Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet mentett keverék...

Hogyan lehet mentett keverék felnőtt kutyát megtanítani, hogy utcán séta közben ne szedjen fel dolgokat a földről?

Figyelt kérdés
Utcán talált kutyáról van szó, fajtamentőktől került hozzám már felnőttként, szóval a kölyökkori tanítást már lekéstük, és az előélete sem ismert, valószínűleg kóborlása idején kiszolgálta magát, ezért ez neki reflexből jön. Ha nem nyeli le gyorsan, ki tudom szedni a szájából vagy volt már, hogy el tudtam érni, hogy köpje ki, de még van mit dolgozni ezen. Van, hogy olyan gyorsan lenyeli, hogy időm sincs, és odafigyelek, csak sötétben pl. nem mindig látom meg időben, hogy talált valamit. Eddig nem lett baja, de nem akarok kockáztatni. Egy bő hónapja van nálam. Volt már hasonló kérdés, tudom, de hatékony megoldást még nem találtam. Szájkosár mennyit segíthet ezen, ha azzal megyünk sétálni? Nem szereti, de közlekedés közben elviseli, séta közben viszont próbálja leszedni magáról, még azzal is van munka, bár nem akarom állandóan azzal sétáltatni, mert nem indokolt.
2019. jan. 22. 10:25
 1/1 anonim ***** válasza:
35%

folyamatosan tiltsd neki

séta után, ha jó volt, akkor kapjon jutalomfalatot, ha nem, akkor nincs juti

sok időbe fog telni, tapasztalat

2019. jan. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!