Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik BARF étrend alapján...

Akik BARF étrend alapján etetnek, milyen súlyú a kutyátok, és mennyiből jösztök ki kb egy hónapban?

Figyelt kérdés

Hasmenős agár kutyusnak gondolkozok a BARF-on, már egy ideje olvasgatok a témában, és tudom hogy minden kutya más és sokmindentől függ hogy hogyan áll össze egy kutya napi adagja, de nagyjából összegekre kíváncsi lennék.

Az én kutyum végleges súlya 20 kiló körüli lesz, és ha ugyanannyira jönne ki a nyerskoszt egy hónapra mint egy prémium táp (na azért nem szuperprémium acana vagy orijen), akkor elgondolkozok a váltáson. :)


2019. jan. 21. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyban függ attól, hogy hol és milyen áron tudod beszerezni az alapanyagot, húst. Ha normál áron veszed hentesnél, akkor egy drága táp árával számolhatsz (mint pl. acana). Ennek lehet akár a negyede is a költség, ha találsz olyan állateledelest, ahol tudsz vásárolni.


Mindenekelőtt azonban javaslom a kutyus alapos kivizsgálását, hogy mitől van hasmenése, mert nem mindegy, és nem biztos, hogy a BARF a megoldás.

2019. jan. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha jó húsokkal eteted a kutyát (nyúl, marha, birka, esetleg néha pulyka, kacsa), akkor nem lesz olcsó. De rengetegen csak/nagy részben csirkével etetnek, én ezt nem tartom jó dolognak de az biztos hogy olcsó. Kérdés az, hogy jót teszel e vele.
2019. jan. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát ugye nagyjából kiszámolod a súlya és a kora alapján, hogy hány grammot kell neki adni egy napra. A napi adagon belül pedig szintén átlagban kiszázalékolod, hogy mennyi csontos kell neki, mennyi sima hús és mennyi belsőség. Nálam ez úgy jön ki, hpgy napi 300 gramm az egyéni adagja(az átlaga több lenne, de neki ennyi elég, ezért is mondtam, hogy elsőnek lődd be az átlagját, aztán kísérletezhetsz, hogy több/kevesebb kell neki, több csontos stb). 300 grammnak vele hús(bármilyen színhús, kivéve ugye sertés), 100rammja csontos(ez általában csirkefarhát vagy pulykanyak, de más is lehet), 30gramm belsőség 20 gramm egyebek, kiegészítők(túrót vagy tojást vagy kishalacskát szoktam adni).
2019. jan. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 lugoka ***** válasza:
Kuvasz keverék, alapjáraton napi 900gr-ot eszik. Nyáron még annyit se. Ha megyünk egész nap, akkor kicsit többet. Főleg csirke alkatrész, meg vörös hús nyesedékek (marha, szarvas), néha hal, belsőség főleg marha, birka, csirke. Egy hónapra kb. 16-20000. Állateledelesnél veszem fagyasztva, 1-2 kilós csomagokban. Annó a Brit tápot vettem közel ennyiért.
2019. jan. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!