyalakodós kutya. Nagyon szeret a közelemben lenni, de neki elég az, ha fekszik pl. a lábam mellett, míg dolgozom a gépnél, nem akar az ölemben lenni vagy bújkálni. Ha nyáron kinn a tornácon dolgozom, a pad alatt fekszik.

Trükköket nem szeret tanulni. Nagyon értelmes kutya, de pont ezért átlátja, hogy ezeknek sok értelmük nincs. Amit kell, azt igen hamar meg tudja tanulni, pl. nálam hogy ne lépjen az ágyásokba, hanem a kis utakon közlekedjen, hogy szobatiszta legyen (sokat van benn velem, bár éjjel kinn van). De "produkálni magát" nem szereti.

Sétálni szeret és igényli is. Nem megyünk minden nap, de heti 3-5 alkalommal kb, s ebből egy 20-30 km-es túra is van hétvégén. Futni nem szeret, de normál tempóban a világból kimenne. Telken kívül közömbös idegenekkel és más kutyákkal is. Ehhez viszont az kell, hogy kiskorában nagyon sokat hordd kutyák, emberek közé. Mi emiatt jártunk kutyaoviba vele, meg később is kutyatársaságba, mert ha nem szoktatod hozzá a többi kutyához, később már gond lesz belőle.

Jószágot soha nem bántotta, saját macskákat se, együtt alszanak sokszor. Nem kellett külön tanítani, hogy pl. a csirke tabu. Mikor fiatalon nagy érdeklődve nézegette őket (nem tudom, bántani akarta-e, vagy tényleg csak érdekelte), mindig rászólam, hogy nem szabad, nem a tiéd, ha a tyúkok kinn vannak, akkor se bántja őket. Azt nem tudom, mi lenne, ha bejönne pl. egy idegen macska, mert ez egy tanya, nincs erre ilyesmi. Kerítésen kívül látott már rókát, s erősen ugatta, nem tudom, megfogná-e ha bejönne. Kicsinek párszor próbált vad után indulni, de mindig leállítottam, nem volt nehéz.

Szerintem nem szabad kizárni őket az udvarba, pláne nem kennelbe vagy láncra, napközben ha teheted, engedd be a konyhába, nappaliba, ahol ti vagytok, mert nagyon szeret az embereivel lenni. Éjjel ő igényli, hogy kinn legyen, van ugyan háza, de nagyon ritkán megy bele, inkább az ajtó előtt alszik, s rendszeresen körbejár a telken, ami 3800 négyzetméter.

Nekem nincs gyerekem, de annak ellenére, hogy az életemet rábíznám a kutyára, nem hagynám kettesben gyerekkel. Egy ekkora és ilyen erejű kutya ha csak véletlenül, reflexből is odakap, nagyon komoly sérülést tud okozni. A gyerekeket pedig folyamatosan tanítani és figyelmeztetni kell, hogy tiszteljék a kutyát. Az enyémet szokták dögönyözni a rokon gyerekek, de mihelyt látom a kutyán, hogy kezd terhére lenni (száját nyalogatja, lábait váltogatva emelgeti, ilyenek), azonnal szólok, hogy na most elég volt.

2019. jan. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%

Alapszabály hogy pásztorkutyával nem trükközünk,nem kutyasulizunk, nem szocializáljuk agyon...

Különben majd nézhetsz hogy labradort neveltél

2019. jan. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A kuvasz fő feladata a gazdája vagyonának, területének a védelme. Nagy területre van szüksége. Gondolom, azt nem kell mondanom, hogy láncon vagy kennelbe zárva tartani tilos.

Emellett tilos vele őrző-védőzni.

A közvetlen családját szereti és védelmezi, idegenekkel szemben bizalmatlan.

Idegen kutyákhoz sem kezesbárány általában, különösen, ha a területére tévednek.

Szóval nem az a bandázós-családdal kirándulás kutya. Trükköket sem szeret tanulni, ha már ezt a kifejezést használjuk. Nyilván meg lehet tanítani sok mindenre, de nem ez a dolga, "nem fekszik neki".


Gyerekkoromban kuvasz-német juhász keverékünk volt, az anyja volt kuvasz, az apja német juhász. A jelleme a kuvaszé volt inkább. Szüleimet és engem a tesómmal feltétel nélkül elfogadott, védelmezett. Senki mást nem engedett magához nyúlni. Állatorvos úgy oltotta, hogy vagy apám fogta meg (az abszolút vezér), vagy ha nem, akkor előbb a pofáját kellett bekötni.

Indok nélkül viszont nem is harapott, akit beengedtünk, nem bántotta, csak hozzánk és hozzá ne érjen senki :)

Sétálni is elvittem sokszor, kirándulni is. Közömbösen viselkedett a többi emberrel, kutyákkal már necces lett volna összeengedni.

2019. jan. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

Lehet leértékeli, de igaza van a hármasnak. Illetve annyit hozzáteszek hogy a genetika, a jó vérvonal is döntő. (az az erősebb)

De láttam már jó kiállású, kerítésig megfélemlíthetetlen kaukázusit szar vérvonalból. (nem top, a betörőt félelem miatt ugatta/támadta volna, nem is volt egyáltalán magabiztos gazda nélkül kerítéssel se)


És hogy milyen ha a rossz vérvonal keveredik az ösztönt elnyomó nyúlnak nevelő fasságokkal? Keresd meg a "luna moszi" vagy ki a franc oldalát

2019. jan. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 lugoka ***** válasza:
54%

Sajnos nem tudtam annyit vinni kutyák közé mint szerettem volna. Meg is látszik. Hasonló méretű kutyákkal, ha szuka akkor kis pórázos ismerkedés után van játék, meg megférnek egymással, de kanokkal esélytelen. Csak a nagyon kicsikkel talán.


Rengeteget jártunk emberek közé kiskorában és most is, így járhatunk akár szabadtéri koncertekre (szoktunk is), de így 2.5 évesen már egyre kevésbé hagyja magát akár csak megközelíteni is. A területén kívül csak nagyon indokolt esetben jelez, de akkor se kifejezetten agresszív. Területén kívül emberre ugatni még sose hallottam. Simán csak ha nem vagy neki szimpatikus akkor tudod, hogy nem akarod megsimogatni :)


Elképesztő értelmes. Általában vigyázni kell mert felboríthat ha belelendül a játékba, de mozgássérült ismerőshöz még csak hozzá se ért. Gyerekekre is nagyon vigyáz.


De a túl sok tutujgatástól csak felbátorodhat és kötekedne. A helyén kell kezelni mert elszemtelenedhet. Bár ez lehet egyénfüggő is. Van szuka, akit egész nap gyömöszölhetsz akkor is hallgat rád.


Trükköket, max másodjára már megcsinálja, de ha nem tetszik neki akkor még egyszer nem veszed rá :)

A biciklizést viszont nekem szereti.

2019. jan. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!