Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt korára így bántani...

Felnőtt korára így bántani fogja a macskákat?

Figyelt kérdés
Új családtagunk egy husky kiskutya, rajta kívül van egy másik kisebb kutyánk és egy macskánk. Azt szeretném, hogy ha felnő ne bántsa a macskákat. Ha egy háztartásban nő fel egy macskával azzal ez a probléma megoldódik? Néha játszana a macskával (mint minden más élőlénnyel), de ha már csak úgy néz rá a macska már nyüszítve szalad el tőle. De nem nagyon foglalkozik egyik sem a másikkal, esetleg csak a kiskutya akarna vele játszani, a macska sem bántja a kiskutyát.

2019. jan. 24. 09:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha macska mellet nő fel nem lesz gond.
2019. jan. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekünk egy kutyánk volt, mikor hány cicával. A sajátjainkat nem bántotta (az újszülött kiscicákat sem), a kóbor/szomszéd macskákat viszont nem tűrte.
2019. jan. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretek minden állatot és a szívemen viselem ha bármelyiknek is baja esik legyen az a miénk vagy másé. Néha bejönnek a telekre más macskák potyázni, őket elzavarjuk de mindig visszajönnek...és félek attól hogy egyszer egy tetem fog kint várni az udvaron... Köszönöm a válaszokat!
2019. jan. 24. 10:34
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem rotim van, általában nem cica barátok. 3 cica van a kutyám mellett. Kiskorába ha kergetni akarta őket vagy durvábban játszani rászóltam, bár a macskakat se kell félteni (félig elvadult, befogadott cicák). De a lényeg hogy nem bántja a cicákat, szereti őket, az utcán se akar egyet se megtámadni. Szerintem a tiéddel se lesz gond ha oda figyelsz és leszodod ha durvulni akar a macsekkal.
2019. jan. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Remélem.
2019. jan. 24. 15:10
 6/9 anonim ***** válasza:

Van egy husky barátja a kutyáinknak. Ő a saját macskáját nem bántja. Az idegen macskáról letiltható. Viszont sajnos néha kiszökik. Ilyenkor vitt már haza macskatetemet, amit ő fogott. Nagyon nem viseli jól a macskák jelenlétét.

De ez nem csak a huskynál lehet gond. A mi két kutyánk sem bántja a saját cicánkat, viszont az udvarból kizavarnak minden idegen macskát. Ők juhászkutyák, nem bántják, csak kergetik a betolakodót.

2019. jan. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Meg lehet tanítani hogy az idegen macskákat ne ölje meg?
2019. jan. 24. 18:53
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem :( En is felek ettol, mert a macskakat is szeretem. Egyenlore kuzdunk azzal,hogy a sajatot elfogadja a kis szaros. De mivel vadaszkutya, a tobbi macskat nem tudom hogy fogja elfogadni. Remelem a kutyasuliban erre is valaszt kapunk majd ;)
2019. febr. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Alapból nem fogja békén hagyni az idegen macskákat, mivel nem szereti őket. Viszont ha tudja a "nem" parancsszót, akkor le tudod vele tiltani a macskákról. Igaz, ez nyilván csak felügyelet mellett lehetséges, de idővel talán érteni fogja, hogy nem kéne bántani őket.
2019. febr. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!