Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám a saját ágyába...

A kutyám a saját ágyába vizel! Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Van egy 6 hónapos Yorkshire Terrierem. Még nem teljesen szoba tiszta de jól halad a dolog, nagyon ritkán történtek “baleset”. Ami viszont furcsa, hogy 2-3 havonta olyasmit csinál amit nem értek. Be megy az ágyába és csak úgy egyszerűen oda pisil. Próbáltam utánna nézni mi lehet a gond de nem találtam választ. Gondoltam itt meg kérdezem, hátha van valakinek tapasztalata ilyen téren. Vigyem el ez miatt orvoshoz ? Lehet ez valami komoly baj előjele ? Vagy talán tudatlanul csinálja ? Nincs jelentősége a dolognak és majd kinövi ?

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm

Üdvözlettel B 😊



#kutya #betegség #kiskutya #bepisilés #yorkshire terrier #be vizel #saját ágyába vizel
2019. jan. 26. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Az vesse rá az első követ, aki gyerekkorában nem vizelt a saját ágyába!
2019. jan. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
13%
Fiatal még a kutyád. 6 hónapos kortól már tanítható a szobatisztaságra. Előtte csak az ösztönére lehet hagyatkozni. A helyét ha összepisili, azonnal ki kell cserélni tisztára. Illatos öblítővel is ki kell öblíteni. Kell neki pelenkát, vagy újságpapírt letenni, ahová végezheti a dolgát. Ilyen hidegben még ne vidd ki! Nagyon meg kell dicsérni, ha jó helyre végzi a dolgát. Amikor rossz helyre végzi, akkor nem szabad szidni, bántani. Olyankor azonnal meg kell fogni, és rárakni a pelenkára.
2019. jan. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

A kutyapelenkat felejtsd el, ha nem akarsz orokre odabent pisilo kutyat!!! Hord ki rendesen, es ra fog szokni, dicseret, stb.

Az fura h a sajat helyere pisil, talan helymegjelolesbol talan? Ki tudja!

2019. jan. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kettes !

Ne butáskodj "kutya pelenka "? Parasztvakítás ...Főnököm is ki próbálta neki is ilyen kutyája van . 3 éves azota arra huggyozik és nagyon gáz . Aki kutya pelenkát használ az vesssen magára.

Egyik kutyámnál sem használtam .

Most a kis 5 hónapos amstaffom tök szoba tiszta és 1 hónapja van nálunk . Reggel 5 kor futtató lefárasztom megdicsérem ha lent pisilt kakilt . Lent vagyok vele 6 ig .12 kor párom viszi le és a 3 éves kisfiam akkor is egy órát vannak kint vele . Este pedig 6 kor megint leviszem 7 30 ig de akkor úgy megfuttatom hogy garantáltan átalussza az éjszakát . Minden pisi kakinál dícsérő szó (néha jutalom falat ). Otthoni baleseteknél előtte pedig leszídtam és a helyére küldtem . Ma tök szobatiszta pelenka nélkűl egy hónap alatt .

2019. jan. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja a kerdésre pedig annyit hogy az enyém is bepisilt 2 3 szor a helyére azota az is megszűnt :)
2019. jan. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok bocsánat 2 es nem te hanem hármas
2019. jan. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

1-es :

Persze nem azt mondom hogy teljesen nem normális dolog az hogy egy kis kutya vagy ugye akár kis gyerek is be vizel az ágyba. Ami zavar az az, hogy el van bent velünk az ebédlöben, pihen vagy játszunk, meg fogja magát ki megy az ágyához bele áll és el kezd pisilni és nekem ez nem tünt okésnak azért gondoltam, hogy meg kérdem. Reméljük majd kinövi :)


2-es : Igen tudom még fiatal azért és lesznek persze "balesetek" még. Ki hordom hidegben is ( ha nagyon hideg van adunk rá ruhát) , hiszen ha nem hordom nem fog oda szokni és úgy csak nehezebb lesz, a pelenkás korszakon már túl vagyunk kisebb-nagyobb sikerekkel ha ugye mellé sikerült a szidás is meg volt, de bántani nem szoktuk. A szobatisztasággal magával nincs gond, szokott jelezni ha menni kell, szóval fiatal kora ellenére elég ügyes :) csak ez a 2-3 havonta történö bepisilés idegesít kicsit.


3-as : Na én is ezt mondom, hogy fura ez a dolog, nem hinném, hogy helymegjelölés lenne mert nem csak kicsi folt hanem rendes tócsa :D

Nagyon ügyes a kutyusotok :) jó dolog, hogy tudtok vele ilyen jó nagy sétákat csinálni. Mi is igyekszünk, persze attól függ, hogy hogy dolgozunk a férjemmel de este mindig sétálunk vele mi is egy jó nagyon, hogy fáradjon le.

Remélem akkor majd nekünk is meg szünik ez a pisilés, csak idö kérdése :) Esetleg meg kérdezhetem, hogy milyen táppal etetitek és milyen idöközönként ? vagy hányszor naponta és mikor utoljára ? Kicsit sok kérdés ne haragudj csak érdekel :) mert most 2 napja, nem tudom mi okból este nem tudja tartani és bek@kil, tápot cseréltünk lehet az az ok ( mivel allergiás a csirke húsra, mert vakaródzott töle igy csirke mentesre álltunk át )


Kicsit hosszúra sikeredett :D

Köszi még 1x a válaszokat :)

2019. jan. 27. 18:49
 8/9 anonim ***** válasza:
Én britet adok neki rizses bárányosat mert sajnos úgy néz ki a kis szaros is allergiás lehet a csirkés dolgokra mert vakaródzott tőle es a hasa alja is ki pattogott . Mióta átálltunk erre a tápra elmultak a pöttyök és a vakarózás is abba maradt .(ritkán picit vakarózik de szerintem ez már normális . (séta után kap enni mindig 1 nap 3 szor ) reggelire szárazat kap . Ebédra ma kacsa nyakat adtam neki főtt rizzsel főtt répával ,estére pedig ugyanúgy szárazat kap . De van mikor estére adom neki a főtt kaját . Én nem szeretném egész élete során szárazzal etetni mert szerintem megérdemlik a kényeztetést néha ilyen téren :) csináltam már neki rizseshúst is ugyanolyan ízesítessel mint ha csak én ettem volna . Kb 1200ft ból vásároltam és elég vokt neki 4 napig persze 1 nap abbol csak 1 szer adtam neki . A többi étkezésnél meg csak simán tápot . Ha nem akarta meg enni a tápot mert azt hitte hogy majd mostantol élete végéig rizsehúst fog enni elvettem előle és addig nem adtam neki a tápon kívül mást ameddig meg nem tanulta hogy a fő kaja forrás a táp .
2019. jan. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Gyanítom, de persze nem 100%, hogy a "pelenkás korszak" a ludas. Abszolút nem célszerű a kutyát pelenkára szoktatni, mert ő ebből nagyjából annyit ért, hogy valami, ami a földön le van téve. Ez lehet a pelenka, vagy egy szőnyeg, vagy akár az ágya is. Én nagyon erősen ezt gyanítom. Valószínűleg ez zavarta meg, hogy korábban lehetett a pelenkára, ami talán már nincs, de akkor ott van helyette másvalami - jelen esetben az ágya.

Megoldás: ágyát alaposan kimosni, hogy ne érezhesse rajta a szagot, netán újat venni, a kutyust pedig gyakrabban kivinni, ha lehet, és dicsérni, örülni, ha kint csinál.

Nem gondolnám, hogy orvosi oka van, de biztos ami biztos alapon, kérdezz rá az állatorvosnál is, lehet-e szerinte ennek eü. oka.

2019. jan. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!