Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon milyen lehet egy agár -...

Vajon milyen lehet egy agár - border collie keverék?

Figyelt kérdés
Lehetőségem lenne befogadni egyet. Véletlen alom, de mindkét szülő törzskönyves, jó tenyésztőtől származnak.
2019. jan. 22. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Keverék és tenyésztő? Hacsak nem egy új fajta kitenyésztése a cél, akkor inkább szaporító...
2019. jan. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
Ő valami ilyesmi lehet: [link]
2019. jan. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az agár és a border rendes tenyészetből származnak, nem szapisak.

A kicsik az ismerősnél születtek, nem szánt szándékkal, de nem volt szíve elvetetni őket.

2019. jan. 22. 15:10
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Oké, akkor üzenem az ismerősödnek, hogy ivartalaníttassa legalább a szukát.
2019. jan. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Már volt több ilyen alom is Magyarországon, eredményes frizbis és flyballos kutyák lettek.

Két ilyen kutyát ismerek is személyesen, bennük whippet és munka border van. Elég pörgős kutyák és viszonylag könnyen kezelhetőek, persze úgy, hogy a gazdáiknak nem az első kutyáik és sport céllal vették őket, szóval a agy mozgásigényük számukra nem teher, hanem elvárás.

[link]

2019. jan. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%

Már a szülők származnak jó tenyésztőtől?


Azt már még kevésbé értem miért akarsz szaporítótól kutyát

2019. jan. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
11%

Ha tenyésztő kever, és ért hozzá, hogy mit miért kever, az oké, de aki nem ért hozzá, az jobb volna, ha megelőzné az ilyen "baleseteket", különben súlyos problémák is lehetnek belőle, mint ennél a jobb sorsra érdemes collienál is, aki egy hozzá nem értő pocsék keverésének az áldozata, mivel garantált volt a genetikai betegség:

[link]


Szóval az ismerős igenis ivartalaníttasson, és örüljetek neki, ha mázlitokra nem lesz baj a kölykökkel. Te meg legyél felelősségteljesebb, és amint lehet, ivartalaníttasd a hozzád kerülő kutyust.

2019. jan. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ezer köszönet mindenkinek, aki a kérdésre válaszolt.

Párom még tegnap rátalált a lurcherre. Nagyon szimpatikusak.

Az kicsik apja is munkavonalas bc, aktívan dolgoznak vele.

Nem első kutya lenne.

A többieknek pedig: maximálisan az ivartalanítás mellett állok, el is mondtuk az ismerősnek, az ezzel járó előnyöket. Ő döntött úgy, hogy megtartja az almot. Az ő kutyái, én azon felül, hogy elmondtam a véleményem, mást nem tehettem és nem is akartam tenni.

2 mentett macskánk és egy tenyésztőtől származó kutyánk van. Mind ivartalan...

2019. jan. 23. 18:30
 9/11 anonim ***** válasza:
87%

Van egy ilyesmi keverék Magyarországon,nagyon komoly nemzetközi eredményekkel frizbiben.Pár éve volt az Rtl-en egy riport abban láttam.Bár az lehet,hogy Whippet és Border keverék.De úgy emlékszem az tudatos combo volt.

Szerintem kiváló sport vagy hobby lehet belőle.A következő tulajdonságokat örökli a szüleitől:intelligencia,gyorsaság,rugalmasság,ronnékonyság.Szóval szerintem jó kutya.Mondjuk én alapvetően keverék párti vagyok.

2019. jan. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is keverék van, mentett ráadásul. De nem minden keverés sül el jól, ezért nem jó, ha laikus csinálja. Kérdező, sokféle eredmény lehet, vagy jót örököl, vagy nem. Lutri.
2019. jan. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!