Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ellenzi itt mindenki a...

Miért ellenzi itt mindenki a kistestű szobakutyák séta melletti alomra szoktatását?

Figyelt kérdés
Tényleg nem értem, szerintem ez embernek is, kutyának is óriási könnyebbség. Őszintén szólva állatkínzásnak tartom azt, amikor az emberek 8 órás munka mellett, lakásba bezárva tartják ezeket az apró termetű kutyusokat, és elvárják tőlük hogy 10 órán keresztül ne pisiljenek. Mert annyi legalább eltellik, hiszen utazni kell a munkába menet-jövet, plusz sokan nem a sétáltatásból indulnak egyből dolgozni reggel, hanem még felmennek elkészülni, átöltözni, reggelizni. És hiába írják, hogy de felnőtt kutya kibír ennyit, meg úgyis alszik stb.. Igen, a felnőtt ember is kibír x időt, ha olyan helyzetbe kerül, csak éppen attól hogy tudatosan visszatartja mert ez az elvárás, attól még szenved. Mellesleg egy egyedül élő kutyatartónak ha bármi közbejön és később ér haza, szintén stressz ez az egész, hogy rég le kellett volna vinni a kutyát. Nem értem miért probléma az alom, ha amúgy napi 3 szor, megfelelő időre levisszük sétálni, csak emellett pluszban biztosítunk neki wc-zési lehetőséget a munka miatti távollét alatt is?
2019. jan. 26. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
A gond csupán az hogy így a kutya nem feltétlenül lesz szobatiszta.
2019. jan. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%

Kedves kerdezo! 100%ban egyetertek veled.

Nalam is van leteve kutyapelus, a kutyaim oda pisilnek mig dolgozom (8-12orakat).

En sem ertem sokan miert kopkodnek erre, nem kell szerencsetlen allatnak egesz nap tartogatnia. + Ha rendesen setaltatva vannak, nagyon elenyeszo az a pisi ami rakerul az alomra.. En egyedul elek, sokat dolgozom es volt/van/lesz is alom nekik. Soha nem.volt ebbol problema, lakasban csak az alomra pisilnek, (sot mikor kicsi volt a kutyam ra is kakilt) de egyebkent a setak alatt adjak ki magukbol. :)

2019. jan. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Ezzel csak az a baj, hogy utána ezek a gazdik jönnek fel ide gyakorira olyan kérdésekkel, hogy "2 éves a kutyusom és nem szobatiszta, mit tegyek?"

A kutyusok nagy része nem tudja megkülönböztetni a kutyapelenkát egy földre esett ruhától, arra is hajlamos lesz odapisilni, mert meg van neki engedve, hogy a lakásba pisiljon. Ezért amikor a gazdi otthon van, nem úgy érzi hogy sétakor kell pisilni, hanem hogy akármikor pisilhat a lakásban. Szerintem baromi higiéniátlan. Az persze gond, ha a kutyát 8 óránál tovább egyedül hagyják a lakásban, de ha valaki emellett pelenkát rak le, akkor vállalja azt, hogy a kutyája nem szobatiszta.

2019. jan. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Nekem nem kistestű, viszont idős kutyám van, akit alapból már 4-5x le kell vinni, míg régen simán megvolt napi 3 sétával. Szóval én a 25 kilós kutyámnak is leteszek egymás mellé 2-3 db pelust, csepegtetek rá ilyen illatanyagot, hogy tudja, ha már gond van, akkor oda szabad. Én sosem szidom le azért, ha amíg egyedül van bepisil vagy bekakil. Erről ő nem tehet.
2019. jan. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Azért, mert nem értenek hozzá. Tegyél le pelenkát neki. Ne félj nem fogja a ruháitokat lepisilni, a kutya okos állat. Kicsi a hólyagja a kistestű kutyáknak, és ezért szenvedne, ha ennyi időt kellene várnia a dolga végzésével. Nem fog össze zavarodni, és fogja tudni, hogy ha séta, akkor ott végzi a dolgát. Nekem volt már több kistestű kutyám, és amelyiket úgy szoktattuk, hogy csak kint végezze a dolgát, nagyon szenvedett mire haza jöttünk. Mindég rohanni kellett a munkából, de 17 óránál előbb nem tudtuk levinni. Volt olyan, hogy kínjában már a lépcsőt lefelé menet végig pisilte. Ez nem jó se nektek, se az állatnak, hogy szenved. Tálcába tehetsz neki újságpapírt is, arra is szoktathatod.
2019. jan. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!