Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem kellenek az emberekn...

Miért nem kellenek az embereknek, a fekete bundáju kutyák, meg az idősebbek?

Figyelt kérdés
2019. jan. 22. 17:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

A fekete színhez az agressziót társítják és babonásak is velük.

Az idősebb kutyával meg "csak a baj van". Úgy gondolják nehezebb velük élni, sokat kell gyógyszerekre költeni öreg állat esetén és nem olyan alkalmazkodóak. Meg mindig valami eltitkolt, veszélyes infókat gondolnak hozzájuk, ami miatt az előző "gazdi" is kirakta/meg akar szabadulni tőle.

2019. jan. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%
Én is fiatalt vennék. Amúgy is csak tíz évwt élnek, egy nyolc éves kutyát mire megszoknák el is pusztulna.
2019. jan. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

A fekete-ellenességet én sem értem: a macskáim mindig feketék:) Amikor befogadnivaló kutyát választottam, akkor is egy fekete tetszett meg, de élőben meg a testvérével "szerettünk egymásba" első látásra, így most krémszínű kutyám van.


Az idősre egyetértek az 1-essel + nem veled szocializálódott.

2019. jan. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Anyukám is rögtön jött azzal amikor nyuszit vettem, hogy csak feketét ne. Ő azzal az indokkal jött hogy sötétben nem látni és ijesztő.

Meg sok ember szereti a színesebb világosabb dolgokat. Kutyákban a feketét nem szeretik lovaknál meg a szürkét(fehér).


Öreg kutyát meg azért nem szeretnének, mert nagyon sokan abban a hitben élnek hogy egy 5-6 éves kutya nem tudja megszokni őket, pedig ugyan úgy tudnak alkalmazkodni mint egy kölyök. A még idősebb kutyusokat meg azért nem szeretik mert hogy éppen hogy megszeretted és hamar elpusztul. Bár 20 évig is élhetnek de ezt ugye kitudja. Meg szeretik kezdésnek a frisseb fiatalabb kutyát aki még játékos. Öregek között is akad ilyen de tartózkodnak tőle. Pedig az idős kutyák is megérdemlik, hogy szerető családban éljenek.


Nekem tervben van, ha külön költözök szülőktől akkor minél idősebb kutyusaim legyenek, (persze fiatalok is) hogy ők a rövid kis életüket ne a menhelye/gyepin töltsék.


16/L

2019. jan. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Ezért vagyok én .. Mindig elhozom a sintértelepekről az idős-fekete kutyákat.

Én a jót látom bennük, azt mondjátok nm alkalmazkodnak, pedig ők a leghálásabbak, hogy rossz életének végét szeretetben, gondoskodásban töltheti.

Mindig főzök nekik finomat a táphoz, hogy ne feküdje meg a pocijukat a száraz eledel. Emellé ha adsz porc és csonterősítőt, valamint idős kutyusoknak vló multivitamint és lazacolajat, akkor nem lesznek betegek, sőt gyönyörűek és kicsattanóak lesznek, már a maguk nyugdíjas módján:)

Nem kapkodnak, harapdálnak, ha vmi fáj nekik(pl fürdésnél szokott kiderülni a régi bordatörés a rugdosás miatt), akkor azt panaszkodó morgással szokták jelezni.

Lehet, hogy nem Te nevelted, de Istenként tekintenek rád.

2019. jan. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

A fekete nem tudom miért. Nekem ez a szín tetszik legjobban, ha állatokról van szó, szóval ha kutyaválasztás előtt állnék, a feketék előnyben lennének nálam.

Az idős kutyák gondolom azért nem kellenek senkinek, mert nem olyan "cukik" már mint a kölykök, vagy a fiatal energikus kutyák, illetve aki hosszú távra tervez, az mégiscsak inkább fiatalt választ, meg sokan azt hiszik, hogy az öreget már nem lehet tanítani, az nem tud/nem akar alkalmazkodni, meg nemsokára már úgyis minden baja/betegsége lesz, és sokat kell majd költeni rá.

Én idős kutyát is szívesen befogadnék, pont azért mert olyan sokan nem, pedig ők is megérdemelnék nagyon, hogy az utolsó pár évük legalább szép legyen.

2019. jan. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Metionin ***** válasza:
100%
Az idős kutyáknál talán mert nem tudnak annyi évet velünk lenni mintha egy kölyköt fogadnánk örökbe. A feketés dolgot viszont nem értem, nem a színétől lesz egy kutya ijesztő. Én kifejezetten nagytestű feketét szeretnék majd örökbe fogadni.
2019. jan. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Amikor anno fekete macskám volt 10 000ként sikerült 3 jó kép róla.


Persze állatot nem azért veszünk hogy mutogassuk, de tény hogy fotózni agyrém :D A valós "indokokat" előttem már leírták


Az időseket azért mert idősek. Egy kutya általában 12-16 évig él, ennek tudatában sokan nem akarnak 5-6 évre társat. Ráadásul sok esetben a mentett kutyáknak rehabilitációra van szükségük ami egy idős kutyánál nagyon nehéz. Illetve egy idős kutya más tartást vár el, mások az igényei, fáradékonyabb, lomhább, lustább. Fogékonyabbak a betegségekre és azokkal szemben már nem annyira ellenálló a szervezetük. Sok gyógyszeres kezelésre szorul. Nyilván nem mind ilyen és ezek egyénenként eltérnek

2019. jan. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fekete-fehér kutyám van, nem bánom, hogy mindkét szín van benne, hóban és sötétben is jól látszik. :-)

Idős kutyák egy része beteg is, arra pedig nem mindenki van felkészülve, főleg egy kezdő kutyás. A másik indok az szokott lenni, hogy kevés időt lehet a gazdival.

2019. jan. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az idősebb kutya macerásabb (itt a 9-10 év felettiekre gondolok), jönnek az öregkori problémák, inkontinencia, mozgásszervi betegségek, meg ahogy írtátok több táplálékkiegészítő is kell, tehát drágább.

Igaz a kölyöknek is kell a plusz, de sokan azt se adják meg.

2019. jan. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!