Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom elérni hogy rövidek...

Hogy tudom elérni hogy rövidek legyenek a karmai?

Figyelt kérdés

A kutyámnak alapvetően se volt rövid a karma (befogadott kutyus) de ősszel volt egy komolyabb betegsége, így 2,5-3 hónapig szinte alig mozgott, így elég nagyra megnőttek neki. Karomvágóollóval levágtam neki azóta neki ha jól emlékszek 2x is, viszont a karmai val együtt nőtt a karombele is, így nem tudom megfelelő hosszúra levágni.

Engem személyesen zavar, hogy állandóan csattog a körme, de az elsődlegesen őt zavarhatja, nem jó neki h leér a földre. Benti kutyus, de mindennap megyünk vele sétálni általában 1x (a kertbe többször kiengedjük). Ha jó idő van akkor szívesen van kint, de úgyse kopik neki jobban a karma, pedig a járdáinkon kophatna elvileg.

El tudom érni hogy visszább húzódjon a karombele és rövid(ebb) karmai legyenek vagy ez már így marad? Most jelenleg azzal próbálkozok, hogy reszelem neki, amíg a karombele ér, utána elviszem sétálni, és hátha csoda történik:D


2019. jan. 26. 15:40
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Levágod, néhány nap alatt a lágy szövet is beljebb húzódik és újra vághatod. Addig csináld ezt, amíg normális méretűvé nem válik, utána már csak fenn kell tartani az állapotot. :)


[link]

2019. jan. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!

Igazából utálja ha vágom neki, meg eléggé pattog neki, ezért volt hogy beáztattam előtte, de azt se preferálta:D meg vannak olyan vastag karmai, hogy alig bírom levágni, ezért is folyamodtam inkább durvaszemcséjű reszelőhöz.

Akkor végülis jól gondoltam, csak akkor inkább reszelem neki, azt viszonylag jól tűri:)

2019. jan. 26. 15:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Esetleg vidd el egy kutyakozmetikushoz, ott tudnak mondani/mutatni pár praktikát körömvágáshoz, hogy hogy tudod jobban, hatékonyabban csinálni.
2019. jan. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!