Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet bajunk ha fel éves...

Lehet bajunk ha fel éves kutyát háztól hozunk mentünk meg de úgy hogy a kutyának se oltasa se fereghajtot nem kapott soha?

Figyelt kérdés

Gyerekeknek lenne a kutya.

Elviszem orvoshoz kap szurit és fereghajtot.

Mennyi idő után vihetem haza?



2019. jan. 24. 00:25
 1/9 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem nem lesz. Vidd haza nyugodtan.

Mekkora a gyerek?

2019. jan. 24. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Miféle bajra gondolsz? Mert akár kóbor kutyát is befogadhatsz gond nélkül.
2019. jan. 24. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Erről az orvos el fog mondani mindent. Arra viszont nagyon figyeljetek hogy a gyerek ne lógja el a kézmosást, ha férges a kutyus, a gyerek is elkaphatja. És míg biztosan nem parazitamentes a kutya, ne hagyjátok a gyereknél aludni.
2019. jan. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen erre gondoltam én is!

Az oltás hiány miatt a végzettség ami riaszt nő meg a fereghajtas hiánya.

Nagyon szép arányok kis kutyák két faj tiszta kistestu szülők eredménye. De ahol születtek 6)született a meglévő mellett ott nem tudják őket tartani.

És nem volt pénzük oltasra meg fereghajtora.


Ha én beolttatom és adok neki féreg hajtot és adok nekik viszek enni nekik akkor kb hány nap múlva hozhatom haza biztonsággal?

2019. jan. 24. 08:29
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Az biztos, hogy nem veszettek. De ha még 1db oltást sem kaptak, akkor 0 az immunrendszerük a fertőző kutyabetegségek ellen. Kölyökkorban a parvó szokta elvinni őket leggyakrabban. De ez az emberekre nem veszélyes. Viszont az is biztos, hogy férges. Simogatás után szigorúan kézmosás. Ha ka egy féreghajtót, akkor meg kell nézni, hogy van e féreg a székletében. Ha van akkor 2 hét múlva meg kell ismételni amíg teljesen ki nem írtódnak.

És nyilván meg kell, hogy kapja a kölyökkori oltás sorozatot a chippel együtt.

De az állatorvos úgyis mindent el fog mondani.

Viszont abban biztos lehetsz, hogy fajTAtiszta a kutya.

2019. jan. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy NEM fajtatiszta...
2019. jan. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A veszettség harapással terjed, ha ilyen nem fordult elő, ettől nem kell tartani, de sok egyéb betegséggel szemben nem védettek, úgyhogy az első időben sok egészségügyi hiányosságot pótolni kell, ami elsőre nagy kiadás lesz. Féreghajtás, kombi oltás, veszettség elleni oltás (ami kötelező és meg is büntethetnek, ha nincs, az még drágább mulatság, mint az oltás maga), chip (ami szintén kötelező lenne, de minimum hasznos, sokan viszont csesznek rá).


A gyerekeknek lesz a kutya, de eleinte biztos, hogy a teendők nagyobb része rád marad, ennek tudatában legyen kutyátok, ne legyen később gazdikereső, mert a gyerekeknek éppen nincs kedvük vagy idejük foglalkozni vele. Pont a napokban futottam bele egy ilyen megosztásba közösségi oldalon.

2019. jan. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A féreghajtó a legfontosabb. Az az első, mert a férgesség gondot okozhat nektek is. Az első féreghajtó után figyelni kellene, hogy van-e féreg a székletben. Ha nincs, akkor minden ok. Ha van, akkor ismételni kell a kezelést.

Első utatok az orvoshoz vezessen. Ő át fogja nézni a kutyust, beoltja és elmondja a további teendőket.

2019. jan. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy nagyon szép dolog, hogy befogadsz egy kutyát!

Kérdezd meg az állatorvost, ő biztosan tudja!

A haláltól mentetted meg ezt a kutyust! Szerintem ennél önzetlenebb tett nem létezik!

2019. jan. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!