Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szerettethetném meg a...

Hogyan szerettethetném meg a bicikliket 6 hónapos kutyusommal?

Figyelt kérdés

6 hónapos tacsi-foxi keverék kutyusom nagyon indulatosan reagál a guruló dolgokra. Ahányszor sétálunk, mindig neki akar rontani a görkoriknak, babakocsiknak, de leginkább a bicikliseknek.

Próbáltam, hogy leültetem, simogatom és folyamatosan beszélek hozzá, hogy megnyugtassam, de még ennek ellenére is utána futna. Amint meglát egy biciklist, lelapul és várja, hogy mikor "támadhat". Próbáltuk már a figyelmét is elterelni, de nem igazán jött össze.

Milyen módszerrel tudnám elfogadtatni vele a bicikliket?

Válaszaitokat előre is köszönöm!


2010. jún. 30. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Megteheted, hogy megkérsz bicikliseket, hogy simogassák meg, beszéljenek hozzá kedvesen.

Gondolom 6 hónaposan még nem annyira veszedelmes.

Hátha rájön, hogy a bickili barát.

Amúgy sok kutya utálja őket.

off : és mi lesz ha biciklis postással találkozik.-)

2010. jún. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
szerintem ezzel semmit nem fogsz tudni kezdeni. Nekem ios volt egy tacskóm még régen. Ha kellett kirágta magát a kerítésen de ami gurult azt tuti elkapta, ugatta stb... Ezt ösztönösen csinálják a vérükben van. Szóval szerintem fogadd el így és figyelj hogy ne tudjon senkit megharapni
2010. jún. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyám a fűnyírót húzza magára, valamint biciklin ráharap a lábamra és lerángat. :,(
2010. jún. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nekem úgymond nem lenne problémám vele, csak félek, hogy egyszer kifut a motorok vagy biciklik után az úttestre...volt már rá példa, hogy ha a reflexeim nem működnek, akkor simán kifut elé.


A fűnyíróval nekünk is van problémánk, ott folyamatosan ráharap a kerekekre és ugatja mint a fene.

Igazából csak az ő védelmében szeretnék valamit kezdeni a helyzettel, hiszen egy ilyen reagálás saját magára lehet veszélyes

2010. jún. 30. 09:57
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Először is ne nyugtatgasd amikor így reagál! Ne vegyél róla tudomást és azonnal változtass irányt amint nem úgy viselkedik ahogy kéne. Utána először otthon csak egy sima bicikli mellé vidd oda fokozatosan egyre közelebb, közben dicsérve és jutalomfalatokat adva, hagyd hogy megszaglássza a biciklit stb. Ha esetleg családi házban laktok akkor az udvaron elkezdeném tolni a biciklit, mikor már megismerkedett vele és ha szépen reagál akkor dicséret, jutalomfalat. Aztán utcán megkérnék egy ismerőst, hogy először csak tolja el mellette a biciklit és ha odaért hozzátok dicsérje meg a kutyát plusz jutalomfalat és ezt lehet tovább fejleszteni mikor már úgy látod készen áll egy új szintre lépni. Utána el lehet tekerni kicsit távolabb tőle és megint jutalomfalat, dicséret ha helyesen viselkedik, mind tőled mind a biciklistől.


Sok sikert.

2010. jún. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is megugatta fiatal korában a bringásokat, futókat. Aztán egy futó elég agresszívan reagált, azt mondta, hogy legközelebb felrúgja a kutyámat...(egy 5 kg-os yorkiról van szó:(

Szóval muszáj volt tenni valamit, hogy elkerüljük a felrúgást:)

Minden bringásnál, futónál leguggoltam hozzá, leültettem, és elmondtam neki, hogy nem bántjuk őket. Ha mégis neki indult, akkor határozottan rászóltam, hogy nem. Egy idő után nem reagált már rájuk, és olyankor mindig kapott valami jutalomfalatot. És megtanulta. Ma már egyáltalán nem foglalkozik velük (most 3 és fél éves)

És a tacsi-foxi keverék nem tűnik egy nehezen tanítható mixnek:) A tacsi is, és a terrier is okos fajta, szerintem meg tudod majd oldani:) Sok sikert!

2010. jún. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha neked is van biciklid(gondolom:))próbáld előbb ahhoz szoktatni,saját területén belül;egyelőre vezesd oda az álló biciklihez,hadd szokja a látványt.Ha szépen elvan mellette,jutalmazd meg.Ha nem,menjetek olyan távolra,ahonnan már nem érdekli,és úgy közelítsétek meg a bicajt,közben,ahányszor jól viselkedik,dicsérd és jutalmazd.Ha még távolról is ugatja,mindig álljatok meg,és csak akkor közeledjetek hozzá ismét,ha már megnyugodott(kellő időben sok jutalmazás!!)Ha az álló bicikli mellett már elvan,vedd pórázra a kutyut(ha lehet)és óvatosan kezdd el tolni a biciklit.Innentől kezdve ugyanúgy dicsérd/büntest ha jól,illetve rosszul viselkedik.Ha szeret futni vagy sétálni,megpróbálhattok ketten biciklizni is(vagyis amellett futtatni)az én kutyám örömében rá se hederített a bicajra,örült,hogy futhat mellettem kedvére.Mindig először az álló járműhöz szoktasd,csak utána a mozgóhoz.Sok jutalom,türelem és meglesz a hatás.
2010. júl. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!