Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kutyát szeretnék tartani...

Valami1234569 kérdése:

Ha kutyát szeretnék tartani lakásban milyen fajtát érdemes választanom?

Figyelt kérdés

91nm-es lakásban szeretnék tartani egy kutyust egy-két cikket átfutottam és a francia bulldog is szerepelt a listákon.

Mennyire ajánlott egy francia bulldog lakásba?

Inkább a tapasztalatok&tippek érdekelnének.



2019. jan. 22. 02:19
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
2019. jan. 22. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
84%
Igazából bármilyen kutyát lehet lakás ban tartani ha eleget mész ki vele... nekem egy németjuhászom volt panelban es mivel mindig vittem magammal ha szabadidőm volt ezert teljesen jol elvolt.... egyik baratomnak pedig huskya van ami uyge kimondottan mozgasigenyes de naponta ketszer viszi futni... tehat a kutyaválasztás be attol fűggjön h hol hanem h hozzád mi passzol... és ez a tipikus hol lehet ilyen-olyan kutyát tartani csak arra vonatkozik ha nincs rá sok időd :)
2019. jan. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Így van, bármilyent tarthatsz(kivéve a nagytestú pásztorkutyál pl kuvasz, kau, káj).

Először is tedd fel magadnak a következő kérdéseket:

mennyi időd van rá naponta(séta, játék, tanítás, ápolás), mennyi pénzt tudnál szánni rá(vételár, ha fajtatiszta kutya, orvosi költségek, főleg, míg kölyök, legyen félretée is, ha beüt a krach, és ami havi szinten, az az etetés, élősködők elleni védelem), vinnéd-e kutyasuliba(vannak ilyen foglalkozásigényes kutyák, akiket muszáj néha programokra elvinni, különben szétszed mindent, pl a border collie), van-e időd sokat ápolni(pl a francia bulldog pont ilyen, beteges fajta, érzékeny és sok törődést igényel, de pl egy tacskót csak a lépcsőtől kell óvni) stb.

Ha ezeket megválaszolod máris könnyebben választasz.

De én személy szerint a menhelyi kutyákat javaslom.

2019. jan. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Francia bulldog csak lakásban tartható, tehát ilyen szempontból ideális.

Amire figyelj nagyon ennél a fajtánál: csak jó hírű tenyésztőtől szabad vásárolni, mert elég beteges fajta. Ára ennek megfelelően magas lesz, 250 ezertől felfelé.

Hajlamos allergiára, bőrproblémákra.

A nagy meleget nem bírja, kánikulában hűteni kell a lakást, és sétálni csak hajnalban vagy késő este szabad vinni, egy gyors pisiszünet kivételével.

2019. jan. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szinte bármilyen kutyát tarthatsz lakásban, ha az igényeit ki tudod elégíteni. Persze, van, amit nem tartanék lakásban, max. kertes házban kinti-benti kutyaként, de a francia bulldog jó választás lehet. Nekem másmilyen van, de vannak ilyesmi kutyák is a lakótelepen, ahol élek.
2019. jan. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
A francia bulldog szerintem sehova nem való, ne támogasd az állatkínzást
2019. jan. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
menhelyi
2019. jan. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek #6-al.

Nézz szét egy menhelyen!

2019. jan. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!