Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak mozognak a fogai....

A kutyámnak mozognak a fogai. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

8 éves shih tzu-nak mozog elől a 4 metszőfoga. Kicsit el is vannak barnásodva. Orvoshoz visszük rendszeresen, egészséges is, viszont ez még nem tűnt fel senkinek. Ha jól tudom 3 hónap múlva kell menni újra dokihoz, szóval érdekelne, hogy mit lehet tenni?

Valami csonterősítőt kell neki adni? Vitaminok? Miket ajánlanátok?


Akkor vettük észre, hogy lötyög neki, amikor a másik kutyával játszottak és összekoccantak a fogaik, ő pedig eléggé fájlalta, már amennyire ki lehet venni a mozgásából. (De nem ez miatt fáj neki)


Ötletek? Miket ajánlanátok?



2019. jan. 25. 15:36
 1/4 A kérdező kommentje:

De nem emiatt lötyög neki*

Elírtam.

2019. jan. 25. 15:38
 2/4 marcipántea válasza:
Nemrég műtötték a kutyámat, és ha már altatva volt, ezt egybekötöttük egy fogkőleszedéssel. Utána mutatta a doki, hogy nagyon figyeljek az ínyére, mert ha elkezd visszahúzódni, esetleg mozogni kezd a foga, akkor ki kell húzni. Ebből kiindulva gondolom kutyáknál se reverzibilis, ha mozog egy maradandó fog. Ha fájdalmat okoz, és nincs más megoldás, inkább érdemes kihúzatni, és szükség esetén átszervezni az étkezéseit, hiszen a cél, hogy fájdalom nélkül tudjon enni.
2019. jan. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

Az én 9,5 éves pitemnek is mozog. 1 már ki is esett elöl. Nem feltétlen csonterősítő kell, mert nálunk pl az íny gyengesége miatt esik ki. SZerintem szimplán öregszik, ezért kezd visszahúzódni az ínye.

Amúgy egészséges, rendben van, csak a fogai mozognak.

2019. jan. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Se csonterősítő, se vitaminok. Ha az orvosod nincs otthon a fogak kezelésében, keresel olyan orvost, aki fogászattal is foglalkozik kiemelten.

A kistestűeknél sajnos jobban romlanak a fogak. Első sorban az elöl lévő kicsiket veszítik el. Étkezésben nem lesz zavaró a hiányuk, mert azokat a kis fogakat nem rágásra használják.

2019. jan. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!