Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » És ha nem csillog a szőre?

És ha nem csillog a szőre?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom, hogy ettől, vagy attól a táptól nagyon szép lesz a kutya szőre. Ez nem csak valami optikai tuning ?

Lehet attól még kicsattanóan egészséges a kutya, ha nem fénylik?

Mi van, ha matt ?

Egyáltalán minden fajta kifényesedik ?


Evolúció szempontjából nem tudom mennyire sikeres egy fénylő állat ?

A ragadózónál nem hiszem, hogy jó, ha világít a holdfényben, de talán a prédának sem.

Lehet, hogy ez csak nekünk gyarlóknak fontos ?


2019. jan. 22. 22:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hű, nekem teljesen ugyanez a problémám!

2 hónapja tettem is fel hasonló kérdést, az egyetlen értelmes magyarázat erre a dologra az lehet, hogy minden kutyának más a szőrtípusa. Valamelyiknek sosem fog fényleni, csillogni a táptól.

Az én kutyámnak is ilyen szőre van, ha lazacolaj kúrán van, akkor fényesebb csak a szőre egy kicsivel, illetve ha megfürdetem.

Úgyhogy emiatt ne aggódj, attól még lehet egészséges, és lehet neki jó az étel amit kap, akkor is ha nem csillog a szőre.


Itt a kérdésem:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__9607595-az-a..

2019. jan. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az enyémnek sose fényes, mert mindig a porban hempereg.

Najóó, most gyönyörű, mert most a hóban fürdött:D

Amúgy nem tudom, mivel egy héten csak 3 nap kap tápot, 3 napra főzök neki(kocsonyaszerűen husit, csontokat, bőrkét, valamint főtt zöldségeket), egy napon pedig nyers csontos húst kap(nálunk ez a diétás nap, amikor "koplaltatni" kéne, azért kap ropogtatni valót). Illetve imádja a halat, szóval rendszeresen kap és nyers tojást is.

2019. jan. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az a fontos, hogy fajtàra jellemző legyen a szőrzet típusa vagy keverèk esetèn egészséges legyen a bőre is és a szőr is, rànèzésre is.


Az èn kutyusom se csillog kifejezetten, de fajtànak megfelelően puha és hosszú a szőre és bőr problémài sincsennek. Nekem ez a fontos :)

2019. jan. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!