Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a kutyámat hogy átmegy a szomszédba?

Figyelt kérdés
Mostanában a kutyám állandóan a kerítés rágja szét és azon keresztül átmegy a szomszédba már legalább 3 szomszédnál volt a kernelt is megpróbáltuk megcsinálni de kiszökött 7 hónapos labrador
2019. jan. 25. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
9%
Kösd meg, vagy vegyél villanypásztort.
2019. jan. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

1. Eljött az ideje az ivartalanításnak.

2. Sokkal több séta, foglalkozás, bandázás más kutyákkal, hogy minden nap jól elfáradjon.

3. Kerítés szökésbiztossá tétele. Én pl. vasbeton hálóból csináltam 2 méter magas kerítést, azt nem lehet szétrágni, és átugrani sem, ha a tetejét befelé meghajlítod.

2019. jan. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Most kezd ivaros lenni, célszerű az ivartalanítás, hogy az miatt ne szökjön.

Napi mennyit sétáltatod? Hány órát foglalkozol vele? Szellemi fárasztás mennyi? Az unatkozó kutyák szöknek és rombolnak.

2019. jan. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%

3: eddig is ivaros volt, ez inkább a kamaszodás korszaka.


Nekem az állatorvos 15 hónapos kor után javasolta az az ivartalanítást. De mindenképp célszerű. Nem csak a felesleges, céltalan szaporulatot előzi meg de pl a hererák és a gennyes méhgyulladás is megelőzhető.


Napi fizikai, szellemi fálasztás legyen meg, ez a minimum. A labradornak erre nagy igénye van. Mennyit foglalkozol vele?

2019. jan. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
Hármas vagyok, bocsánat a téves megfogalmazásért, arra gondoltam hogy most kezd ivarzani. Tehát ivaréretté válik. Nálunk a doki fél éves kortól ajánlja, a 15 hónapos kor azért nem jó (ebben az esetben főleg), mert addig ha szukáról van szó, akkor akár kétszer is tüzelhet, ha kanról az meg addigra teljesen rászokik a csavargásra, ha nem tudja megállítani a kerítés.
2019. jan. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk olyan kerítéssel, amit nem tud szétrágni.

Régen az én kutyáim is szétszedték a szomszéd kerítését, átmentek.Mivel a szomszéd részén volt a kerítés, de őt nem kötelezhettem hogy az én kutyám miatt csináljon erőset, neki nem volt kutyája, ezért mi csináltuk meg.

Erős beton alap, erős külön fonatott drót, nem a szokványos kerítésdrót.Jó magas.Azóta semmi gond, ezen kutya legyen, amelyik átmegy.

A kutya ösztönösen cselekszik, nem ő a hibás, hanem a gazdi, aki nem teremti meg a kutya tartásának feltételeit.Ebbe beletartozik az is, hogy a kutyám ne tudjon kiszökni, vagy átmenni szomszédba!

Én egy kutyát se zárnék kennelbe, minek a kutya, ha bezárva tartod.Kell nekik a hely, szabad mozgás, játék.

2019. márc. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!