Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet hosszú távra...

Hogyan lehet hosszú távra elkergetni kutyámtól a legyeket?

Figyelt kérdés
Mindig van a fülén, orrán pár légy, és előfordul hogy véresre is csípik neki. Hogy kergessem el őket?
2010. jún. 30. 10:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Azt, hogy hogyan kergesd el nem tudom, de normális esetben nem kéne, hogy a legyek a kutyádat megszállják. Nincs valami baja a fülének, orrának? Én a helyedbe elvinném állatorvoshoz, hogy néze már meg, mert ez nem normális így.
2010. jún. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
A legyek nem csípnek...
2010. jún. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A nagy lóf4szt nem csípnek.... Augusztusban jönnek azok a dögök , előző kutyámnak is kicsípték az egyik fülét véresre , kb 2 nap alatt.Én először gázolajos-vizes sprével fújtam a kutyát (nagyon kicsi volt benne , csak a szaga miatt) , de már lehet kapni állatpatikában olyan spot-ont , amit erre találtak ki , 1 hónapig védi a kutyát , és használ is. Sajna a nevét nem tudom.
2010. jún. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem csípnek! Azért csípkednek, hogy hámsérülések (sebek) alakuljanak ki, amiben le tudnak petézni. Ez nagyon veszélyes, mert ha kikelnek (a tévhitekkel ellentétben) nem csak a halott szöveteket eszik a nyüvek, hanem az élőket is, konkrétan elkezdik zabálni a kutyát. Persze ez attól is függ, hogy milyen fajta léggyel van dolgunk. Van a vérszívó légy, ami ha belepetézik egy állatba, akkor a lárvák (nyüvek) élve eszik az állat élő szöveteit, amíg csak lehet. Van a döglégy, amelyik színtén élőlények sebeibe petézik (vagy tetemekbe) de ezeknek a lárvái kizárólag csak a halott szöveteket eszi meg, tehát nem olyan veszélyes. Nem tudom, hogy lehet őket elűzni. Azt hiszem vannak ilyen rovartaszító spray-k kutyáknak is. De ezekkel csak akkor lehet befújni a kutyát, amikor a sebei már teljesen (!) begyógyultak.
2010. jún. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az Adventix spot távoltart.
2010. jún. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Akiteki ***** válasza:

A gyümölcslegyek megcsípik a fülét, sebes lesz, nagyon nehezen gyógyul. A döglegyek meg belepetéznek a szőrébe.

Láttam már ilyet, borzalmas.

Advantix spot-on távol tartja mindet. Sürgősen tedd rá. Ha már van valami nyoma, akkor fürdesd le a kutyát neostomosannal és utána tedd rá a cseppeket.

2010. jún. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha sebes, kezeld sebolajjal vagy Betadine-al. Az Advantix spot on pedig távol tartja a legyeket.
2010. jún. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nálunk tavaly ugyanez volt a helyzet, véresre csipkedték mág a végén a legyek a kutyáim fülét. Állatkórházban vagy az állatorvodnál lehet kapni egy Fly stop nevű krémet nagy tégelyben, kb 4000 Ft volt, mikor én vettem, viszont egész nyárra elég volt 3 kutyára, és még idénre is maradt egy kevés. Nekünk nagyon bevált! Ami még segít, az az, hogyha a kakát rögtön összeszeded, nem vársz vele egy napot vagy esetleg többet!
2010. jún. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Tavaly elég rendesen kicspíték szegénynek, akkor kentük valami krémmel amitől be is gyógyult. Idén még nem csípték véresre, de nem is akarom hogy odáig jussanak. Nem lepték el a kutyát a legyek, ne essék félreértés, de 2-3 légy mindig ott ólálkodik. Állatpatika nincs a közelbe, állatorvostól beszerezhető a Adventix?
2010. jún. 30. 12:52
 10/13 anonim ***** válasza:
Advantix hatásos, legyek, szúnyogok sem mennek a kutyára utána. Állatorvostól tudsz venni.
2010. jún. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!